155ZOBRAZENÍ


Ruce jsou část těla, které si všimne úplně každý, potřebujete je ke všemu. Musíte je používat v práci, v obchodě při nakupování, při sportu.
Tuto část těla vystavujete denně mnohokrát všem na obdiv.Ruce jsou vaše vizitka.Víte jak se o ně starat?

Základem k péči o ruce by měl být kvalitní krém, který používáme po každém umytí rukou.Krém se musí snadno vstřebávat a nezanechávat ruce mastné.Na noc používáme alespoň jednou týdně mastnější krém v silnější vrstvě a přes něj natáhneme bavlněné rukavice.Takovýto zábal necháme působit celou noc.

Jednou týdně věnujeme rukám náročnější péči.Nejdříve si konečky prstů vykoupeme v mýdlové vodě, aby změkla kůžička okolo.Potom si vezmeme pilník, nejlépe skleněný a upravíme si tvar nehtů.Nehtíky pilujeme vždy ze strany do středu.Po úpravě nehtů natřeme kůžičku odstraňovačem, kůžičku nestříháme, pouze ji zatlačíme ke kořeni nehtu kulatým dřevěným předmětem.Kůžičku kolem nehtu natřeme krémem na nehty, abychom podpořili jejich pružnost.

Chceme-li nehty lakovat, jen dobře.Ochráníte je tak před nežádoucími vlivy okolního prostředí, omezíte jejich třepení a lámání.Při lakování nesmíme zapomenout, že nejdříve nanášíme podkladový lak, který povrh nehtu připraví.Pak teprve nanášíme barevný lak.Na závěr je dobré nanést tzv.top lak,je tvrdší než obvyklý lak, takže zajistí, že nehty budou dlouho pěkné, lesklé a barva se z nich nesloupne.

Jestliže se vám zdá tato péče náročná, navštivte kosmetický salon, kde manikúru provádějí.V salonu přidají k péči i masáž rukou.I tato návštěva není jednorázová.V péči o ruce je potřeba pravidelnost, pak vám budou vaše ruce vděčné a stanou se pro vás opravdu luxusní vizitkou.