688ZOBRAZENÍ

A jak se tak probírám pamětí (svou) a pamětí vyrovnávací, jak tak vzpomínám, o čem všem jsem vlastně v Samotářce psala, co zachránit, co nechat uplavat, musela jsem se rozhodnout, co udělat s těmi starými články, jejichž obsah se (i když někdy jen částečně) podařilo zachránit.

Budou se teď motat mezi novými myšlenkami? Budou plést hlavu novým návštěvníkům i mně? To nemůžu dopustit.

Pomazlila jsem se i s článkem, ve kterém bojuji právě s minulými daty. V redakčním systému *.blgz je omezení 10 let a úplnou náhodou (i sám programátor toho systému se tomu divil) jsem objevila, jak to obejít a dostat se hlouběji do minulosti. Jó, to byly časy! Ten článek už obnovovat nebudu, měl pouze místní platnost pro *.blgz.cz. Ale schovám si jeden nádherný komentář, který mě moc pohladil: PSÍK

Vy stejně jednou vyšpekulujete jak se vrátit v čase reálném, začínám tomu věřit… Pak Vám budu tiše závidět! Zdravím.

Články situované před klíčovým datem přenesené ze starého poškozeného blogu budou umístěné k datu, kdy byly původně publikované. To však nevylučuje možnost, že mohou být dodatečně upravené a zaktualizované zastaralé či již neplatné údaje (když si vzpomenu, napíšu na konec „zrekonstruovaný článek“). Mohou tam být i nově vytvořené články, avšak charakter obsahu se vztahuje k minulosti do období, kam byl článek vložen. Může se jednat o stařecké vzpomínky (memoáry), poznámky z dříve čtených knih, díla vytvořená v dané době atd.

Jinak budou nově vytvořené články po klíčovém datu vkládány v čase přítomném, tedy věřte tomu, že když má článek dnešní datum, byl napsán dnes.

Tento redakční systém umožňuje i uložení do budoucnosti, tzv. naplánování. To při své povaze zcela jistě využiji při publikování seriálu neboli četby na pokračování. Znamená to jen, že článek byl napsán a uložen, avšak publikován bude v určený termín i bez mé přítomnosti (např. každou sobotu večer). Takový článek bude označen termínem „četba na pokračování„.

Hi, hi, to jsem to pěkně formálně zformulovala!

V tu ránu bych mohla být ředitelkou Zeměkoule!

Přeji všem pěkný den.