84ZOBRAZENÍ

Nové trendy: Napříč geografií, uměním, estetikou…

Asi byste těžko hledala ženu, která by byla sama se sebou na sto procent spokojená. Některá to otevřeně přizná a některá si tyto pochybnosti nechává pro sebe. Ztráta sebevědomí se může týkat jak vlastností, kdy si žena připadá například nejistá při komunikaci ve společnosti, tak i zevnějšku. A právě kvůli změně vzhledu přicházejí ženy k plastickým chirurgům.

Kdy si nechat udělat plastické operace?

V současnosti se jedná o trend především ze strany celebrit, kdy se ocitají pod rukama plastických chirurgů zejména kvůli vyššímu počtu zakázek, a aby se přiblížily tak k vysněnému ideálu krásy. Za ideál ženské krásy ovšem každý muž považuje zcela něco jiného. Ne každý muž je vyznavačem uměle vytvořené krásy a preferuje spíš ženskou přirozenost bez lékařských zásahů.

Rozhodnete-li se jít na plastickou operaci, popřemýšlejte, zda Vám finance i bolest stojí za honbu za často zdánlivou dokonalostí. Poraďte se i s Vaším lékařem. Nikdy se nenechejte ovšem do plastické operace nutit Vaším partnerem, i kdyby vyhrožoval rozchodem. Může se stát, že Vás pak i přesto partner opustí a Vám zbudou jen oči pro pláč.

Rozhodnutí by mělo vycházet z Vaší svobodné vůle a v konečném důsledku přispět k Vaší psychické pohodě.

Ze strany partnera můžete však také naopak narazit na nesouhlas s tím, aby jste si nechala udělat plastickou operaci. Partner by mohl tento zásah do Vašeho těla těžce nést. V každém případě si o Vašem zamýšleném zákroku s partnerem promluvte a vyjmenujte všechna pro a proti.

Plastické operace ale představují záchranu pro ty, kterým osud postavil do cesty nějakou nehodu, úraz či nemoc. V tomto případě pomohou člověku napravit škody na těle způsobené těmito nepředvídatelnými událostmi a pomohou tímto způsobem k psychické i fyzické rekonvalescenci pacienta.

Plastická chirurgie – co lze změnit?

Obor plastické chirurgie se neustále vyvíjí a nachází nové cestičky jak dosáhnout požadovaného vzhledu podle přání klientek. S jakými zákroky se můžete setkat? Jsou to:

liposukce – odsátí většího množství tuku z různých částí těla (boky, stehna, břicho apod.)

vyhlazování vrásek

chemický peeling – zjemnění jizev po akné a rozšířených pórů, odstranění pigmentových skvrn, omlazení stárnoucí pleti

zvětšení rtů