150ZOBRAZENÍ

 1. Skladujte rtěnku v chladničce. Vydrží vám mnohem déle.

2. Nikdy nezkoušejte tester přímo na svá ústa, je to naprosto nehygienické! Raději rtěnkuvyzkoušejte na špičce prstu, což je daleko vhodnější.

3. Používejte konturovaní tužku na rty jako základ líčení. Rtěnka vám tak déle vydrží, kdyžvykreslíte rty konturkou. Jestliže používáte světlý odstín rtěnky, vymalujte nejdříve rtykonturovaní tužkou v odstínu nude, což je přirozený odstín. Výsledkem budete mile překvapená.

4. Konturkou kreslete jedním tahem, „neposkakujte“ s ní. Pokud obrys konturkou vynecháte, budouvaše rty působit rozmazaně a nevýrazně.

5. Rtěnka se nesmí dostat na zuby a k tomu vám poslouží jednoduchý trik, který jsem senaučila před lety od své matky. Po nalíčení rtěnkou, vezměte ukazováček a strčte hod do úst, kterésevřete, jako byste chtěla říci „ú“ a pak ho zase vytáhněte ven. Přebytečná rtěnka ulpí na vašemprstíku a zuby tak zůstanou čisté.6. Rtěnka může zastupovat tvářenku, ale nikdy nepoužívejte růž na tváře jako rtěnku.

7. Nejdříve použijte konturovaní tužku na rty a rtěnku hned na druhém místě, takto se nebude nartech rozpíjet. Jestliže nalíčíte rtěnku nejdřív, tak u rtů nevyniknou ty správné kontury.

8. Čím jste starší, tím jsou vaše rty vysušenější. Ženy nad 50 let by se tedy měly vyvarovatmatujících rtěnek a lesků, ale naopak by měly používat krémové rtěnky. Ty dodají rtům vláčnost ajemnost.

9. Zavrhněte špatné barvy. Krása spočívá v tom, že máte cit pro barvy a umíte i barvykombinovat. Můžete zvolit např. tmavší konturku a potom světlejší odstín rtěnky a nebo se mohoutmavší rtěnky překrýt světlejšími a naopak. Záleží na tom jestli chcete mít rty výraznější nebopřirozenější.

10. Pro plné rty obkreslete konturou horní i dolní linku rtu tak, že je jakoby zvětšíte. Musíte aleopatrně a jemně, aby rty vypadaly vkusně.

11. Lesk na rty drží lépe společně s konturkou. Samotný lesk vypadá na rtech nudně, alepoužijete-li nejdřív na rty konturku a pak lesk, budou vaše rty hned přitažlivě svůdné.

12. Zlomené rtěnky nebo jejich zbytky nevyhazujte! Jestliže se vám rtěnka zlomila, vezměteodlomený kus a dejte ho na ubrousek, pak pomalu mávejte zapálenou sirkou nad odlomeným místem ukousku rtěnky. Když je konec nahřátý, přitlačte jej zpátky k původní rtěnce, zatočte rtěnku zpět dopouzdra a dejte ji aspoň na 5 minut do lednice.

13. Vyvarujte se oranžovým a hnědým odstínům. Tyhle barvy totiž způsobují to, že vaše zuby vypadajízažloutle.

14. Schovávejte zbytky nedomalovaných rtěnek. Nejvíce rtěnky zůstane ve spodním obale.Vyškrabejte ho tedy třeba špejlí do posledního zbytečku a smíchejte to buď s leskem na rty nebo svaselinou. Dostanete tak úplně nový odstín rtěnky, kterou můžete ještě dlouho používat.

15. Aby rtěnka nezůstávala na sklenici. Předtím, než se vaše rty dotknou sklenice, diskrétněolízněte její okraj.