277ZOBRAZENÍ

Hezké oblečení a slušivé náušnice patří neodmyslitelně ke každé moderní ženě nebo dívce. Jak ale zvolit ty správné? Náušnice je možné vybírat podle mnoha kritérií. Podle příležitosti, podle oblíbené barvy nebo nálady. Na co by se ale při výběru náušnic nemělo zapomenout, je typ obličeje.

Náušnice pro kulatý tvar obličeje

Kulatému tvaru obličeje velmi sluší všechny náušnice, které obličej opticky prodlouží. Dobrou volbou jsou tak dlouhé visací náušnice nebo dnes velmi moderní náušnice pírkové. Ke kulatému tvaru obličeje se příliš nehodí drobné náušnice a velké kruhy. Tyto typy náušnic naopak kulatý tvar obličeje zvýrazní.

Náušnice pro hranatý tvar obličeje

Náušnice, které budou slušet hranatému obličeji, zjemňují jeho ostré obrysy. Vhodné jsou náušnice oválných tvarů a kapek, prodloužených slziček a podobně. Dlouhé visací náušnice nenásilně opticky prodlouží obličej. Je možné nosit také malé visací náušnice, které obličej zněžní a zjemní. K hranatému tvaru obličeje se příliš nehodí náušnice geometrických tvarů (čtverec, trojúhelník a podobně).

Náušnice pro oválný tvar obličeje

Oválný typ obličeje umožňuje široký výběr náušnic. Je možné si dovolit nosit téměř cokoliv. Velmi slušivé jsou například kruhové náušnice, zvláště k delším vlasům. Je možné vyzkoušet také náušnice visací, které působí k oválnému tvaru obličeje velmi elegantně. Ženy s oválným typem obličeje si mohou dovolit experimentovat.

Náušnice pro trojúhelníkový tvar obličeje

Trojúhelníkový obličej umožňuje vybírat z velkého množství různých tvarů náušnic. Od oválných přes kruhové až po jiné zajímavé tvary. Velmi pěkné jsou například malé visací náušnice, které dodají obličeji ženskost a plnější tvary.

Dalším důležitým kritériem pro výběr náušnic je také jejich způsob výroby. Moderní se poslední dobou stávají ručně vyráběné náušnice a šperky, které bývají často levnější a zajímavější, než ty vyráběné sériově strojem.