304ZOBRAZENÍ

Jsem žena a mám úspěšnou kariéru

Doby, kdy ženy měly druhořadé postavení v lidské společnosti, jsou naštěstí dávno ta tam. Spousta žen touží po úspěchu a po kariéře. Někteří muži toto odsuzují a domnívají se, že žena, která si vybudovala úspěšnou kariéru, nebude mít dostatek času na svého přítele, manžela či ratolesti.

Ženy jsou od přírody vybaveny naprosto dokonalou schopností - hravě zvládáme více věcí najednou (na rozdíl od mužů). Úspěšná kariéra tedy není v žádném případě překážkou v našem osobním životě.

Jsem žena jediná mezi muži

Úspěšná žena se velmi často ocitá v mužském kolektivu. Z počátku mužský kolektiv na takovouto ženu kouká skrz prsty a také se objevují určité nelibé fámy. Nic však netrvá věčně a mužský kolektiv „úspěšnou ženu" velmi brzo pojme za svou. Nikomu z kolektivu to za čas nepřijde zvláštní, netradiční či nenormální.

Pokud se nám v práci opravdu daří a sklízíme jeden úspěch za druhým, určitě nám to přinese pocit štěstí a uspokojení. Dětský sen o úspěšné kariéře se přeměnil ve skutečnost - no, kterou z nás by to nepotěšilo.

Úspěšná kariéra a partnerské soužití

Ovšem přijít domů a říct našemu protějšku „jsem žena jediná mezi muži" bývá opravdovým oříškem, který se rozlouskává opravdu jen velmi ztěžka.

V dosud harmonickém partnerském soužití se začnou objevovat pocity nejistoty, obavy, podezřívavost či dokonce žárlivost. Takovéto projevy však nejsou na místě a je škoda kazit si společně prožité chvíle.

Pokusme se tedy našeho partnera ujistit, že být jediná žena mezi muži není vůbec snadné. Pokud se naskytne vhodný moment, proveďme našeho partnera po našem zaměstnání a seznamme ho s kolegy.

Neváhejme a partnera při každé příležitosti pozvěme na firemní večírek, kde je uvolněnější atmosféra (než v zaměstnání) a může dojít k navázání přátelských kontaktů mezi naším partnerem a některým z kolegů.

Dobrý nápad je také uspořádání nějakého večírku, oslavy, či párty u nás doma. Partner se bude cítit naprosto přirozeně a může tak „mužské od nás z práce" poznat důkladněji.