68ZOBRAZENÍ


Výsledkem výkyvu hmotnosti, rychlého růstu nebo těhotenství může způsobit strie, které mohou být opravdu nepříjemný problém krásy. Přestože existují strategie, jak striím předejít, jakmile k nim dojde, snažíme se minimalizovat škody, což je nejlepší postup. Zkuste některé z těchto přírodních řešení, aby vaše pleť vypadala znovu bezchybně.

Výskyt strií je poměrně častým problémem, který postihuje ženy různého věku. Naše tělo prochází různými změnami a v souvislosti s tím se strie mohou stát docela dobře zdrojem frustrace, když se neléčí. Zachování pružnosti pokožky prostřednictvím stravy bohaté na živiny, odpovídající spotřebě vody a pravidelné cvičení jsou jen některé z věcí, které mohou být užitečné jak pro předcházení, stejně jako pro jejich léčení.

I kdyby bylo v našich silách, abychom předcházeli tomuto problému, někdy k němu prostě nevyhnutelně dochází. Zatímco zbavit se strií kompletně může být velmi obtížné, existuje spousta možností k tomu, aby se staly méně nápadné. Na trhu existují různé krémy, které vám mohou pomoci vypořádat se s tímto problémem, ale pokud jste skeptik ohledně jejich účinnosti, raději použijte domácí opravné prostředky. Zvažte veškeré alternativy. Vitamin E se ukázal být docela účinný na snížení strií. Zde je několik receptů, které můžete zkusit:

Kakaové máslo či smetana

Kakaové máslo je přírodní prostředek, který byl používán ke značnému zmenšení strií. Kakaové máslo je vynikající volbou pro ty, kteří chtějí hladkou, měkkou pokožku, jež se intenzivně hydratuje.

Co budete potřebovat k domácí výrobě kakaového másla: šálek kakaového másla, 2 lžíce oleje, vitamin E, 2 lžíce oleje z pšeničných klíčků, stejně jako 4 lžíce nastrouhaného včelího vosku. Vložte všechny přísady na malou pánvičku a zahřejte ji, dokud se vosk neroztaví. Nechte směs vychladnout a skladujte ji ve vzduchotěsné nádobě v lednici. Použijte tento krém denně, pravidelnost je klíčem k dobrým výsledkům.

Avokádový krém

Pro tento krém použijte zralé avokádo, 4 lžíce olivového oleje, 4 lžíce aloe vera gelu a 6 tobolek vitamínu E. Přidání několika kapek tekutého zinku není povinné. Dejte všechny přísady do mixéru a rozmíchejte je, až dostanete hladkou pastu. Naneste směs na postižená místa každý den po dobu 30 minut a poté je opláchněte vlažnou vodou. Pokud chcete být schopni používat tuto směs za několik dní, přidejte do směsi trochu citrónové šťávy, aby se složky lépe zachovaly. Směs uchovávejte v lednici.

Bambucké máslo

Bohaté na vitamin A může být bambucké máslo použito v kombinaci s bylinnými oleji na hydrataci a tón pleti. Levandule, rozmarýn, máta peprná nebo mandarinkový olej může být přidán do směsi pro silnější účinek. Nicméně je třeba poznamenat, že rozmarýnu a mátě peprné se ale vyhněte v těhotenství. Při použití éterických olejů je nejlepší si uvědomit, že mohou způsobovat halucinace, takže se ujistěte, aby se zabránilo jejich nadužívání.

Jiná řešení, která mohou urychlit proces blednutí, když přijde na strie, jsou pravidelné exfoliace a zvýšení příjmu zinku. Důležitost pravidelné exfoliace ve vztahu k obnově kožních buněk je dobře známý. Kromě toho je zinek důležitým prvkem při produkci kolagenu. Přírodní zdroje zinku v potravinách: ústřice, pšeničné klíčky, sezam, dýňová semínka nebo arašídy. Mnoho těchto potravin by nemělo chybět ve vaší stravě, je levné a především zdravé řešení, které můžete zkusit.