68ZOBRAZENÍ


V dnešní době snad již každá žena má nějakou oblíbenou kosmetickou společnost, od které si vždy ráda vybere nějakou tu pleťovou kosmetiku a spolu s jejím aplikováním očekává pozitivní změny na její tváři. Avšak i přesto, že si mnoho žen umí vybrat kvalitní kosmetiku, za kterou mnohdy dávají hříšné peníze, neuvědomují si, že výběr dobré kosmetiky nestačí. Dnes je na trhu mnoho kosmetický společností, které vám zajistí maximální kvalitu, měli bychom si však uvědomit, že před tím než vůbec nějaký výrobek začneme používat, nesmí nám chybět znalost naší pleti. Jinak řečeno, položíme-li si otázku “Jaký typ pleti mám?”, naše odpověď by měla být jednoznačná.

Bohužel jen málokdo z nás má bezchybnou a zcela zdravou pleť, naše dětstké tvářičky se v době puberty většinou začínají měnit a spolu s pubertou přichází i nedostatky pleti. Problémy jako stres, menstruace, špatné pracovní prostředí, či špatná životospráva nás vedou ještě k dalšímu prohloubení. Z toho všeho je potřeba vyvodit, jak dál?

Prosím, seznamte se a zjistěte tu svou…

1. typ: Normální pleť

Tento typ pleti je tím nejideálnějším, a proto s ní začneme, abychom se po té podle ní mohli srovnat. Normální pleť není lesklá, nevyskytují se na ní žádné velké pupínky. Samozřejmě, že i na této pokožce se někdy místy objeví nějaký ten pupínek, avšak není to žádný velký “bolák”. Z čehož vyplývá, že pleť je bez potíží a zdravá. Navíc je ještě jemná a hydratovaná.

Aby nedošlo k mýlce, zajisté i normální pleť stárne, a tak také s příchodem let se na ní tvoří vrásky a “povadá”.

2. typ: Suchá pleť

Suchá pleť už bohužel není natolik ideální jako pleť normální, vyskytují se na ní tzv. šupinky, pleť je často červená a místy i nepříjemně pálí. Je opakem pleti mastné – nevyskytují se na ní žádné viditelné póry.

Tento typ má také vlastnost rychlejšího výskytu vrásek oproti ostatním typům, a dokonce i ve větším množství.

3. typ: Mastná pleť

Když se vysloví slovo “Mastná pleť”, mnoho z nás si představí pleť dospívající mládež, avšak už jen při této myšlence dochází k chybě, jelikož mastná pleť mnohdy může potrápit i dospělé. Mastná pleť je typická pro ty, jejichž pokožka je lesklá, vyskytují se na ní viditelně rozšířené, ucpané póry a líčení většinou moc dlouho nevydrží. Shrnout bychom to mohli jako nejrozšířenější typ pro akné.

I přesto, že se mastná pleť jeví jako jedna z nejhorších, nemusí tomu vždy tak být, neboť tomuto druhu pokožky se začnou vyskytovat vrásky o mnohodem dýl než ostatním typům.

4. typ: Smíšená pleť

Máme na řadě poslední druh pleti a to typ smíšený. Tato pleť je jakousi kombinací suché a mastné pleti. Od každé si něco převzala. Znaky mastné pleti má v oblasti tzv. T-zóny, jinak řečeno čelo, nos a brada, kde se vyskytují póry a pleť je zde lesklá. Nevýhody suché pleti se vyskytují v oblasti tváří, kde se můžou projevovat šupinky. Zastupupující část suché pleti zde může vést ke zvýšenému riziku vzniku vrásek.

Nyní již víme, jaký typ pokožky sedí zrovna na nás, teď už zbývá jen vybrat si tu správnou a vyhovující pleťovou kosmetiku od té společnosti, která se nám jeví tou nejlepší.