75ZOBRAZENÍ


Je samozřejmostí, že se každá žena pravidelně věnuje své pleti a stará se o ni. Ale pozornost je třeba věnovat i jednotlivostem, například řasám. Vhodnou kosmetikou pro řasy může být třeba ricinový olej. Péče o řasy

Podle jistého průzkumu si až 80 % mužů vybírá své partnerky podle jejich obličeje. Když má žena hezké oči, nos, ústa a pleť, má mnohem větší šanci získat si přízeň mužů. Je proto potřeba věnovat obličeji potřebnou péči a pravidelně se o něj starat. Dnes se podíváme speciálně na řasy. Jakou péči bychom řasám měli věnovat? Jakou kosmetiku používat? Je vhodný například ricinový olej?

Kosmetika na řasy – ricinový olej

Ve světě kosmetiky existuje i speciální kosmetika určená pro výživu a růst řas. Mluvíme zde o ricinovém oleji. Ricinový olej je rostlinný olej, který se získává ze semen skočce obecného. Jedná se o bezbarvou až světle žlutou hustší kapalinu. Ricinový olej si můžete pořídit i v lékárně, někde Vám jej však dají jen na předpis. Alternativou proto je objednat si tuto kosmetiku na řasy přes internet. Ricinový olej určený na kosmetické účely si můžete naředit méně hustým olejem, například hroznovým. Používání tohoto druhu kosmetiky je velmi jednoduché – kapku oleje lehce rozetřete prstem (nebo starým vymytým štětečkem z řasenky) na oční víčko, těsně u kořínků řas.

UPOZORNĚNÍ: To, že ricinový olej nechtějí vydávat ve všech lékárnách bez předpisu, má své důvody. Ricinový olej má totiž mnoho škodlivých účinků, když se špatně užívá. Je potřeba vyhnout se jakémukoliv vnitřnímu užití! Zabezpečte také, aby se k ricinovému oleji nedostaly děti!

Kleštičky na řasy, líčení

Pokud patříte k ženám, které se rády líčí a pravidelně používáte řasenku, dbejte každý večer na řádné odlíčení. Nalíčené řasy je potřeba vždy před spaním odlíčit šetrnou kosmetikou nebo obyčejnou vodou. Řasy jen jemně promněte mezi prsty namočenými ve vodě či odličovači. Nijak je nedrhněte. Pak Vám totiž mohou vypadávat a časem přestanou dorůstat do své plné délky.

Jestliže máte sice dlouhé, ale rovné řasy, můžete je zvýraznit i bez líčení. Jak? Použijte kleštičky na řasy. Mezi kleštičky umístěte horní řasy a krátce je scvakněte. Rovné řasy získají tvar obloučku a budou tak na pohled výraznější. Dejte ale pozor, ať si řasy nevytrháte!