49ZOBRAZENÍ


 Elektronická cigareta - co to vlastně je?

Elektronická cigareta je šikovný vynález, který se na celém světě stává nejmodernější náhradou klasických tabákových cigaret. Na rozdíl od nikotinových žvýkaček či náplastí totiž elektronická cigareta přináší kuřákům všechny důležité pocity na které jsou zvyklí. Elektronická cigareta Vám dodá nikotin ve formě nikotinové páry, která vypadá podobně jako kouř. S elektronickou cigaretou si můžete pohrávat v ústech, jak jste zvyklí. Elektronická cigareta zaměstná i Vaše ruce, ale nepadá z ní žádný popel.

Klasická tabáková cigareta

Hlavním důvodem kouření je závislost kuřáka na nikotinu. Ten se u normální cigarety uvolňuje spalováním tabáku. Tím vzniká dobře známý tabákový kouř který kuřák vdechuje do plic a tak přijímá nikotin do krve. Tabákový kouř je prokazatelně škodlivý. Obsahuje mimo jiné oxid uhličitý, dehet, desítky karcinogenních látek a tisíce dalších chemikálií včetně jedů. Tabákový kouř způsobuje zdravotní problémy nejen samotnému kuřákovi, ale také osobám v jeho okolí. Pasivní kouření způsobuje nekuřákům podobné zdravotní problémy jako samotnému kuřákovi.

Jak funguje elektronická cigareta?

Elektronická cigareta nehoří, takže nevytváří ani žádný kouř. Z e-cigarety se při potažení vypařuje čistá nikotinová pára, kterou normálně potáhnete do plic tak, jak jste zvyklí. Tohle žádná náplast ani žvýkačka neumí.

Jádrem elektronické cigarety je vypařovací komora zvaná atomizér, na kterou je z jedné strany našroubována baterie a z druhé strany je vložena nikotinová odpařovací kapsle.

Nejúžasnější na elektronické cigaretě je, že se spouští jednoduše tím, že potáhnete z náustku. Tedy žádné vypínače a podobně. U elektronické cigarety se Vám nikdy nestane, že se zapovídáte a mezitím Vám celá cigareta vyhoří naprázdno.

 Co dýchám z elektronické cigarety?

Jedním z nejčastějších dotazů je, zda není dým z elektronické cigarety stejně škodlivý jako cigaretový kouř. Jednoznačně není, protože elektronická cigareta obsahuje pouze čistý nikotin, potravinářský propylen glykol a vodu. Porovnejte si tuto čistou páru s několika tisíci chemikálií, které jsou v jedovatém tabákovém dýmu. Propylen glykolu se nemusíte obávat. Je to látka podobná lihu a slouží jako nosič nikotinuk vytváření viditelného oblaku dýmu. Ano, jde o stejný propylenglykol, který se používá v divadlech na tvorbu dýmu, nebo v potravinářském průmyslu. Nezávislé informace o propylen glykolu. Takže nejškodlivější látkou v eCigaretě je samotný nikotin, kvůli kterému vlastně kouříte.

Porovnejte si páru z eCigarety s cigaretovým kouřem plným dehtu, rakovinotvorných látek a dalších stovek škodlivin.

 Proč není elektronická cigareta v každé trafice?

Důvod je jednoduchý, tabákové koncerny si nechtějí ohrozit svůj miliardový byznys a proto nechtějí elektronické cigarety pustit do běžné distribuční sítě. Díky tomu, že elektronická cigareta je skutečně novinkou uvedenou do výroby teprve v tomto století, je doba její dostupnosti v trafikách teprve před námi.

Ale to v zásadě nevadí, protože již nyní si můžete pořídit svou elektornickou cigaretu jednoduše na internetu a dokonce již i v prvních kamenných obchodech. Vyberte si, zda chcete: