46ZOBRAZENÍ

Nalezení správného odstínu rtěnky nejen obohacuje rysy vašeho obličeje, ale může také odrážet vaši náladu a osobnost. Dobře vybraná rtěnka může být vše, co je potřeba k vaší proměně, vypovídá o tom, jak vypadáte a jak se cítíte. Jak víme, ne všechny odstíny vypadají na všech stejně, některé barvy vypadají na různých typech pleti odlišně. Proto první věc, kterou byste při výběru rtěnky měli udělat, je určení vaší pleti.

Zjistěte, zda jste studeně laděni nebo teple ladění. Ti, kteří jsou studeně ladění obvykle mají hnědé nebo popelavě blonďaté vlasy a modré nebo tmavé oči. Jejich kůže má načervenalý tón, někdy inklinuje k růžové.

Teple ladění lidé mají blonďaté vlasy, zelené nebo oříškové oči a jejich kůže má žlutý podtón. Pro ty, kteří mají teplý tón pleti, budou nejlépe sedět barvy jako je karamelová, kapučínová, hnědá se zlatým nádechem nebo také bronzová.

Růžová, červená a béžová bude nejlepší pro lidi se studeným tónem kůže. Používejte dva různé druhy rtěnky – jednu denní a jednu pro večerní příležitosti. Během dne noste světlý odstín a večer použijte sytou barvu, jako je červená, bronzová, hnědá či korálová.

Když na sobě máte výraznou barvu rtěnky, snažte se, aby tváře a oči měli neutrální tón, zvolte světle růžovou, béžovou, hnědou nebo švestkovou. Takto se tvář a rty krásně doplní a váš pohled bude báječný.

Používejte konturovací tužky na rty, která skvěle ohraničí rty. Vyberte konturovací tužku, která bude odpovídat vaším rtům a rtěnce nebo použijte konturovací tužku, která bude tmavší než rtěnka. Ohraničte jí lehce rty a vyplňte ji rtěnkou. Tmavší odstíny jsou ideální pro zvýšení přirozeně bledé pleti. Jasně zelené nebo modré oči udělají ohromující efekt. Rtěnka této barvy vypadá skvěle v kombinaci se zlatými, bronzovými a hnědými očními stíny pro báječné večerní líčení.

-přírodní odstíny zvýší zlatavost pleti a dají jí elegantní, ale jemný pohled

-slaďte vaši rtěnku s lakem na nehty a s tvářenkou

-pro tmavou pleť můžete použít svůdnou červenou rtěnku a pro světlou pleť barvy jako je švestková nebo světle růžová

-pokud chcete zvýšit trvanlivost rtěnky, namalujte rty a pak je obtiskněte do papírového kapesníku, poté přepudrujte tvář a naneste druhou vrstvu

-aby byly vaše rty vláčné, používejte každý den balzám na rty

-použijte make-up, poté pudr přes obličej a rty, který vytvoří základ pro rtěnku