134ZOBRAZENÍ


Víte jak se říká „Červená a modrá, pro blázny dobrá.“, obdobně jako u módy, tak i u krásy máme vybudovaná jistá pravidla, která bychom neměli porušovat. Napadlo vás někdy proč? Je to mýtus anebo vskutku pádně vytvořené pravidlo. Nebojte se bořit mýty, zaveďte nová pravidla!

Červené vlasy a červená rtěnka

Neznámo, kdo vytvořil mýtus, že k červeným vlasům není červená rtěnka absolutně vhodná. Je to naprostý nesmysl. Barva vlasů jako taková neovlivňuje výběr rtěnky. Každý z nás má trochu jinou barvu rtů, které dají i jiný podtón rtěnce. Barva rtěnky by tedy měla korespondovat s pletí a ne vlasy. Odstínů červené je bezpočet, a tak si tu svou červenou najde nejen brunetka, ale i zrzka, či blondýnka. Navíc v letošním roce je nošení červené rtěnky velice trendové.

Neklidné obočí

Podle jistých stanov se obočí trhá od spodní části čela. Zachovat ten správný tvar je nesmírně důležité a sotva se někde objeví nějaký ten chloupek, měli byste okamžitě vyrazit do boje. Skutečně? Zrovna letos se do módy vrací rozcuchané mohutné, nejlépe havraní obočí, jaké se nosilo šedesátých a sedmdesátých let. Takže letos zapomeňte na pinzetu a neustálé vytrhávání, pokud chcete být in, mělo by být vaše obočí pěkně huňaté.

Roztřepené konečky

Někdo má sklon k roztřepeným konečkům větší a někdo menší, závisí to na typu vlasů a jejich kvalitě. Říká se, že pokud chcete předejít, musíte chodit pravidelně k holiči. Proč však zbytečně utrácet za stříhání dvou centimetrů? Ostříhat se můžete i doma. Potřebujete k tomu však jedny šikovné ruce, které se stříhat nebojí a umí to a jedny pořádně ostré nůžky.

Oční linka na vnitřní hraně oka

Podle odborníků vnitřní oční linka oko zmenšuje. Ano, to je i pravda. Pokud byste si na vnitřní okraj nanesly černou linku, nebude to nejspíše to nejlepší, ale proč se bránit experimentům? Zkuste modrou, zelenou, či hnědou linku a uvidíte, že výsledek může být velice zajímavý.

Když kouřové oči, tak nevýrazné rty

Jisté pravidlo říká, že když se namalují oči výrazně, tak byste na rtech měly šetřit a naopak. Letos je rok boření všech pravidel. Letos si můžete dovolit, jak kouřové oči, tak i výrazné rty.

Nehty na rukách i nohách musí být stejné

No tak toto je doopravdy již zastaralé pravidlo. Vzhledem k tomu, že dnes si již nehty nelakují pouze ženy, je celkem zřejmé, že liberální postoj nastal i vůči odlišnému zdobení nehtů. Letos se v na nehtech můžete doslova vyřádit. Vyzkoušet můžete různé metalické odstíny i třpytky. Letošní rok je o zábavě a o rozbití všech předsudků, takže se nebojte a buďte kreativní.