290ZOBRAZENÍ


Aneb co na stěny dětského pokoje? Možností je bezpočet, rodiče se dělí na dvě skupiny – někdo je zastáncem barev a jiný si řekne – bílá je dobrá.Pokoj (nejenom dětský) můžete vnímat jako vnitřek krychle či kvádru. Základnou je podlaha, vrchem je strop. Základní pravidlo zní, že barva a struktura podlahy by měla budit dojem dojem stability a jistoty, strop by neměl být tmavý, protože pak opticky působí tak, že na vás "padá". My se však podíváme tentokrát na stěny. Tmavé stěny prostor zmenšují a světlé naopak rozšiřují a zvětšují

 

.Bílá barva je klasikaA rozhodně ji netřeba zatracovat. Bílé stěny působí čistě, jemně, ale celkem chladně. Máte-li strohý nábytek, pak místo bílé zvolte raději něco teplejšího, co místnost prosvětlí do hladivých tónů.Se žlutou opatrněŽlutá barva je barvou slunce, oživuje, evokuje radost a aktivitu. Starším dětem se prý ve žlutém prostředí lépe učí a lépe se soustředí. U kojenců a malých dětí však vhodná není – příliš je rozrušuje, jsou pak neklidní a častěji pláčí. Modrá je uklidňujícíA také chladná. Raději ji nepoužívejte do severně orientovaných pokojů, budou působit celoročně "studeně", ale ochladit modrými stěnami jižní a někdy až příliš teplý pokoj, to není špatný nápad. Modrá působí klidně, přináší uvolnění, dobře se v ní odpočívá a navozuje dobrou náladu.

 

Světle modrá je čistá, něžná a působí jako jasné nebe.Červenou raději neJe příliš agresivní, podporuje aktivitu, sílu a je barvou lásky a vášně. U dětí však může působit příliš agresivně a neklidně. Děti do rudých pokojů raději ne!Zelenou klidně můžeteProtože je to barva klidu a jistoty. Uklidňuje, harmonizuje a přináší kvalitní odpočinek, protože se v zeleném pokoji budete cítit klidně a chráněni před okolím.

Jemné odstíny zelené jsou do dětského pokoje určitě vhodné. Prostě jako v lůně přírody.Oranžová je tepláPodobně jako žlutá, i oranžová barva představuje teplo, povzbuzení. Je však o trošku méně jasná a v jemnějšíchh odstínech ji do dětského pokoje můžete použít. Hodí se do severních, bezslunečných pokojů, v jižních bude naopak působit až příliš teple, zejména v horkém létě. Ale i to má někdo rád, takže klidně sáhněte i po oranžových odstínech.

Malůvky ano nebo ne?Moderní jsou různé malůvky, krtečkové, disney figurky nebo figurky úplně neznámé. Oživit stěny v dětském pokoji je dobrý nápad. Malování na zeď zabaví maminky i tatínky na dlouhou dobu a výsledek bude vypadat úžasně. Předlohy si můžete stáhnout na internetu, zakoupit v netových obchodech nebo v hobbymarketech či specializovaných obchodech nebo v případě nouze promítnout na zeď na diapozitivu. Když však takový obrázek omrzí, odstraňuje se celkem těžko, zeď je třeba oškrábat. Takže je možná lépe zdobení zdí dělat méně invazivními metodami, třeba lepením různých tvarů a postaviček.Nástěnky, rohožeKdyž nechcete poškozovat natřenou zeď malováním nebo lepením, můžete využít i starých dobrých korkových nástěnek. Na ně si může dítě umisťovat své výtvory, výkresy či různé vystřihovánky nebo starší děti třeba seznam úkolů.

Nástěnka se prostě hodí do každého dětského pokoje.Rohože jsou oblíbené jako podklad "za postel", zabraňují poničení zdi a také povlečení na posteli. Nemůžeme pominout jejich důležitou úlohu v zateplení celé postele, ta, která stojí přímo u studené zdi, působí chladně a neosobně.Tak šťastnou ruku při dotváření zdí v dětském...