105ZOBRAZENÍ


Na mikádo, velmi krátké, ale také lehké, vzdušné vlasy s jemnými romantickými vlnami sázejí pro letošní zimu kadeřníci. Módní jsou rafinované ofiny, asymetrie a extravagantní střihy. Barvy jsou pak spíše střídmější, žádné velké kontrasty.

"Aktuální jsou mikáda, která jsou stále trendy a jsou hodně ženské. V barvách převládají odlesky do přírodních tónů, nebo jemný nádech zlaté a stříbrné. Není tam ale nic násilného a příliš výrazného," řekla přední česká kadeřnice Petra Měchurová. 

 Moderní mikádo, které si vlasoví tvůrci oblíbili pro kreativitu a velkou možnost obměn, se podle serveru svetucesu.com vrací jako roztřepené, s ofinou i bez. Konečky vlasů se pomocí gelu tvarují tak, aby účes působil vzdušně a rošťácky. Milovníci klasiky si však mohou dopřát hladký účes a vyfoukat vlasy do oblých tvarů. Čelo se pak může zakrýt ofinou od rovné přes moderní šikmou, nebo nepravidelně sestříhanou. 

Nový trend jsou podle Měchurové krátké vlasy "na kluka", který si oblíbily některé světové celebrity. Victoria Beckhamová už před časem vyměnila blond asymetrické mikádo, kterým dlouho inspirovala kadeřnické salony, za velmi krátký střapatý střih tmavé barvy. 

Praktický krátký sestřih ocení podle Měchurové ženy zejména v zimě, kdy tvar vlasů mnohdy "upravuje" pokrývka hlavy. "U krátkých vlasů a mikáda je velmi důležitý střih. I pod čepicí je totiž vidět, jak je ostříhaná linka," uvedla. 

Módní vlasy, ať už krátké, nebo dlouhé, mají podle Měchurové působit lehkým dojmem. "Nosí se i vyžehlené, ale převládá lehkost vlasů. Ženám víc sluší lehkost a přirozenost," míní. 

Zimní plesová sezona pak přeje objemu. "Vlasy jsou rozevláté, volnější. K extravagantním, objemným šatům se hodí i velký výrazný prvek, jako velká mašle, nebo obrovská čelenka. Styl účesu je inspirován 50. a 60. lety," uvedla. Zároveň se ale prý na taneční parket hodí jednoduchý culík nebo "baleťácký" drdol.