67ZOBRAZENÍ

Vizážisté, kosmetické redaktorky a další lidé „od fochu“ často definují různá pravidla, kterými se člověk musí řídit při používání či výběru kosmetiky – pečující, vlasové i dekorativní. Vydalo by na tisíce stran návodů, jak aplikovat krém a jak nanášet rtěnku. Avšak stejně často jako tito lidé pravidla tvoří, je i porušují, čímž dokonale matou veřejnost. A kde hledat pravdu?

Ještě před deseti lety se tvrdilo, že korektor patří zásadně pod make-up. Pak někdo přišel s tím, že zamaskovat kruhy pod očima a pupínky je snazší přes podklad, protože sám make-up už leccos zakryje. A objevila se Bobbi Brown a její fanoušci, kteří se vrátili ke staršímu postupu. Čím se tedy řídit? Nejlépe šestým smyslem – dělejte to, co je vám přirozenější, co vypadá lépe. Velmi záleží na textuře vašeho make-upu a korektoru, v neposlední řadě na technice nanášení, nebo stavu vaší pleti. Možná, že ani make-up i korektor nepotřebuje, nebo vám postačí jen jedno z toho. Zkuste to! Občas ženy zbytečně používají make-up, ale bez něj se cítí „jako nahé“, tento pocit však během pár dnů z použití krycí kosmetiky většinou zmizí a vaše kosmetická taštička bude rázem navždy lehčí. Nezapomeňte, že drobné odchylky pleti jsou naprosto přirozené a vypadají daleko lépe, než jednolitá pleť nepřirozené barvy.

A že se při líčení očí vždy začíná nejsvětlejším stínem a pak se přidává tmavší? Zapomeňte na to, zkuste to opačně. Já patřím mezi vyznavače „zasvětlovačů“ – začínám malým množstvím tmavého stínu a pak nanáším světlejší vrstvy, nakonec použiji zcela světlý stín pod obočí a do vnitřního koutku oka.

Nalíčené obočí je nepřirozené

Kdepak! Špatně nalíčené obočí je nepřirozené. Většina modelek na přehlídkách, či celebrit při slavnostních událostech, má nalíčené obočí. A že to tak vůbec nevypadá? V tom spočívá umění, za které leckteré krásky platí tisíce dolarů měsíčně. Ani barvení obočí v kadeřnictví však není zárukou pěstěného vzhledu. Nejvíce se mi osvědčila metoda zdůraznění obočí hnědým stínem (intenzitu volte podle svého barevného typu), který nanesu lehce malým zešikmeným štětečkem. Aby obočí zůstalo dokonalé celý den, navrch použiji fixační gel – bývá obvykle buďto čirý, nebo zabarvený dohněda a je balený podobně jako řasenka. Alternativou jsou fixační vosky na obočí, které podstatě spojují funkci stínu i gelu na obočí. Nabízí je například značka Smashbox (balení je je jako u očních stínů), nebo Givenchy (balení v podobě tlusté pastelky).

Čistící gel, nebo mléko

 a že je to těžký výběr? Většina kosmetických značek nám vnucuje představu, že na mastnou pleť mléko nepatří, naopak pro suchou je čistící gel smrtelným jedem. Ovšem to vůbec není pravda. Většinou má mléko podstatně lepší čistící schopnosti, avšak pokožku lépe revitalizuje a povzbudí gel. Nejlepším řešením je tedy při večerním odličování použití mléka a následné opláchnutí gelem. Nechcete se příliš zdržovat? Použijte mincerální roztok! Zakoupíte ho v každé lékárně (máte na výběr řadu značek v podobné cenové kategorii) a vystačíte si s ním na odlíčení očí, tváře a nebudete potřebovat ani vodu, ani pleťové tonikum. Ideální pro všechny typy pleti a na cesty.