343ZOBRAZENÍ


Berou je všude s sebou. Potřebují karavan s oploceným trávníkem a bazénem, asistentku, lékaře, poradce přes výživu. Abyste „Jsem žena" rozuměli - nejde o děti, ale o domácí mazlíčky.

Jaký pán, takový pes. Rapper P. Diddy chce vypadat mladě, jeho bílá pudlice Sophie prý také. Sice už má svá léta, ale naštěstí je zde newyorský luxusní salon Le Chien. Tam Sophii vykoupají, ostříhají, upraví srst, aby vypadala jako štěněcí, pak provedou kompletní pedikúru včetně nalakování drápků (hitem je světle fialový odstín Lila) a pro celkový pocit mládí ji namasírují.

Sophie vychází ze dveří a páníček se tváří spokojeně. „Vypadá nádherně! Jednou za měsíc si sem rádi zaletíme. Je to prima výlet ve dvou." To jistě. Cesta z Los Angeles zpěvákovým soukromým tryskáčem stojí „pouhých" 80 000 Kč a péče v luxusním salonu dalších 10 tisíc.

Parfém pro domácí mazlíčky dražší než Chanel

Flakon s vybroušeným nápisem VIP obsahuje jemnou vůni jasmínu a exotických dřevin. 100 ml parfému pro domácí mazlíčky vyjde třikrát dráž než slavný Chanel č. 5, a v běžné obchodní síti jej neseženete. Není totiž určen pro lidi.

Svým čtyřnohým domácím mazlíčkům jej kupují Liz Taylor, moderátorka Oprah Winfrey a Paris Hilton. Všechny tři jsou také častými zákaznicemi obchodu FifiAnd Romeo (luxusní salon a butik se psími oblečky a doplňky).

Svetry, čepice, extravagantní pláštěnky, pyžama, plážové úbory včetně slunečních brýlí - vše odpovídající nejnovějším módním trendům.

„Teď hodně letí flitry a barevná kombinace khaki s růžovou," prozrazuje redaktorce „Jsem žena" prodavačka. Taky máte něco podobného ve skříni? Ale postel za 110 tisíc asi nemáte. Každý příslušník ze šestihlavé smečky moderátorky Oprah Winfrey však ano.

„Někdo říká, že je nemorální kupovat psům tak drahé věci, když je na světě tolik trpících lidí bez přístřeší," pravila panička. „Jenže já ty peníze prostě mám. Vydělala jsem je. Tak co?" krčí rameny.

Domácí mazlíčci baští kaviár

Kočičí ženou je Halle Berry nejen ve filmu, ale i doma. Herečka přiznává, že její dva kocouři se stravují lépe než ona. „Kupuju jim výhradně organickou stravu. Nejvíc milují španělské ančovičky, těch spořádají celé tucty!" Jeden kus této vybrané rybí pochoutky pro domácí mazlíčky stojí v přepočtu 500 Kč, dražší už je jen kaviár.

Tím se kocouři naposledy přecpali v restauraci pro domácí mazlíčky Kočičí ráj na narozeninové party jejich kamarádky, dvouleté siamky, kterou vlastní modelka Heidi Klum. Nejen kaviáru, ale i syrového lososa a maličkých zákusků bylo trochu moc, proto personál restaurace bavil účastníky mejdanu nejrůznějšími hrami a kratochvílemi. Při nich všem opět vytrávilo a závěrečný dort sežrali do posledního drobečku.

Kromě životosprávy se Halle Berry stará též o pohodu kočičí duše. Kdo si myslel, že herečka nechala kocourům v luxusním salonu nasadit náušnice pro parádu, ten se mýlil. Jejich pravou funkcí je totiž odrážení vln negativního záření vycházejícího z elektronických přístrojů.

„Všimla jsem si, že od té doby, co je nosí, jsou v mnohem větší psychické pohodě. Funguje to," je přesvědčena o své pravdě. Ještě aby ne, když jeden pár náušnic přišel na 7500 Kč!