39ZOBRAZENÍ


Na trhu existuje řada pudrů – sypké, kompaktní, bronzující, mozaikové… Který je vhodný právě pro vás? Který si pořídit do kosmetické taštičky a který naopak vůbec není třeba?

Většina z vás zná následující situaci – ráno se nalíčíte a už při obědě se vám pleť leskne. Tento problém trápí většinou ženy, mající smíšenou nebo mastnou pleť. V tom případě si pořiďte pudr. Ten pomáhá zafixovat make-up, aby déle vydržel, a navíc absorbuje maz a zabraňuje lesknutí pleti . Je lepší pudr tuhý nebo sypký? Přinášíme klady i zápory obou.

1. Tuhý kompaktní pudr

Výhody: Pleť je nutné upravovat několikrát během dne. Kompaktní pudr bývá v malé kulaté krabičce, takže ho snad přihodíte do kabelky a použijete kdykoliv během dne.

Nevýhody: Budete potřebovat s sebou nosit i štětec. Pudr je sice možné aplikovat i houbičkou, která většinou bývá součástí balení, ale výsledný efekt bývá velmi nepřirozený a nerovnoměrný.

Další nevýhodou je to, že budete muset správně trefit odstín pudru. Pokud váháte mezi světlejším a tmavším pudrem, vždy vezměte světlejší! V opačném případě by byl výsledek nepřirozený. Většina žen také dělá tu chybu, že chce vypadat opáleně a proto si kupuje tmavší odstín pudru. Ale tím opálení nikdy nedocílíte a naopak budete vypadat uměle… Pokud si chcete dodat zdravou barvu, použijte bronzující pudr (dále v článku se jím budeme zabývat).

Tip: Existují štětce na pudr, které jsou vysouvací a velmi skladné. Navíc mají víčko, takže se vám vnitřek kabelky nezašpiní od pudru. Seženete ho např. od značky Dermacol.

Doporučujeme: Vyzkoušejte matující pudr od biokosmetiky Lavera.

2. Sypký pudr

Výhody: Sypký pudr bývá bezbarvý, transparentní. Nemůžete tedy „šlápnout vedle“ při výběru odstínu. Navíc absorbuje mastnotu více než tuhý pudr a proto pleť vydrží déle matná.

Nevýhoda: Je většinou ve velké krabičce, takže se nehodí do kabelky a někdy se může vysypat. Opět potřebujete s sebou štětec.  Některá balení obsahují labutěnku, se kterou se pudr aplikuje vcelku dobře, ale potřebujete trochu zručnosti, abyste si nenanesla příliš velké množství a vaše pleť by poté mohla působit jako maska.

Tip: Pokud nechcete nosit pudr s sebou, pořiďte si matující papírky. Ty přitisknete na pleť, papírky pohltí mastnotu a zmatní vaší pleť. Poohlídněte se po značce Bourjois, Shiseido nebo Essence.

Doporučujeme: Chcete "zabít dvě mouchy jednou ranou"? Pořiďte si sypký pudr, který už má v sobě štětec. Je ideální do kabelky, vyrábí ho např. Bourjois.

3. Bronzující pudr

V zimě bývají ženy bledé. Pokud nechcete chodit do solária ani používat samoopalovací přípravky, pořiďte si do k

osmetické taštičky bronzující pudr. Můžete ho použít jen místo tvářenky nebo na celý obličej. Vždy ho nanášejte velkým štětcem, aby byl výsledek rovnoměrný. Nejprve naneste pouze lehkou vrstvu, přidat můžete vždycky, ale s ubíráním je to horší.

Doporučujeme: Bronzující pudr Bourjois. Má velmi veselé balení ve tvaru čokolády, které vám zvedne náladu vždy, když ho použijte.  Navíc obsahuje malé částečky, které rozzáří vaši pleť.

4. Mozaikové pudry

Možná jsem si v obchodech všimla podivných barevných pudrů obsahující modré, růžové, fialové a další barvy. K čemu slouží? Nejsou určeny pro líčení klaunů, jak by se mohlo na první pohled zdát

Jsou to pudry, které s vaší pletí dokážou zázraky. Zelená barva neutralizuje červené pupínky nebo rozšířené žilky. Růžová dodává zdravou barvu a zlatá rozjasňuje pleť. Nebojte se, že po použití budete mít na pleti různobarevné šmouhy. Naopak, budete překvapená, jak krásnou budete mít pleť. Pudr opět nanášejte velkým štetcem nebo labutěnkou, která bývá součástí balení.

Doporučujeme: Vyzkoušejte osvědčené a mnoho ženami oblíbené Meteorites od Guerlain.