441ZOBRAZENÍ

Jedna z nejběžnějších mylných představ o akné je, že jeho vznik je způsoben špínou. To není! Akné vzniká kvůli kombinaci faktorů, které nemůžete ovládat, stejně jako vaši hormonální rovnováhu a přirozené tempo systému obnovení pokožky. Naštěstí existuje několik věcí, které můžete ovládat a které vám pomohou udržet akné pod kontrolou. Začněte následováním těchto jednoduchých doporučení pro zdravou pleť.

Prevence akné – Tip č. 1:

Nemyjte se přespříliš. Vzhledem k tomu, že špína není příčinou vzniku akné, nadměrné drhnutí a mytí ho nevyléčí. Snažte se mytí omezit na dvakrát za den, což vaši pokožku nevysuší a nepodráždí. Navyklé přílišné mytí může také vyvolat nadměrnou produkci mazu, která by mohla mít za následek další propuknutí.

Prevence akné – Tip č. 2:

Vyhněte se tvrdému drhnutí. Je v pořádku, že se pokožka odlupuje, ale použijte krém s jemným složením s malými, hladkými zrnky. Vyvarujte se výrobkům se stopami mandlí nebo meruněk, které mohou podráždit nebo dokonce potrhat kůži a akné zhoršit.

Prevence akné – Tip č. 3:

Řekněte ne alkoholu. Pokud používáte toner, vyhněte se výrobkům s vysokou koncentrací isopropylalkoholu, nebo běžného líhu. Silný alkohol zbaví pokožku svrchní vrstvy, což způsobí, že vaše mazové žlázy začnou produkovat vice mazu. Výsledek? Suchá, červená pokožka – a možná i více pupínků

Prevence akné – Tip č. 4:

Nemačkejte. Mačkání pupínků – nehty, špendlíkem nebo čímkoliv jiným – může zanést bakterie hlouběji do kůže, což způsobuje větší zánět a infekci. Také více poškodí okolní pokožku, takže pupínek pravděpodobněji zanechá trvalou jizvu.

Prevence akné – Tip č. 5:

Ruce pryč! Propionibacterium acnes (bakterie, která způsobuje akné) je normálním obyvatelem kůže, ale nevede k akné, dokud se neuvízne uvnitř vlasového folikulu. Nadměrné dotýkání se tváře, včetně tření nebo i opírání brady v dlaních, může zanést bakterie do pórů – kde může začít jejich řádění.

Prevence akné – Tip č. 6:

Po cvičení se umyjte. Když cvičíte, váš pohyb vytváří teplo a oblečení a vybavení tělocvičny způsobuje tření. Dokud si neosprchujte, v okolí kůže se udržuje teplo a vlhkost a vytváří tak ideální živnou půdu pro šíření bakterií. Takže pokaždé, když můžete, se osprchujte ihned po cvičení.

Léky na akné

Prevence akné – Najděte si režim a držte se ho. Většina případů mírného akné může být zlepšena volně prodejnými léky nebo přípravky. K dispozici je široká škála způsobů léčby, a je dobrá šance, že jeden z nich u vás bude zabírat. Pokud začnete léčbu dříve, než se akné přehoupne do vážnějšího stadia, budete mít větší šanci vyhnout se tělesným a psychickým problémům. Ale pokud vaše akné zhorší nebo trvá déle než několik týdnů, vyhledejte lékaře. Zde je krátký seznam nejběžnějších produktů používaných k léčbě akné – pro další informace o konkrétní léčbě klikněte na odkazy.