294ZOBRAZENÍ

Máte-li rádi želatinové bonbóny, nemusíte mít zrovna výčitky svědomí, že nezdravě mlsáte. Želatina má v řadě případů pozitivní vliv na zdraví.

Kvalitní želatinové bonbóny jsou zdrojem bílkovin, jež jsou důležitou složkou kolagenu, stavebního prvku tkání (kostí, chrupavek, cév, nehtů, vlasů atd.). Proto by si je měli dopřát lidé např. se zhoršenou hybností kloubů, a děti, které kolagen potřebují pro zdravý vývoj pohybového aparátu.

Bez cholesterolu

Pokud si budete chtít dopřát želatinové mlsání třeba v podobě gumových medvídků, nekupujte laciné produkty. Ty jsou často jen směsí želatiny, cukru, barviv a dochucovadel, která naopak dobrý vliv na zdraví nemají. Kvalitní želatinové bonbóny se vyrábějí z ovocných a rostlinných extraktů a požadované barvy a chuti výrobce dosahuje smícháním výtažků z ovoce (černého rybízu, pomerančů, citrónů, kiwi, jablek). Želé se leští včelím voskem a neobsahuje cholesterol. Naopak obsahuje unikátní aminokyseliny, které napomáhají syntéze kolagenu.

O ZDRAVÉ-ZAŽÍVÁNÍ.CZ

Vítáme vás na specializovaných webových stránkách ke kampani Zdravá výživa. Dočtete se zde, jaké jsou nejčastější stravovací chyby, jak změnit jídelní návyky, zlepšit své zdraví i pocit ze života.

Vyzpovídali jsme pro vás nutriční specialisty, mezi nimi i Petra Havlíčka ze známého televizního pořadu Jste to, co jíte, a dozvěděli jsme se, co v typickém českém jídelníčku chybí nebo naopak přebývá. Objevíte antibakteriální účinky koloidního stříbra i postup jeho správného užívání. Ukáže se, že jedněmi z nejlepších látek, které pomáhají při hubnutí a jarní detoxikaci, jsou zelená káva a jablečná vláknina. Pro mnohé bude překvapením, že dieta nezávisí jen na složení stravy, ale i genech každého z nás, a právě podle nich by se měly upravit stravovací návyky. Potvrdí se, že jedním z mála zaručených receptů na zhubnutí pro lidi, kteří při jídla zkrátka neudrží, je operativní zákrok. Najdete zde i recepty na správné zažívání a rady, jak se vyhnout nepříjemným průjmům při cestách do exotických zemí. Ale nezapomnělo se ani na miminka, celiaky, nebo onkologické pacienty.