99ZOBRAZENÍ


Sláva, ruku v ruce s ní jde i moc. A s mocí pocit, že je možné cokoliv. Mnoho slavných si myslí, že pro ně neplatí zásady vkusu a mohou si dovolit cokoliv. A občas se najde někdo, kdo je krutě vyvede z omylu.

Málokterá známá osobnost je schopná uniknout tisícům zvědavých očí. Každá se s tím vyrovnává po svém. Někdo dbá na konzervativní chování, kterému nelze nic vytknout, jiný se zas drží motta „hlavně ať je o mně slyšet“. I některé české celebrity přistoupily na tuto hru a občas vyvedou nějaký ten skandálek nebo výstřednost, aby oživily titulní stranu bulvárních plátků. Poměrně snadno mohou upoutat právě prostřednictvím vizáže. 

Mnoho známých osobností ale takovou změnu provede „na vlastní pěst“. Někdy jejich nová tvář okouzlí, někdy nad ní okolí mávne rukou... a někdy pobouří. Právě v této chvíli by si i ti nejslavnější z nejslavnějších měli uvědomit, že někde jsou meze.Co si tedy slavní mohou dovolit? Kde až stojí hranice, co je a co není přípustné, to je často otázkou individuálního vkusu. Obecně by ale nikdo neměl pobuřovat veřejnost, měl by se vždy pohybovat v rámci přijatelného pro danou kulturu. Celý svět si určitě vybaví případ, kdy Janet Jackson okořenila svůj klip s Justinem Timberlakem malým překvapením - odhalením propíchnuté prsní bradavky. Snímky z daného klipu sice patřily k nejvyhledávanějším obrázkům na internetu, celkově se jí ale toto zviditelnění příliš nevyvedlo a potlesk nesklidila.  

Ne vždy jsou však nové tváře hvězd v plánu. Další oblíbenou činností fotografů je získávání snímků těch, kteří evidentně nejsou připraveni. To může mít často ještě nepříjemnější následky. Zkušené celebrity už dobře vědí, že připraveným štěstí přeje. Proto nikdy nevyjdou z domu, pokud nejsou v té správné formě. Vědí, jak rychle takový obrázek obletí svět.  A to si nemohou dovolit. 

Podobně bychom ale měly k věci přistupovat i my samotné. Sice třeba nepatříme mezi celebrity, přesto však máme kolem sebe ty, na které potřebujeme udělat minimálně dobrý dojem. A navíc nikdy nevíme...