175ZOBRAZENÍ


Nezkazte si dobrý začátek/Tentokrát vydržím

Od lednového předsevzetí se vám podařilo shodit první kilogramy, koupili jste si o číslo menší kalhoty a v návalu radosti jste si dopřáli za své úsilí velkou čokoládu? Pozor, ještě není dobojováno!

K udržení váhy je zapotřebí mít v rovnováze příjem a výdej energie, to je dobře známá rovnice. Nestačí však jen pevná vůle a přísná dieta. Způsob, jakým hubnete, ovlivňuje, jestli si shozená kila dlouhodobě udržíte. Přinášíme vám 5 bodů, které vám pomohou vytrvat.

1. TRPĚLIVOST

Někdy se stane, že se hubnutí zastaví. Většinou jde o signál těla, že se dostalo na svou optimální váhu. Není-li to podle vás stále ještě ono, obrňte se trpělivostí a držte se dál svého zdravého jídelníčku a pohybového režimu jako klíště, cítíte-li, že to chce změnu, požádejte svého výživového poradce o další revizi vašeho stravování, mnohdy je třeba nový zdravější jídelníček dále upravovat, tak aby odpovídal všem vším potřebám (nutričním, psychickým, praktickým…).

2. KVALITA

Nesahejte po nevhodných berličkách, nekvalitní potraviny na své cestě za zdravím opravdu nepotřebujete a vy už umíte jíst pestře a zdravě. Nezapomeňte dostatečně pít cca 2-3 litry tekutin denně, jezte pravidelně každé 3 hodiny v malém množství, preferujte v jídelníčku zeleninu a dostatečně množství bílkovin, protože pokud tělo dostává signál, že nemá stavební látky, ukládá ve zvýšené míře tuk.

3. KONTROLA

Važte se pravidelně 1x týdně, přibližně ve stejnou hodinu a ve stejném oblečení. A čas od času se zamyslete nad tím, co si dáte na talíř. Pokud z talířů začíná mizet zelenina a nahrazují ji kalorické přílohy, zařaďte rychle zpátečku.


4. POHYB

Kupte si permanentku do fitnesscentra i na další měsíc. Pravidelné cvičení pomáhá nejen k udržování váhy, ale z dlouhodobého hlediska má přímo zázračný vliv na: hladinu vaší energie, zpomalování procesu stárnutí, spánek, prevenci zdravotních problémů a také na psychiku.

5. PODPORA

Pokud jste zvolili pro hubnutí významného spojence – výživového poradce – nezapomínejte na něj. Váš nutriční poradce vám připomene, proč jste se rozhodli hubnout, poradí v případě krizových momentů, upraví jídelníček podle vašich současných potřeb. V případě komplexních programů na hubnutí, můžete být bez obav, čeká vás nejen období shazování kilogramů, ale také stejně dlouhé období věnované udržení optimální hmotnosti a přeladění na zdravý životní styl.