79ZOBRAZENÍ

Pro každou příležitost existují jednoduché společenské účesy, jejichž příprava není vůbec náročná, nezabere mnoho času a zvládnete ji i sami doma. Namísto návštěvy speciálního kadeřnického salonu vám tak nabízíme svépomocné návody na to, jak okouzlit na každém plese, oslavě, svatbě nebo jiné veřejné společenské události, na kterou se právě chystáte. Ozdobou každé ženy jsou totiž její vlasy a je to ozdoba, kterou si všimne určitě každý muž.

Možná si řeknete, že doma připravený společenský účes nebude to pravé ořechové a nikdy nebudete stoprocentně spokojená. Opak však může být pravdou, pokud zvolíte jednodušší styly a zaměříte se více na celkovou vizáž jako na některé méně viditelné detaily. Pomocí jednoduchých postupů a šikovných rukou můžete dosáhnout opravdu skvělé výsledky. V kadeřnických salonech samozřejmě pracují profesionální vizážistky a mají k dispozici i jinou kosmetiku jako vy doma, ale na druhou stranu, spokojený výsledek můžete dosáhnout i sama, pokud se budete opravdu snažit. Pojďme tedy rovnou na některé typy účesů.

Pokud máte krátké vlasy pod bradu, možná přemýšlíte, jaký typ účesu zvolit. Zkusme to takhle. Nejprve si vlasy umyjte a vysušte. Pak vlasy rozdělte na dvě části, přičemž jedna z nich bude trochu širší ofina. Mezeru zakryjte čelenkou, ofinu přetřete tuhým voskem na vlasy a pak zastrčte za čelenku. Nyní jednotlivé pramínky vlasů natáčejte a jeden po druhém pripínajte sponkou. Celé to vše na závěr přestříkejte kvalitnějším lakem na vlasy, aby účes držel a výsledek je na světě. Pokud máte dlouhé vlasy, existuje více různých variant jednoduchých společenských účesů. Zkusme nejprve vytvořit zajímavý cop. Rozdělte si vlasy na dvě části, spodní a vrchní. Spodní nechte volně a z vrchní části si vytáhněte ještě ofinu. Tu důkladně natupírujte, přelakujte a uchyťte do copu. Z volných vlasů vytáhněte tenčí pramínek, který zakryjete gumičkou. Cop si rozdělte na tři části, dvě z nich natočte pomocí kulmy, natupírujte, rozčešte a udělejte z nich mašli přichycenou sponkami. Volné vlasy natočte kulmou a celý výsledek samozřejmě přesprejujte lakem na vlasy. To byla tedy jedna možnost pro delší vlasy, pojďme se podívat na další typ účesu.

Pro dlouhé vlasy můžete vytvořit i jednoduchý společenský drdol a to dokonce za pár minut. Vlasy nejprve natočte kulmou a pak pořádně rozčešte. Vlasy rozdělte na dvě poloviny a každou polovinu ještě na další dvě části. Ty vzápětí zakruťte dohromady a na začátku i konci je spojte gumičkou. Vezměte pak do ruky jeden takový zatočený cop, vzadu ho zakruťte a spojte sponkami. Druhým takovým copem obtočte první zatočený cop, dejte si záležet hlavně na pravidelnosti točení. Výsledkem by měl být jednoduchý a efektní společenský drdol. Výsledný účes třeba znovu přelakovat lakem na vlasy.

Jestliže máte středně dlouhé vlasy, ani krátké ani dlouhé, je pro vás také možné udělat pěkný drdol. Umyjte vlasy, natočte si natáčky a nechte uschnout. Suché vlasy pak rozpusťte a rozdělte na 5 částí. Začneme první, zadní. Všechny vlasy z temene rozdělme na dvě části, v polovině zakrúťme dohromady a prichyťme sponkou. Stejně udělejte is prameny vlasů v okolí a znovu je prichyťme sponkou vzadu doprostřed hlavy. Nakonec prichyťme i přední vlasy a celý výsledek prelakujme. Pro polodlouhé vlasy je také možné udělat pěkný společenský drdol. Vlasy si rozdělme na dvě části. První, i spolu s ofinou, natupírujte a pak si ofinu prichyťme například sponkou. Vybereme si hrubší pramen vlasů z delší ofiny a ostatní vlasy dáme do copu. Z toho uděláme drdol, který přichytíme sponkami. Z prvního hrubšího pramene uděláme cop, který přichytíme k již udělaných drdolu. Z tohoto culíku můžeme vytáhnout ještě dva tenčí pramínky a ty přehodíme vedle obličeje. Výsledný účes samozřejmě nalakujeme.

No a to je na dnes vše, věříme, že si z našich návrhů na jednoduché společenské účesy vyberete ten svůj a budete s výsledkem spokojená!