41ZOBRAZENÍ


Krásný den milé čtenářky. V nedávné době jsme vám sepsali na naší seznamce článek o čističi kosmetických štětců, následně článek o kosmetických štětcích, které byly zaměřené na makeup, tvářenku, bronzer, rozjasňovač a podobné potřebné věci. Dneska, abychom mohli kapitolu – štětce uzavřít, tak se vrhneme na základní štětce na oči.

Štětců na oči nalezneme na trhu nepřeberné množství. Můžeme je sehnat na různých e-shopech, parfumeriích a v poslední době již i v drogeriích. Jejich kvality a ceny jsou samozřejmě různé a sehnat můžeme jak syntetické, tak štětce s přírodními štětinami. Mně osobně se pracuje lépe se štětci z přírodních štětin – přijdou mi jemné, oko nedráždí a stíny se s nimi dobře zapracovávají. Naopak je ale jejich cena vyšší. Tedy pokud nepracujete s očními stíny denně a volíte je třeba na výjimečné příležitosti, tak zajisté budou stačit štětce obyčejnější (osobně mám dobrou zkušenost i se štětci na oči od značky Essence – cena cca 80 kaček).

Dneska jsme pro vás vybrali na ukázku štětce čtyři, ale faktem je, že jako základ by se daly považovat například jen dva. Tak tedy:

Prvním štětcem je štětec plochý, který můžete použít na nanášení sypkých očních stínů na celé víčko. Jeho plocha je celkem velká a tak to chce trochu zručnosti, abyste nanesly stíny tam, kam patří, ale vše je jen o cviku. Tento štětec se dá použít například i na korektor – při aplikaci na kruhy pod očima – díky větší ploše se s ním pracuje dobře a korektor pak vypadá přirozeněji. Dá se též použít případně i na zapudrování korektoru.

Druhým štětcem, který patří do tzv. must have je štětec „blendící“ neboli štětec na rozmazávání, prolínání a „ztrácení“ očních stínů. Je to štětec kulatý, který dobře pasuje do záhybu očního víčka a díky tomu se s ním krásně vystínuje oko. Používám ho prakticky u jakéhokoliv líčení očí a díky němu jsou zajištěny krásné přechody mezi barvami.

Třetí štětec je plochý s kratšími štětinami, než byl štětec prvně zmiňovaný. Jeho kouzlo tkví v tom, že je s ním aplikace stínů podstatně přesnější. Pokud tedy chcete na oko aplikovat stíny ve vícero barvách, či odstínech, tak zvolte štětec podobného charakteru. Tímto štětcem nanesete stíny tam, kam si přejete a následně je už zapracujete a prolnete do sebe s pomocí štětce blendícího. Jednoduché.

Poslední štětec je již takovou třešničkou na dortu. Je to štětec na tekuté oční linky. Je sice fakt, že oční linky se dají aplikovat mnoha způsoby – jak v tužce, tak ve stínu, nebo aplikátorem přímo z produktu určeného na tekuté oční linky. Ale existují i linky, které koupíte samostatně v kalíšku – jsou to většinou gelové oční linky. Na tyto produkty je tedy nejjednodušší vzít štětec. Štětců existuje také vícero druhů, avšak my vám představíme štětec zkosený, který je ze syntetických štětin. Díky tomuto tvaru v pohodě nanesete linky tam, kam patří a navíc s ním krásně vykreslíte ocásek linek. Je pravda, že je k tomu potřeba trochu zručnosti, ale přesto, pokud se linky nebudou dařit ze začátku, tak vězte, že časem si to všechno sedne a ten grif do ruky dostanete.

Tak jak to vidíte vy, milé dámy? Zahodíte konečně ty pěnové aplikátory, se kterými se moc parády nenadělá, a skočíte si někam pro štětce a zkusíte s očními stíny zaexperimentovat, nebo zůstanete u svých zvyklostí?