1083ZOBRAZENÍ

Podle odborníků přes krásu, potřebuje téměř každá žena doplnit obočí. To byla pro mě novinka. Nikdy bych neřekla, že by ženy potřebovaly vyplnit obočí, ale opak je pravdou.

Pokud jste se stejně jako většina žen narodily s řídkým obočím, nebo jste zkrátka přehnaly trhání obočí, je oprava a výplň obočí na místě. Stačí jen mít tužku, pudr a šikmý kartáček, nebo čistý kartáček na řasenku.

1.Vyberte si tužku a pudr

Pokud máte nepravidelné a řídké obočí, jistě ho budete chtít doplnit a nahradit. Pomocí tužky a nějakého pudru lehce domalujete vše, co potřebujete. Tato barva drží na kůži.

Vyberte si měkkou tužku (tvrdé tužky mají tendenci být příliš voskové). Tato tužka by měla být o odstín světlejší než je vaše obočí. Pudr by se měl shodovat s barvou obočí. Pokud je obočí obzvlášť světlé, vyberte si tužku, která je o odstín tmavší, než obočí.

2.Připravte obočí

Nejprve vyčešte obočí čistým kartáčkem od řasenky. Prohlédněte si pozorně obočí, kde potřebuje vyplnit.

 

3.Vyplňte obočí tužkou

Použijte tužku k vyplnění chybějícího obočí. S tužkou zacházejte opatrně, používejte krátké, lehké tahy. Aplikujte tužku ve směru růstu chloupků. Klíčem je nesnažit se vytvořit určitou linii, ale vytvořit vzhled chloupků v obočí. Dejte si pozor, abyste tužkou nepřekreslily celé obočí, to by mělo za následek nepřirozený vzhled.

Pokud máte měkkou tužku, vyplňování obočí půjde snadno. Pokud však máte tužku tvrdou, zahřejte nejprve její špičku třením mezi prsty.

4.Oční stíny nebo pudr na obočí

Obarvěte šikmý kartáč nebo čistý kartáček od řasenky v očních stínech. Naneste je podél obočí. Měly byste se držet tužky, směs pak působí dokonale. Pro to, aby prášek na obočí vydržel déle, navlhčete kartáček před obarvením.

5.Dvě barvy místo jedné?

Můžete vyzkoušet dvě barvy při vyplňování obočí: světlejší prášek tam, kde je obočí nejsilnější a tmavší na koncích.

6.Delší trvanlivost

Pro delší trvanlivost vyplněného obočí si stříkněte lak na vlasy na prsty a naneste ho na obočí.

 

Rady na závěr:

 

Příliš vytrhaného obočí?

Pokud vám chybí obočí, může trvat několik měsíců až let, než doroste.

Úprava obočí

Obočí upravujte pomocí ricinového oleje, to je skvělý způsob, jak je udržet zdravé a skvěle vypadající.

Tvarování obočí

Plnější obočí je lepší než úzké. Tvarujte obočí jednou za 4 týdny. První tvarování a vytrhávání by měla provést kosmetička, další už zvládnete samy.