86ZOBRAZENÍ


O celulitidě neboli pomerančové kůži jsi už jistě něco slyšela. Tenhle strašák moderní doby je však bohužel velmi reálný, ne vymyšlený. Nepodlehni pocitu, že se tě to netýká, protože celulitida postihuje ženy bez ohledu na věk a je potřeba s ní bojovat hned od začátku.

Stiskni kůži mezi prsty a pořádně si ji prohlédni. Pokud její vzhled připomíná povrch pomeranče, je to jasné. Dokud je celulitida viditelná jenom takto, nic se neděje a máš velkou naději, že se vše s tvým přičiněním srovná. Když však pokožka vypadá jako slupka pomeranče i bez zmáčknutí, vyhlídky už jsou horší. K nejproblematičtějším místům na těle patří stehna, hýždě, břicho a vnitřní strana paží.

 Nenaleť reklamě!

Možná tě celulitida natolik vyděsila, že už jsi investovala do úžasného přípravku, který celulitidu za pár dní vyléčí. Zapomeň na takové zázraky a vyhneš se finanční ztrátě a následnému zklamání. Jediné, co v tomto případě opravdu funguje, je změna životního stylu.

Proč pomerančová kůže vzniká?

Na vině je struktura ženské tkáně, která se velmi liší od mužské. Důvody, proč tomu tak je, jsou pochopitelné. V těhotenství je nutné, aby se kůže i tkáň pod ní hodně zvětšila. Proto jsou v ní buňky spojeny velmi volně, aby se mohly zvětšovat. Pokud v kůži vázne látková výměna, buňky rostou a tkáň se uvolňuje. Výsledkem je právě pomerančová kůže. Příčin, proč se objevuje, je mnoho. Patří k nim špatná životospráva, časté diety, zácpa, nedostatek pohybu, stres, ale také hormonální změny v pubertě, těhotenství či přechodu.

Bojuj prevencí

Je asi jasné, jaká prevence zabere. Nejdůležitější je zdravá výživa podporující metabolismus a pravidelnou činnost střev, včetně dostatku tekutin. Když k tomu přidáš hodně pohybu a něco na povzbuzení krevního oběhu (sprchování střídavě teplou a studenou vodou, masáže rukavicí z lufy, tělovým kartáčem Oriflame nebo masážním strojkem), určitě si uchováš krásnou kůži.

Co zabere, když se dolíčky objeví?

Ani pak není vše ztraceno. Kromě rychlé změny životního stylu budeš ještě muset přidat důkladnější a delší masáže, prokrvující krémy (má je v nabídce například Oriflame nebo další katalogové firmy) a gymnastiku. Vše budeš muset praktikovat denně a neděsit se, když se výsledky neobjeví za týden. Boj s celulitidou je záležitost dlouhodobá, někdy trvá i pár měsíců. Nejúčinnější jsou cviky zaměřené na posílení problémových oblastí. Dobře působí i jízda na kole, aquaaerobik, plavání či skákání přes švihadlo (nezapomeň přitom na boty s měkkou podrážkou, ať si nezničíš klouby!).