128ZOBRAZENÍ


Mandlový olej se získává lisováním sladkých nebo hořkých mandlí za studena. Rozdíl je potom pouze v obsahu amygdalinu, který způsobuje onu hořkou příchuť. Oba oleje se však souhrnně označují jako mandlové, jsou velmi jemné s charakteristickou vůní a žlutou barvou.

Olej z mandlí je již po staletí řazen mezi nejluxusnější kosmetické oleje. Obsahuje řadu cenných, mnohdy dokonce nenahraditelných látek. Jeho vitamíny (A, E a F), minerály (především draslík, vápník, hořčík) a stopové prvky dokáží velmi dobře proniknout kožní bariérou a působí tak až v zárodečné vrstvě pokožky. Mandlový olej je bohatý i na nenasycené mastné kyseliny.Tento velmi cenný kosmetický olej je vhodný pro všechny typy pleti, zvláště pak pro pleť suchou se sklony k olupování, svědění a praskání. Dodává pocit hebkosti, mírní podráždění, chrání a zklidňuje pleť. Nevyvolává žádné alergické reakce (tedy pokud nejste alergičtí na oříšky) a proto je vhodný i k péči o malé děti hned od prvních dnů po narození.

Mandlový olej se také používá jako koupelový i k aromaterapeutickým masážím. Vtíráním do pokožky těla pomáhá pleť regenerovat, zachovat její pevnost, pružnost, vláčnost a rovněž podporuje přirozenou hydrataci pokožky.

Je také velmi účinný pro ošetřování hrubé kůže a spálenin od slunce, při akné, ekzémech, lupénce i při jiných kožních problémech.

Mandlový olej také zlepšuje kvalitu vlasů. Pokud máte zničené vlasy, zkuste následující masku:

Smíchejte pár kapek mandlového oleje s banánem a směs vmasírujte do vlasů. Nechejte působit asi 15 minut. Poté vlasy opláchněte teplou vodou a umyjte obvyklým šamponem.

Na pleť můžete zkusit tuto čistící masku:

Budete k ní potřebovat šalvějový vývar, ovesnou mouku a opět pár kapek mandlového oleje. Vše smíchejte tak, aby vznikla zpracovatelná hmota a naneste na obličej. Nechejte působit 20 minut a opláchněte. Maska je vhodná především pro mladistvou pleť, které při pravidelném používání pomůže odstranit nečistoty.