343ZOBRAZENÍ

Modré oči

Modrooké slečny si často stěžují, že je velmi těžké najít vhodné barvy očních stínů, které by na nich vypadaly dobře. Ale s některými triky v hlavě a s trochou zkušeností bude hned všechno jednodušší.

První věc, kterou musíte udělat, je rozhodnout, jaké odstíny budou vaši krásu zvýrazňovat nejlépe. Naším tipem je experimentovat. Nikdo vám jistě neřekne, které barvy vypadají na vašem obličeji špatně, dokud je nevyzkoušíte. Modré oči se liší barevnou hloubkou, takže jste to jen vy, kdo musí objevit ty nejlepší odstíny stínů na oči a dosáhnout tak perfektních modrých očí.

-Vhodné odstíny pro modré oči

Některé odstíny působí přímo jako stvořené pro modré oči. Jsou to třeba: bledě růžová, stříbrná, zlatá a fialová. Zároveň modrým očím krásně lichotí šedohnědé, perlově růžové a fialové odstíny (co třeba vyzkoušet odstín levandule?).

Abyste vytvořila zářivý vzhled, můžete použít výrazně modré oční stíny. Tato rada se vám může zdát zvláštní, jako mnoha dalším lidem (Modré stíny pro modré oči? Tak to určitě ne!), ale tmavě modré stíny dělají modré oči ještě výraznějšími. Zkuste to a třeba budete mile překvapeni výsledkem!

Námořnická a tyrkysová modrá také vypadá dobře v podobě stínů na oči, a to zvláště pro modro-šedé oči. Jasně růžové a fuschiové tóny zdůrazňují hloubku a atraktivitu krásných očí.

Pro ty z vás, které rády experimentují, tu máme speciální tip. Vyzkoušejte tmavě hnědé stíny na oči v kombinaci s jinými odstíny hnědé. Kouřové líčení vypadá výborně na každém, takže touto technikou nemůžete nikdy nic zkazit.

Jak používat stíny

Pokud jste si již vybrala ten správný odstín očních stínů, začněte je nanášet. Naše rady budou užitečné především pro mladé dívky, které nejsou ještě tak zkušené v líčení. Tento postup je jedním z mnoha možných verzí, jak si vytvořit perfektní líčení očí.

Použijte stříbrné stíny po celém víčku až k obočí.

Naneste levandulově fialové stíny po celém víčku, ale oblast směrem k obočí vynechejte. Rozmažte tóny, abyste zrušila dělící linii mezi nimi.

Aplikujte fialový stín do tvaru V až směrem k vnějšímu koutku a důkladně rozmažte. Přechod mezi jedním a druhým stínem by měl být přirozený a neměl by být viditelný.

Zdůrazněte oko s tmavě hnědou nebo černou linkou na oči.

Naneste řasenku.

Nebojte se používat světle růžovou, světle nebo tmavě tyrkysovou, zlatou a perleťovou, jasnou modrou, šedou, smaragdovou nebo dokonce červenou. Nebojte se experimentovat! Na modrých očích vypadají dobře téměř jakékoliv oční stíny

 Šedé oči

Tolik žen má krásné šedé oči. Jedna z výhod je, že výběr správného líčení není až tak složitý. Ale samozřejmě existují některé důležité detaily, o kterých jste možná nevěděly.

Při výběru barevné paletky pro oční stíny berte v úvahu, jaký jste barevný typ (tudíž se zaměřte na odstín kůže) a přemýšlejte o efektu, kterého chcete dosáhnout. Pokud jste teplý typ a chcete zvýraznit své oči, měla byste se omezit na zlaté, bronzové a pískově žluté odstíny. V případě že se chcete zaměřit na celkový dojem, můžete si dovolit i další barvy jako jsou zelená, tyrkysová, modrá, fialová nebo růžová.

Jste-li spíše studený typ a chcete zdůraznit oči, vyberte si stíny nebo linky v barvě chladně zelené nebo jeden z odstínů fialové. Stíny důkladně vystínujte, a to vždy. Konečná barva by měla být tlumená a měkká. Pokud chcete experimentovat s teplými odstíny, volte růžově béžovou, světle hnědou, světle fialovou a krémové odstíny.

