45ZOBRAZENÍ


Jak vypadá svatba, když je výše konečného účtu pro hostitele nejméně podstatná položka svatebního itineráře? Svatby bohatých se stávají okázalými přehlídkami luxusu a extravagance, kterým přihlížejí tisícovky svatebních hostů. Přinášíme vám přehled svateb, na kterých se rozhodně nešetřilo.

Nejdražší svatba v historii

Elegance a extravagance charakterizují svatbu Vanishy Mittal, dcery ocelového magnáta Lakshmia Mittala, která se podle časopisu Forbes stala nejkrásnější milionářskou svatbou v dějinách. Asi tisícovka vysoce postavených hostů z celého světa se bavila v pětihvězdičkovém pařížském hotelu. Svatební oslavy trvaly pět dní. Největší atrakcí této veselky bylo vystoupení popové hvězdy Kylie Minogue. Svatba stála neuvěřitelných 60 miliónů dolarů.

Dvacet tisíc svatebčanů

Svatební obřad šejka Mohammeda bin Rashid Al Maktouma a princezny Salamy nenašla od roku 1981 konkurenta co se lesku týká. Svatba, která stála 44,5 milionu dolarů, získala své místo v seznamu magazínu Forbes a zařadila se tak mezi nezapomenutelné "Milionářské svatby". Tato svatba si drží rekord také v počtu svatebčanů. Pro svatební hosty byl totiž vybudován rozlehlý stadion s dvaceti tisíci místy. Na počest novomanželů se slavilo celý týden. 

Luxusní svatba po indicku

Vikram Chatwal, syn hotelového magnáta Sant Singha Chatwala, si za svou manželku zvolil modelku a herečku Priyu Sachdev. Své „ano“ si řekli na nejokázalejší svatbě v Indii. Konala se hned na třech místech a pokaždé byla jinak tématicky laděná, poslední z oslav byla ve stylu velkolepého maškarního plesu, takže také novomanželé dorazili v barevných maskách. Svatební ceremoniál se uskutečnil za přítomnosti významných osobností ze světa obchodu, šoubyznysu a politiky. Přijeli Bill Clinton, Manmohon Singh nebo Naomi Campbell. 

Luxus na Floridě

Pětačtyřicet kuchařů, deset tisíc květin, sedmipatrový svatební dort vážící téměř sto kilogramů – to jsou atributy svatby milionáře Donalda Trumpa a Melanie Knauss v Palm Beach na Floridě. Na noblese této svatbě přidala věhlasná jména na seznamu hostů. Přítomní byli Bill Clinton s manželkou Hillary, basketbalista Shaquille O'Neal nebo někdejší starosta New Yorku Rudolph Giuliani.   

Ruská svatba ve Francii

Christina Aguilera a Whitney Houston bavily hosty na svatbě ruského miliardáře Andreje Melnichenka a bývalé Miss Jugoslávie Aleksandry Kokotovic. Svatební obřad se konal na Azurovém pobřeží ve Francii v roce 2005. Mezi hosty se objevil tehdejší ruský prezident Vladimír Putin, majitel fotbalového klubu Chelsea Roman Abramovich nebo Enrique Iglesias. Světoznámý šéfkuchař Alain Ducasse měl za úkol uvařit pro 514 nejbohatších žaludků světa. Účet se vyšplhal zhruba na 20 milionů liber.