134ZOBRAZENÍ


Plesová sezóna je v plném proudu a čekají nás večírky, maturitní plesy, taneční a jiné slavnostní události. Proto vám poradíme, jak se na takovou akci připravit, aby jste se stala neodolatelnou a cítila se jako královna večera.

Přípravy by měly začínat 2 dny před večírkem. Od léta už uběhla dlouhá doba a většina z nás už nemá žádné památky po letním opálení. Bledá pleť nepůsobí nejlépe a tak je vhodné se před plánovanou večerní akcí lehce opálit, aby jste působila svěže a zdravě. Vzhledem k tomu, že solária nejsou zrovna nejlepší volbou, poradíme vám, jak se opálit pomocí samoopalovacích přípravků.

Před aplikací vám doporučujeme použít peeling. Tím obrousíte a vyhladíte kůži a opálení bude poté rovnoměrné a beze skvrn. Poté rozetřete po kůži krouživými pohyby samoopalovací přípravek. Dbejte na to, aby jste přípravek rozetřela rovnoměrně po celém těle. Po aplikaci si nezapomeňte umýt ruce, jinak by vám zůstaly nepěkné skvrnky. Pokud máte ze samoopalovích přípravků strach a ještě nikdy jste ho nezkoušela, doporučuji vám vyzkoušet pro začátek speciální ubrousky. Ty seženete např. od značky Vichy. Jsou rozjasňující a dodají vám pouze lehkou barvu, takže se nemusíte bát, že budete nepřirozeně oranžová. Stejného efektu dosáhnete, pokud klasický samoopalovací krém smícháte s pleťovým krémem nebo tělovým mlékem (v poměru jedna ku jedné). Výsledek bude jemnější a budete mít jen přirozenou zdravou barvu. A opět nehrozí nepříjemné překvapení v podobě oranžové barvy.

Make-up

Večerní líčení je obvykle výraznější než denní. Při líčení nezapomínejte na základní pravidlo: vždy se líčíme na tom světle, na kterém se budeme pohybovat. Na den se líčíme na přirozeném světle, na večer v koupelně, kde je umělé světlo. Tudíž na ples se malujte na umělém světle, protože pouze tak uvidíte, jak budete vypadat v osvětleném sále.

Protože je žádoucí, aby líčení dlouho vydrželo, doporučuji vám zakoupit si bázi pod oční stíny a bázi pod make-up. Jedná se o výborné přípravky, díky kterým budete i po několika hodinách vypadat, jako by jste se právě nalíčila. Bázi pod stíny seženete např. od značky Artdeco. Tato báze je bezbarvá a zajistí, že se vám na víčku nebudou dělat "rýhy" z očních stínů. Bázi pod make-up vyrábí např. značka Dermacol. Tato báze je gelová a vyhladí povrch pleti, takže se vám bude make-up dobře roztírat a i pleť vydrží déle matná. Bázi použijte po nanesení denního krému. Rychle se vpíjí, takže můžete okamžitě nanést make-up.

Co se týče trendů, stále se používá kouřové líčení očí (jeho postup jsme si popsali v jiném článku). Na večer se také hodí oční stíny se třpytkami nebo lesky na oči, které váš pohled na umělém světle hezky rozzáří.

Co přibalit do kabelky?

Aby jste se mohla během večera upravit, vezměte si s sebou rtěnku (nebo lesk na rty).  Pokud máte mastnější pleť, která se leskne, pořiďte si matující papírky, které jednoduše přitiskněte na pleť a odstraníte tak přebytečnou mastnotu. Seženete je od značky Essence, Bourjois nebo Shiseido.

Večerní účes

Pokud budete pro tvorbu účesu používat žehličku, kulmu nebo fén, nezapomeňte předtím použít speciální přípravek, který vlas obalí ochranou vrstvou a vlasy se nebudou teplem poškozovat. Takový přípravek seženete např. od Schwarzkopfu z řady Got2be. Aby se vlasy na umělém světle krásně lesky, přestříkejte je leskem na vlasy, výborný je od Welly z řady Highhair. Má dobrý rozprašovač, takže ho nanesete rovnoměrně a navíc vlasy nezatěžuje, takže vám nebudou plihnout a mastit se.

Jak docílit zářivé pokožky těla?

Aby jste měla jemnou pokožku těla, můžete použít tělový pudr. Některé z nich obsahují i malinké třpytky, takže vaše pleť bude rozjasněná a hladká. Navíc zvýrazní opálení. Stejnou službu vám prokáží i tělová mléka se třpytkami.

Po návratu z večírku…

Až přijdete domů z plesu (a pokud vám to stav dovolí :-)) nezapomeňte se odlíčit, protože se většinou pohybujete v zakouřeném prostředí, které pleti velmi škodí. Pokud by jste šla spát bez odlíčení, druhý den by jste se mohla probudit s nepěknou "krupicí" na čele. V ideálním případě si dejte na pleť čistící masku. Stejně tak je důležité si odlíčit řasy, neboť by se vám zbytečně lámaly.

Nyní už znát všechny tipy, jak být na plese krásná, a proto nezbývá nic jiného, než vám popřát příjemnou zábavu!