90ZOBRAZENÍ


Líčení směřuje spíše k přirozené kráse než k extravaganci

V módě můžeme postupem času sledovat stále větší volnost. Vedle nejmodernějších materiálů a asymetrických střihů se objevují i modely ze šedesátých let, kombinace všech možných barev a meze se nekladou ani použití zvířecích vzorů či nejrůznějších potisků. To, co bylo kdysi v módě nemožné, je dnes na denním pořádku. Model, ve kterém byste ještě před deseti lety působili zcela šíleně, si dnes můžete vzít bez nejmenších pochyb. Větší svobodu pozorujeme i v účesech a úpravě vlasů. Ne však v líčení.

Tmavá konturovací tužka na rty

Ačkoli se občas najde žena, která je opravdu extravagantně nalíčená, obecně platí, že líčení se postupně stále více umírňuje. V kontrastu s maximálně moderní módou pozorujeme rostoucí popularitu přirozené krásy. V líčení rtů například úplně vymizelo používání konturovací tužky.

Konturovací tužka je tužka na rty, kterou se obtáhnou linie rtů. Rty poté namalujete rtěnkou. Konturovací tužka zpravidla bývá stejného odstínu jako rtěnka. V minulosti se ale někdy používala i konturovací tužka tmavšího odstínu – v porovnání s odstínem rtěnky. Výjimečně si ženy líčily rty i tmavou konturovací tužkou v kombinaci se světlou rtěnkou.

Líčení rtů

Dnes už je konturovací tužka na rty pasé. Jedná se o líčení, které se již nepoužívá. Místo toho se používají buď samotné rtěnky, nebo nejrůznější lesky na rty. Lesky na rty můžete najít v mnoha odstínech a díky úzkému štětečku se velmi snadno nanášejí. Je pravda, že líčení rtů pomocí rtěnky může být právě díky její tloušťce o něco komplikovanější. Při líčení rtů představovala konturovací tužka jistotu, že během líčení rtů pomocí rtěnky nepřetáhnete. Pokud jste zvyklé takto používat konturovací tužku i nyní, určitě si najděte odstín, který přesně pasuje k Vaší oblíbené rtěnce. Jinak Vám stačí používat lesk na rty, eventuálně balzám či jelení lůj.