147ZOBRAZENÍ

Téměř 9 z 10 lidí trpí bolestí zad v určité době svého života.

V některých případech je tato bolest způsobena konkrétní události jako je pád nebo úraz.

Ale většina lidí pociťuje bolest zad a krku způsobenou hromaděním stresu, nedostatkem pohybu, špatným držením těla, špatnými pracovními návyky, nevhodnou madrací, špatnou pružností nebo nadváhou.

Nejhorší, co můžete udělat, pokud se objeví bolest zad nebo krku, je ignorovat ji a myslet si, že zmizí sama od sebe. Je pravděpodobné, že nezmizí a pokud se budete léčit včas a začnete přehodnocovat své životní návyky, nemusí to být dlouhodobý problém, který se s přibývajícím věkem stále více zhoršuje a omezuje vás.

 

Možnosti léčby

Takže, existuje v podstatě několik možností, které můžete vyzkoušet. Pokud budete mít štěstí, najdete odborníka, který cvičí správné techniky, které pomáhají s konkrétním problémem a lékaře, který je velmi dobrý v tom co dělá.

Jako u většiny věcí v životě, najít někdy správnou techniku​a praktika k léčbě vašeho problém je často metoda pokusu a omylu. Klíčem k úspěchu je, abyste se nevzdali předem a dál se snažili, dokud nenajdete řešení vašeho problému (což bude pravděpodobně kombinace léčby a prevence prostřednictvím změny některého z vašich životních návyků).

Z odborníků, kteří léčí bolesti zad a šíje, patří mezi nejoblíbenější a nejúspěšnější chiropraktici, masážní terapeuti, osteopati a fyzioterapeuti.

Stručně řečeno, níže je uvedeno to, co každý z těchto lékařů dělá:

Chiropraktik:

Tito lékaři se specializují na péči o páteř a kostru. Hledají nerovnováhu a vychýlení ve vašich kostech a kloubech a přizpůsobují je k lepšímu fungování s nervovým systémem a napravují problémy způsobující bolest. Jakmile jsou nevyrovnané kosti zpět na svém místě, má pak vaše tělo možnost k léčení okolních svalů a šlach, které by měly být zbaveny stresu a napětí způsobených výchylkami.

Masážní terapeut - masér:

Tito praktici v podstatě uvolní napjaté, namožené a poškozené svaly. Ztuhlé svaly jsou náchylné k natržení a můžou způsobit nesoulad kosterní a svalové nerovnováhy, které mohou tlačit na nervy, šlachy a další svaly způsobující jim napětí. Jak sám název napovídá, masážní terapeuti používají celou řadu masážních technik, aby se uvolnily ztuhlé svaly a klouby, které pomáhají zmírnit bolesti způsobené především ztuhlými svaly.

Osteopat:

Používají různých technik, včetně jemné masáže, protahování svalů a nápravy páteře ke zmírnění napjetí svalů a ztuhlých kloubů a zlepšují krevní oběh v celém těle. Stejně jako většina ostatních specialistů na bolesti zad a šíje, osteopati také poskytují poradenství o užitečném cvičení, protahování a ergonomických technikách (jako nastavení počítačového stůlu tak, aby se minimalizovalo svalové napětí).

Fyzioterapeut:

Fyzioterapeuti také pracují se svaly, šlachami, vazy a klouby, ale některé z technik a nástrojů, které používají, se liší od praxe popsáné výše.

Fyzioterapie je velmi různorodé povolání s mnoha obory specializace, ale obecně fyzioterapeuti pomáhají lidem s pohybovým omezením. Prostřednictvím fyzioterapeutických postupů, metodik a technik cíleně ovlivňují funkce pohybového systému, interních orgánů i funkcí psychických. Většině lidí s bolestmi zad pomáhají v léčení stávajících zranění a poskytují pomocnou radou jak úrazům předcházet.

Shrnutí

Jak můžete vidět, v něčem se to, co každý z těchto lékařu lečí, překrývá. Rozdíl mezi nimi je především v tom, jak léčí konkrétní problémy.

Trik pro vás je, pokud máte bolesti zad, najít techniku a praktika, nebo kombinaci obojího, které vám pomohou zbavit se bolesti zad a šíje, takže můžete vést produktivní, šťastný a zdravý život.

Samozřejmě, že prevence je vždy lepší než léčba, pokud jde o jakýkoliv typ bolesti nebo poranění a je mnoho věcí, které můžete udělat, aby se ve vašem životě minimalizovala pravděpodobnost výskytu bolesti zad a šíje.