Pěstování bylinek a jejich využití

Pokud pěstujeme bylinky jako koření, je lepší je pěstovat tak, abychom je mohlisklízet průběžně a zajistili si tak celoroční přísun bylinek. Čerstvé bylinky majílepší chuť i vůni, než bylinky sušené.U sušených bylinek se mění chuť a zvyšuje aroma.Bylinky lze velice ..

Může se stát z kuřáka běžec?

V dnešním druhém díle o kouření se posuneme od běhu do "běžného" života. Jak moc je kouření nešvarem a jak moc nemocí? Mají být více tolerantní kuřáci nebo naopak nekuřáci? "Přestal jsem v roce 2000 – a najednou. Ještě pár let potom jsem doma na stole měl nedokouřenou ..

Rakovina prsu, její typy a stadia onemocnění

Rakovina prsu je v České republice nejčastějším zhoubným nádorem u žen. Během posledních 20 let se počet nově diagnostikovaných žen zdvojnásobil. Aktuálně každý rok tímto typem nádoru onemocní zhruba 100 ze 100 000 žen.Rakovina prsu a její základní typyí karcinom ..

Mýty a fakta o rakovině prsu

Skutečnost: Více než 80 % bulek v prsu je benigní povahy (nejedná se tedy o zhoubné bujení, karcinom). Bulky jsou velice čast u premenopauzálních žen a mohou se také objevovat a zase mizet s nástupem menstruačního cyklu. Jakékoli neobvyklé nebo přetrvávající útvary v prsu by ..

Redukce hmotnosti pomocí diet

Pojďme se nyní podívat na jiné typy diet, které až tak úplně nepracují pouze s energetickou bilancí přijímané stravy, ale také se stavem organismu zvaný ketóza. Všechny diety využívající tento jev vycházejí z již zmíněné diety Ketóza je stav organismu, který nastává, ..

Detoxikace

NE!!! Nikdo Vás nikdy k ničemu nutit nebude! Tímto stylem náš tým nepracuje! Chceme seriozně pomoci a pomáháme lidem, kteří to se svým zdravím a nadváhou myslí vážně! Nemůžeme chtít Vaše zdraví více než to chcete Vy sami. Nemůžeme Vás přesvědčovat proti Vaší vůli a ..

Pěstování bylinek

Rostliny mají v podstatě stejné požadavky jak venku, tak i doma. Nejdůležitější je zajistit dostatečné množství světla. Jestliže bylinka trpí nedostatkem světla, její chuť je nevýrazná a přichází o charakteristické aroma. Bylinky potřebují pět až šest hodin přímého ..

Aplikovaná psychologie

Psychologie zdraví je jednou z novějších specializovaných oblastí aplikované psychologie. Od svého vzniku jako samostatná disciplína v osmdesátých letech minulého století zažívá rychlý rozmach. Psychologie zdraví vznikla jako reakce na stále častější námitky vůči ..

Jak můžete těžit z purpury bacca?

Purpura Bacca je velmi populární v dnešní době berry. To získala mnoho uznání z řad fyzických osob zdraví vědomé a získala spoustu chvály od nich hlavně proto, že ze zdravotních výhod, že se tím pro lidské tělo.Purpura Bacca v kostce.Bobule, která je původem z obou Střední ..

Krásná pleť a zdraví, které přináší bylinky

Tónovaný fixační gel na oči a obočí.Bylinky a přírodní léčba tu byly odjakživa. Východní léčitelství věřilo odedávna na jejich blahodárné účinky na zdraví. Západní věda a medicína postupně zkoumá účinky, jaké mají na naše zdraví, ale i na vzhled, na tělo nebo ..

Péče o zdraví, fitness a wellness

Zdraví, fitness nebo wellness, péči o vaše tělo je velmi důležité, aby jste schopni řídit a žít pohodlný život. Někteří lidé drží pracovní den a noc, jak vydělat peníze, ale nepodaří se postarat o jejich zdraví. To má za následek velké problémy v budoucnosti, kdy ..