34ZOBRAZENÍ


Kouřové líčení očí je stále v módě. Hodí se ke všem barvám očí a krásně je zvýrazní. Takové líčení oceníte na ples, párty nebo jinou významnou událost. Dnes si ukážeme, jak na to, a uvidíte i video s názornou ukázkou. Co budeme potřebovat?

• černá tužka na oči -  velmi dobrá je od Christiana Diora Eyeliner Pencil - odstín No. 090 Black, protože dobře drží a navíc je velmi praktická. Obsahuje na druhém konci aplikátor, kterým můžete linku rozetřít a zjemnit.

• oční stíny – budeme potřebovat tři odstíny – světlý, střední a tmavý, abychom mohli správně vystínovat víčko. Ve videu je používán černý, tmavě šedý a středně šedý. Opět se můžete poohlédnout po značce Christian Dior a to na paletku stínů Christian Dior 5 Color Eyeshadow odstín No. 790 Night Dust.

• štětce – aby líčení bylo dokonalé, je potřeba mít kvalitní štětce. Nejdůležitější pro kouřové líčení je tzv. „smudge brush“, tedy plochý štěteček, kterým nakreslíte linku na spodním a horním víčku. Vyrábí ho např. značka Paula Dorf. Vhodné je mít i velký štětec na oční stíny, kterým stíny rozetřete do ztracena. Opět hledejte u stejné značky (Paula Dorf - Eye Shadow Brush).

A jdeme na to!

Jako první použijeme černou tužku na oči. Nakreslíme linku na horní víčko. Snažte se, aby linka byla co nejblíže řasám a aby mezi řasami a linkou nebyl žádný prostor. Linka nemusí být perfektní, protože jí dále budeme ještě upravovat. A to za použití štětce „smudge“, kterým jí rozetřeme. Poté stejný štětec namočíme do černých stínů a linku zvýrazníme, čímž docílíme hlubšího pohledu.

Poté vezmeme velký štětec na oční stíny a namočíme ho do tmavě šedého stínu. Naneseme ho na pohyblivou část víčka. Poté ponoříme štětec do středně šedého stínu a barvu naneseme do záhybu (tam, jak začíná kost). Tímto vystínováním docílíme hloubky pohledu.

Nyní se zaměříme na spodní víčko. Opět se vrátíme k prvnímu štětci „smudge“. Budeme používat tmavě šedý odstín stínů (černý by působil příliš hrubě). Pod řasami na spodním víčku nakreslíme linku a budeme začínat u vnějšího koutku oka…a malujeme do poloviny oka. Poté namočíme štětec do středně šedého stínu a jím dokreslíme druhou polovinu. Použitím dvou barev oko opticky protáhneme a otevřeme. Pokud chcete spodní víčko ještě zvýraznit, použijte černou tužku na oči a nakreslete linku. Na závěr naneste dvě vrstvy černé řasenky.

Toto líčení je velmi výrazné a proto už nepoužívejte sytou rtěnku. Nezapomínejte na pravidlo, že vždy je nutné zvýraznit pouze jednu část obličeje. Buď pouze oči nebo ústa. Ale nikdy nezvýrazňujte oboje dohromady, neboť by jste mohla působit uměle a zmalovaně. Tudíž na rty se hodí už jen lehký lesk, např. velmi oblíbený Juicy Tubes od Lancome. Stejně tak na tváře naneste tvářenku pouze jemně.