-Jak budou oči vypadat lichotivě s různými odstíny:

Chcete-li, aby vaše šedé oči vypadaly opravdu šedě, využijte stříbrné odstíny s kovovými odlesky. Tmavé modré stíny vytvoří podobný efekt.

Pro vytvoření dojmu tmavších očí používejte odstíny světle šedé barvy.

Chcete-li přidat modrý odstín k šedým očím, naneste zlaté, bronzově, pískově žluté, oranžové nebo žluté stíny. Nanášejte je na horní víčko a pak je důkladně rozmažte. Poté použijte modré oční linky či modré stíny na dolní víčko v tenké linii podél řas. Tmavě hnědá až černá řasenka očím také dodá modré odstíny.

Pro zachování nazelenalého nebo tyrkysového tónu očí vyzkoušejte modré, zelené nebo čokoládové odstíny. Aplikujte na horní víčko a na spodní víčko naneste zelené stíny nebo linku v tenké linii podél řas.

Kterým odstínům se vyhnout:

Abyste zabránila tomu, že vaše oči budou vypadat mrtvé a bez života, nikdy nepoužívejte stejný odstín šedých stínů, jak šedé máte oči.

Vyhněte se zářivě růžové a zářivě oranžové, které vytváří zanícený pohled.

Zelené oči

Líčení zelených očí je velmi snadné. Zelená je barva, která se hodí ke spoustě různých odstínů a s trochou zkušenosti a znalostí budou vaše oči vypadat stále dokonale.

Krása zelených očí se dá snadnou vyzdvihnout pomocí očních stínů. Tipy, které najdete v tomto článku, jsou téměř universální pro všechny zelenooké dámy, ale výjimka potvrzuje pravidlo. Proto je potřeba zkoušet a experimentovat. Jedině tak se dozvíte na jistotu, které tóny se hodí k vašim očím a které vám nejlépe doplňují barvu duhovky.

-Výběr stínů na oči

Vyzkoušejte jakýkoliv odstín hnědé, speciálně ty čokoládové budou sedět skvěle. Hnědé a tmavě zelené tóny s měděnými a zlatými odstíny jsou jako stvořené přímo pro zelené oči.

Broskvové tóny a šedé stíny jsou vhodné jako podkladové stíny pro hlubší a tmavší odstíny.

Tmavě fialové, švestkové a metalické odstíny vypadají na zelených očích taky hezky. Zlatá a měděná jsou nejlepší volbou pro party nebo jinou večerní událost.

Velké ne pro zelené oči

Aby bylo možné vytvořit lichotivý make-up, je potřeba být informována o těch nejvhodnějších a naopak nejhorších odstínech pro zelené oči.

Vyhněte se modrým odstínům. Každý tón modré vypadá na zelených očích špatně.

Růžová není ta nejlepší volba k zeleným očím. Důvodem je to, že některé odstíny růžové budou na zelených očích vypadat skvěle, ale spousta z nich bude vypadat přinejmenším zvláštně. Volba je tedy hlavně na vás, sama si musíte ujasnit, jestli právě tento odstín růžové sedí vaším očím.

Stříbrné tóny, které vypadají skvěle například na modrých očích, se vůbec nehodí k zeleným očím

Barva linky na oči

Černý tužka na oči není úplně vhodná. Pokud ji ale milujete natolik, že se jejímu nošení nechcete vyhnout, tak si ji dovolit můžete. Místo černé ale vyzkoušejte čokoládově hnědou. Možná budete překvapena výsledkem. Oči nejlépe zdůrazní bílé nebo zlaté oční linky.

Obecně řečeno při volbě barvy líčení očí volíme raději teplé tóny.

Jeden druh líčení zelených očí

Technika líčení záleží velmi na tónu pleti, odstínů líčení a události, na kterou se chystáte.

Pro každodenní make-up vyzkoušejte například toto líčení:

Aplikujte třpytivý podklad po celém víčku až k linii obočí.

Poté naneste broskvově tónovaný nebo hnědošedý stíny, který jemně rozmažte.

Naneste tmavý stín na oči (čokoládová, tmavě zelená, měděná), začněte od středu víčka a pokračujte podél linie řas a směrem nahoru u vnějšího koutku oka. Důkladně rozmažte.

Použijte linky na oči a řasenku.

Tak a to je vše. Nyní jste připravena vyrazit ven!