472ZOBRAZENÍJe to až k nevíře, ale bylo zjištěno, že až 80% žen nosí nesprávnou velikost své podprsenky. Možná i vy patříte mezi ně. Zkuste se zamyslet nad tím, zda se ve svém spodním prádle cítíte pohodlně a svěže.

Pokud ne, asi vše nebude v pořádku a stojí za to koupit si nové prádlo.

Základem je vždy změřit se v určitých partiích svého těla. Sežeňte si klasickou tabulku velikostí podprsenek a zjistíte, která kolonka Vám byla přisouzena.

Obvod hrudníku (rozměr pod prsy) zjistíte tak, že metr obepnete kolem hrudi těsně pod prsy. Tím zjistíte jeden údaj ve velikosti, který odpovídá číslu v tabulce. Při nákupu podprsenky tedy můžete uvést 75, 80, 85, atd. Druhá část měření spočívá v umístění metru kolem hrudi přes prsa (nejlépe přes bradavky nebo přes nejklenutější místo). Tak budete znát rozměr košíčků – A, B, C, atd.

Spolehlivější je nicméně znát tabulky výrobce konkrétní značky podprsenky. Při návštěvě prodejny se spodním prádlem je tedy nejlepší nejen znát svou velikost, ale zejména míry v centimetrech. Jednotlivé údaje velikosti se mohou trochu odlišovat.

I v kamenném obchodě se můžete setkat s neprofesionálním přístupem a neznalostí základní faktů. Pokud internetový obchod zveřejňuje tabulky velikostí jednotlivých značek podprsenky, nemusíte se koupě vůbec obávat. Detail fotografie a popis podprsenky Vám mnohdy napoví o modelu více než byste se dozvěděla u nekvalitního obchodníka s kamennou prodejnou. Navíc se vždy můžete ještě dále u prodejce informovat o všem, co Vás zajímá.

Tajemství záhadných čísel a písmen na visačce prádla by mohlo být rozluštěno a tím záhada velikosti vlastní podprsenky vyřešena. Nicméně profesionálové vědí, že doporučit správnou podprsenku vyžaduje ještě další znalosti.

Nebojte se vyzkoušet různé střihy podprsenek a velikosti. Může se stát, že si pořídíte dokonce podprsenky v různém rozměru a obě Vám budou výborně padnout. Někdy se stává, že výrobce rozlišuje velikosti na S, M, L nebo také 2B, 3B, 4B, apod.

Pokud si vyberete správnou podprsenku, nemusíte se už obávat nepříjemného stahování hrudi, pocitu těžkosti, nebo povislých ňader. Je také možné, že nesprávný výběr podprsenky Vám přivodil bolesti hlavy. Možná bude Váš muž touto změnou příjemně překvapen.