46ZOBRAZENÍ

Vlasy ženu zdobí jako koruna. Lemují její tvář a významně se podílejí na celkovém vzhledu ženy.

O ženě může její účes a stav vlasů mnohé prozradit. Stačí se jen chvíli dívat a můžete získat hned několik informací. Jestli se žena o své vlasy stará a vlasy vypadají zdravě, jestli má vkusný účes, který jí sedne, nebo naopak účes podivného tvaru, který k ní nesedí. Pro ženu by mělo být velmi důležité pečovat o své vlasy, udržovat je čisté, hydratované a lesklé.

Většina žen stylizuje různě své vlasy a pokouší se tak dosáhnout lepšího vzhledu, zkouší různé nové účesy a zjišťuje, který jim sedí nejlépe. Některé nosí nejraději dlouhé a rovné vlasy, jiné mají rády vlasy vlnité nebo kudrnaté. Některým ženám vyhovuje co nejjednodušší a nejkratší účes, nemusí jím upoutat, krásu vidí v jednoduchosti. Jsou ženy, které se snaží nalézt rovnováhu mezi ženskostí a praktičností a nosí vlasy ve střední délce. Rády experimentujete? Pak nejspíš často měníte barvu a střih vlasů.

Ne každé ženě sluší to, co druhé. Ne vždy vypadá účes, který se jí tolik líbil v časopise, dobře i na její hlavě. Pro každého je něco jiného. Je to kvůli různým faktorům, ale ve většině případů účes zkrátka nesedí k tvaru obličeje.

Účes by měl ženě lichotit, upozornit na její přednosti a skrýt případné nedostatky. Koneckonců to je ta funkce, kterou by měly vlasy splňovat. Vlasy mají tvořit krásný rámeček kolem vaší tváře. Zda bude konkrétní účes sedět k vašemu obličeji, závisí na jeho tvaru. Zde vám nabídneme přehled tvarů obličejů a účesů, které se k nim nejvíce hodí.

Oválný obličej

Oválná tvář je perfektní. K oválnému obličeji můžete nosit téměř jakýkoliv účes. Krátké, dlouhé, rovné nebo vlnité vlasy, je to jen na vás. Zvýrazněte své lícní kosti pomocí sestříhaných vlasů do vrstev, a to právě poblíž lícních kostí. Nicméně, přece jen byste se měli vyhnout účesům sestříhaným v horní části hlavy, to jen způsobí, že váš obličej bude vypadat delší.

Protažený obličej

Máte podlouhlé, tváře, protáhlé tváře? V tom případě byste měli iluzí obličej rozšířit a vyvážit. Šířku můžete obličeji přidat tím, že budete mít vlasy délky po bradu. Budete také vypadat dobře s loknami a vlnami, které budou krásně lemovat vaši tvář. Měli byste se vyvarovat příliš dlouhých nebo naopak extrémně krátkých vlasů. Takové účesy jen zdůrazní délku obličeje!

Kulatý obličej

Pokud lidé s protáhlou tváří potřebují přidat obličeji na šířce, pro kulatý obličej platí opak:protáhnout obličej. Je nutné vytvořit iluzi délky, a to tak, že budete nosit vlasy zastřižené těsně pod bradu, nebo vlasy sestříhané do různých délek. Nenoste vlasy krátké, jedné délky, to jen zdůrazní kulatost vašeho obličeje a rozšíří ho ještě více.

Hranatý obličej

Jak se pozná hranatý obličej? Zaměřte se na čelisti, ty mají lidé s tímto typem obličeje ostře řezané. Ten pravý účes pro tento tvar spočívá v jednoduchém triku-odvedení pozornosti od čelistí. Toho se docílí tím, že se přidá vlasům objem. Krátké kadeře je přesně to, co potřebujete, stejně jako dlouhé vlasy, které se začínají vrstvit těsně pod čelistí. Pokud má váš obličej čtvercový tvar, měli byste se snažit, aby vaše vlasy nebyly zastřižené do jedné délky. Vyvarujte se také nedbale zastřižené ofiny. To by zdůrazňovalo jen ostrý tvar vašeho obličeje.

Srdcovitý obličej

Srdcovitý obličej je přímo Valentýnský, ale pozor-špičatá brada odvádí pozornost od očí. Pozornost na ně můžete soustředit na oči tak, že budete nosit ofinu sčesanou na stranu, nebo dlouhé vrstvy vlasů v horní části. Je také možnost nechat si narůst dlouhé vlasy a nechat si je sestříhat do vrstev, které se dotýkají vašich lícních kostí.

S výběrem toho správného účesu pro vás by vám měl pomoci váš kadeřník. Nebojte se experimentovat, ale zároveň mějte na paměti váš tvar obličeje!