89ZOBRAZENÍ


Jaké kosmetické nástroje by neměly chybět žádné ženě v kosmetické výbavě? Kleštičky na řasy, pinzeta, hřebínek na řasy, kartáček na obočí, pilník na nehty, leštička na nehty, kleštičky na nehty a pemza. Pinzeta

Pokud si vytrháváte obočí, neměla by ve Vaší kosmetické výbavě chybět kvalitní pinzeta. Nejvhodnější je pinzeta se zešikmenými konci – chloupek se s ní lépe uchytí a vytrhne.

Pinzety se vyrábí z nerezavějící oceli nebo z uhlíkové oceli. Povrch může být poniklovaný, pozlacený nebo pohromovaný, lesklý nebo matný a v mnoha barvách.


Hřebínek na řasy

Pokud používáte kvalitní řasenku, neměly by se Vám řasy slepit, někdy se Vám však může stát, že se Vám řasy slepí. Jak řasy od sebe oddělit? Hřebínkem na řasy. Ještě než Vám řasenka zaschne, pročešte řasy hřebínkem. Jednotlivé řasy se oddělí a také se z řas odstraní přebytečná barva.

Kartáček na obočí

Neposedné chloupky obočí zkrotíte pomocí kartáčku na obočí. Stačí jím pročesat obočí a všechny chloupky se srovnají do jedné linie a Vaše obočí bude vypadat upraveně.

Pilník na nehty

Jedním z nejdůležitějších kosmetických nástrojů, které nesmí chybět v žádné kosmetické výbavě je pilník na nehty.

Jak správně používat pilník

Nehty zapilováváme vždy jedním směrem v mírném úhlu podél nehtu. Hrubší stranu pilníku používáme k tvarování nehtu a hladká strana se používá k zarovnání konce nehtu.

Leštička na nehty

Velmi ceněným pomocníkem při manikúře je leštička na nehty. Vyhladí povrch nehtů, nehty tak budou lesklejší a lépe se na ně bude nanášet lak.

Leštičky na nehty mají většinou tři různé druhy povrchů (některé i více). Hrubý povrch odstraňuje z nehtů hrbolky a uhlazuje povrch nehtů. Střední část (zrnitá vrstva) slouží k zapilování nehtu a hladká strana ke konečnému dokonalému dopilování nehtu.

Kleštičky na nehty

Nehty na nohou zkracujte kleštičkami. Kleštičkami na nehty jednoduše odstraníte dlouhé nehty a navíc také zabráníte zarůstání nehtů, ke kterému dochází při stříhání nůžkami dokulata.

Pemza

Hrubá kůže na patách nevypadá vůbec hezky a to zvláště v letních měsících, kdy nosíme sandálky a žabky. Kupte si pemzu. S pemzou obrousíte hrubou kůži na patách a Vaše chodidla pak budou hladká a jemná.