80ZOBRAZENÍ

Nejčastější styly orientálního tance:

RAKS SHARQI - tanec sálový, nejrozvinutější forma břišního tance, kultivovaná směs prvků břišního tance ze všech koutů arabského světa. Obsahuje několik specifických částí a dá se říct, že nabízí divákovi téměř vše, co tanečnice umí.

DRUM SOLO - tanec na bubnovou skladbu, skládá se především z třasů, akcentů, toček a představuje vrchol vystoupení tanečnice.

SHAMADAN - velmi efektní tanec se svícnem na hlavě. Tradiční svatební egyptský tanec, kdy tanečnice uvádí nevěstu a ženicha do svatební síně aby zahnala zlé duchy.

TANEC SE SVÍČKAMI - původně cikánský, etnicko - náboženský rituál za zesnulé.

ESKANDERANI - MELAYA LEEF - pochází z Alexandrie, velmi koketní, veselý tanec. Tančí se ve spec. šatech, kratších, většinou vlánových s melayou ( velká černá šála) se kterou se různě točí, pohazuje, mává apod.

TRIBAL - kmenový tanec, moderní americký směr, vyznačuje se pomalými, hadovitými pohyby na specifickou, někdy až depresivní hudbu. Tanečnice bývají ozdobeny výraznými šperky, bambulovými pásy a tetováním.

GHAWAZEE - folklorní tanec egyptských cikánů. Z Ghawazee vychází i většina " tribalových" prvků. Tančí se s prstovými činelkami nebo bez. Hudba je velmi specifická.

BALADI - tanec pocházející z venkova, bývá součástí vystoupení Raks sharqi. Nejde o přesnou choreografii ale o souznění s hudbou, o momentální  náladu tanečnice, to jak se cítí.

SAIDI - folklorní tanec z jihovýchodní části Egypta zvané Saidi. Původně mužský tanec, může se tančit také s holí. Jde o veselý, hravý, zemitý tanec se spoustou poskoků.

Folklorní tance představují velmi specifcký obor, zachycují tradice a kulturu dané oblasti. Prvky se lehce liší. Pro tanečnici je důležité seznámit se a pochopit kulturu a život v dané oblasti.