64ZOBRAZENÍ

 

Během dne se na pleti usadí spousta nečistot, jako je prach, mastnota, pot, odumřelé buňky a zbyty make-upu. Všechny tyto nečistoty ucpávají póry, pokožka nemůže dýchat a vytváří se ideální prostředí pro baktérie. Špatné odlíčení navíc přispívá k tvorbě vrásek, protože se pokožka nemůže přirozeně regenerovat. Odlíčení Vám přitom zabere jen pár minut.

Jak postupovat při odličování?

 

Odličování není jen pro nalíčené

Nejdůležitější odličovací pravidlo, které se musí dodržovat, tak jako pravidelné večerní čištění zubů, je důkladné večerní vyčistění pleti. Samozřejmostí je odlíčit se, i když jste se dneska nenalíčila. I na nenalíčeném obličeji se přes den usazují různé nečistoty, které zabraňují regeneraci pokožky.

 

Každý den pleť důkladně odlíčit a dodat ji živiny prostřednictvím nočního výživného krému.

 

Výběr správného odličovacího přípravku

Existuje mnoho odličovacích přípravků – odličovací mléka, čistící pleťové vody nebo gely, odličovací a čistící ubrousky apod. Zásadní je při výběru správného odličovacího přípravku Váš typ pleti. Pro suchou pleť se více hodí odličovací mléko, pro mastnější pokožku pleťová voda s protibakteriálním účinkem.

 

 

Které partie odlíčit nejdříve?
 

Nejdříve je nutné odlíčit oči. 

V oblasti očí se nachází největší nános líčidel, proto je důležité věnovat právě tomuto místu speciální péči. K odlíčení očí si pořiďte kvalitní odličovač očních partií – nedráždí pokožku, zabraňuje zarudnutí, slzení a pálení očí.
Navlhčené tampony jemně přitiskněte na oči a nechte líčidla rozpustit, potom lehce setřete zbytky. Opakujte dokud nezůstanou tampony čisté.
Voděodolnou řasenku odstraňujte pouze olejovým odličovačem, jinak Vám na řasách zbytky líčidel a ty mohou způsobit zánět spojivek.

Po očích jsou na řadě rty,

na které většina žen zapomíná. Je to proto, že zbytky rtěnky a lesku nejsou mnohdy vidět. Neodlíčené rty se mohou vysušovat a také nepříjemně svědit.
Na tampon naneste malé množství odličovacího mléka a setřete zbytky rtěnky a lesku ve směru od koutku úst ke středu rtů. Po odlíčení naneste na rty výživný balzám na rty.

Nakonec odlíčíme celý obličej včetně krku.

 Pokožku obličeje ošetřuje přípravky určenými pro náš typ pleti. Odličovací přípravek naneseme na tampon a krouživými pohyby odstraníme všechny nečistoty. Při odličování Vám velmi dobře poslouží i různé čistící gely a pěny. Jsou vhodné zvláště pro ty, které mají pleť mastnější.