188ZOBRAZENÍ


Nudí vás váš účes? Rádi byste na sobě něco změnili a účes je to poslední, co vám zbývá? Pojďte s námi nahlédnout na to, jak vytvořit dokonalý a skvěle vypadající účes.

Mnoho z nás by strašně rádo na sobě něco změnilo, většinou to bývá důsledek toho, že chceme jakýsi nový začátek a změna vzhledu je pro nás takovým prvním řešením. Zhubnout ze dne na den je nemožné, ale změnit svou vizáž za pomocí nového účesu již tak nemožné není. Pojďme si povědět, jaký účes se hodí zrovna pro vás, konkrétně, jaký sestřih se hodí pro váš tvar obličeje. Třeba to bude inspirací ke změně, či si jenom potvrdíte, že váš sestřih je ten správný.

Na co je třeba se při výběru účesu zaměřit?

Určitě bezpodmínečně je nutné rozpoznat, jaký tvar obličeje máme, podle toho se bude po té už jen vše odrážet. U některých lidí se tvar určuje jednoduše, u jiných na druhou stranu velmi nejistěte, i přesto však nevěšme hlavu a snažme se alespoň drobet se k jednomu typu přirovnat.

Tvary obličeje při volbě účesu

- Oválný obličej

Tento typ obličeje se zužuje v oblasti spánků a to do úzké brady, a dokonce i do úzkého čela. Celkově je obličej spíše delší, než-li širší.

- Kulatý obličej

Kulatý obličej je typický vyplněnými tvářemi a širokým čelem. Obličej je přibližně stejně široký jako dlouhý. Zde nám pomůže i krk, který je v tomto případě krátký a široký.

- Hranatý obličej

Hranatý obličej poznáme podle toho, že čelo je stejně široké s licními kostmi a čelistmi. Lze si i všimnout vysokého čela a špičaté brady.

- Srdcovitý obličej

Srdcovitý tvar obličeje se dá již jednoduše odvodit podle názvu. Nejširší je čelo a směrem k bradě se obličej zužuje.

Nyní již známe čtyři nejzákladnější tvary obličeje, a proto nám nezbývá nic jiného, než si říci, jaké účesy jsou pro jaký tvar vhodné. Tak tedy následovně..

Rady pro každý tvar obličeje

Zaručeně začneme tvarem oválným, jelikož je ze všech nejméně problémový a jeho majitelé mohou být za něj štastni. Pro tento typ se hodí jakýkoliv styl účesu, zde opravdu záleží jen na osobnosti. Oválný tvar obličeje je vhodný i pro cestu experimentům:-).

Kulatý tvar obličeje se musíme snažit svým účesem zeštíhlit, tím pádem není vhodné volit kudrnaté účesy, ani sestřihy střižené nad bradou. Lepší je také volit takový účes, aby pěšinka nebyla uprostřed a ofina nebyla krátce rovně střižená. Budete-li chtít ofinu, lepší volbou je delší a sestřihaná. Účes by měl být úplně nakrátko, či takový, aby po stranách byly vlasy uhlazené.

Stejně jako u kulatého je i u hranatého obličeje potřeba vyhnout se pěšince uprostřed, neboť ta by ještě více přidávala na hranatosti a to samé platí i u rovné ofiny. Volte účesy sestříhané do obličeje.

U srdcovitého tvaru je podstatné zmenšit účesem čelo a přidat na objemu v dolní části obličeje. Je vhodný účes těsně nad bradu a dobrou volbou jsou i kudrnaté vlasy. Velká chyba by byla však v tomto případě vyčesané vlasy nahoru.

Tak se nebojme případné změny, neboť jak se správně říká, změna je život.