157ZOBRAZENÍ


Není však pravdou, že by k tomu byl zapotřebí bezpodmínečně make-up a pudr a pak teprve řasenka a rtěnka.

V civilním životě je dokonce příjemnější setkání se ženou, která působí jakoby nenalíčená než s dámou, která je sice dokonale nalíčená, ale její obličej vypadá jako sfinga. Pro běžné denní líčení stačí korektor, řasenka, lesk na rty a případně rtěnka.

Pokud nanášíme make-up a pak samozřejmě pudr, musíme pamatovat, že nejlepším předmětem k nanášení jsou naše ruce. Ty si můžeme klidně omýt, takže zabráníme tomu, aby se tvořily chorobné mikroorganismy jako v houbičce, a navíc rukama nezaneseme póry v pleti. Stejně postupujeme i s růží na tváře.

Ta může lehce vzniknout i z naší rtěnky. Výhodou je, že budeme mít obličej ve stejném tónu. Je velice důležité, aby každá žena zůstala především sama sebou. Takže pokud máte náladu udělat si červená ústa, klidně si je udělejte. Ačkoli momentálně je moderní tzv. nahé líčení, což v podstatě znamená, že se nalíčíme tak, jako bychom ani nalíčené nebyly.

Pokud budete chtít nosit červenou barvu a někdo vám řekl, že nejste na červenou typ a tudíž červená k vám nejde, klidně si červenou vezměte. Jedině vy víte, jak a v čem se cítíte dobře. A budete-li se cítit dobře vy, budou se dobře cítit i lidé kolem vás. Budete jim předávat svou pozitivní energii.