291ZOBRAZENÍ

Přirozená krása

Abyste se přes léto mohli chlubit krásnýma nohama, měli byste si pravidelně dopřávat pedikúru. Pravidelná pedikúra Vám zajistí krásné nohy, a to nemusíte mít nehty ani nalakované nebo jinak zdobené. Pamatujte si, že přirozená krása se u ženy vždy cení ze všeho nejvíce. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak by měla vypadat dobrá pedikúra.

Dopřejte svým nohám kvalitní pedikúru

Nemusíte nutně chodit do salonů, aby se Vašim nohám dostalo kvalitní péče. Pedikúru si můžete udělat sami doma. Stačí jen, když budete dodržovat zásady dobře provedené pedikúry.

Před začátkem stříhání nehtů si namočte nohy do lavoru s mírně teplou vodou. Nehty na nohou Vám pěkně změknou a pedikúra tak bude mnohem snazší. Když si navíc do vody přidáte koupelovou sůl, vonný olejíček nebo sušené bylinky, získají Vaše nohy vitalitu a krásu. Z bylinek či z olejíčku může navíc pokožka na nohách načerpat minerální látky či stopové prvky.

Pedikúru provádějte ihned po koupeli nohou, když jsou nehty hezky měkké. Nehet na palci nezastřihávejte do obloučku, ale do rovna. Nestane se Vám potom, že by nehet na palci zarostl do kůže.

Pilníkem zaoblete všechny ostré hrany, které Vám po pedikúře na nehtech zůstaly. Pečlivě zjemněte i hrany nehtu na palci (opět kvůli zarůstání).

Abyste získali krásné nohy, natřete si celá chodidla krémem na nohy. Pokožka pak bude dostatečně vyživená a pružná a nebude Vám praskat. Vtírání krému můžete využít na jemnou masáž nohou. Masáž pokožku na nohách hezky prokrví a uvolní veškeré napětí.

Myslete také na pravidelné používání pemzy, která odstraní ztvrdlou pokožku z Vašich pat.

Po pedikúře si můžete nehty nalakovat. Doporučuje se nanést nejdříve vrstvu bezbarvého laku, poté vrstvu barevného laku a na závěr vše zafixovat opět bezbarvým lakem.