63ZOBRAZENÍ


Lokny, lokýnky, vlnky a kudrlinky. Tyto všechny variace jsou typické, protože z nich čiší romantika. Žena s vlnitými vlasy působí jemně a bezbranně a tudíž muži pociťují potřebu ji chránit. Zvlněné vlasy jsou prostě romantické a něžné.

Tento trend k nám přišel ze zahraničí, kde už se hojně rozšířil. Vlasy si dávno nežehlíPenelópe Cruz, Christina Aquilera, Eva Longoria, Jessica Simpson, Charlize Theron, Danni Minoque,Beyonce ani Halle Berry. Všechny tyto ženy ví, čím právě teď uchvátí a dostanou muže na kolena. A tuším, že vy se rády necháte inspirovat.

Proč jsou kudrliny super?

Když už je jednou máte, je úprava účesu lehčí. Budete působit uvolněně a k tomu, abyste mohla vyrazit mezi lidi stačí jen vlasy prohrábnout prsty. Pamatujete nadobu, kdy jste používala žehličku na vlasy? Abyste mohla ven, musela jste si účes alespoň trochu narovnat, protože úplně rovné vlasy vám prostě nedržely. Teď to bude jednodušší a rychlejší.

Vysušené a přepálené konečky máme skoro všechny. Upřímně – vypadá to hrozně a účes špatně drží. Jenže ostříhat se prostě nechceme dát. Ve vlnitých vlasech roztřepené konečky nebudou tak nápadné a vlasy mají šanci si trochu vydechnout, protože je nebudete každý den mučit žehličkou.

 Jak vlnek docílit?

Možností je několik. Můžete zajít ke kadeřnici a nechat si udělat trvalou.

-Nebojte, nemyslím trvalou z dob komunismu, kdy každá žena po ní vypadala jako ovce. Dnes vypadá trvalá skvěle, méně ničí vlasy než dřív a kadeřnice vám vyjde vstříc ve velikosti vln.

Nezapomeňte ale vždy respektovat tvar svého obličeje, protože každému sluší vlnky jiné a jinak daleko od kořínků. Zvolíte-li trvalou, bude vás něco stát , ale účes dlouho vydrží. Nebudete mít tolik práce s úpravou, jako při navlnění jinou metodou. Každopádně si ale nechte poradit od kadeřnice, jakou regeneraci můžete používat.

- Druhým způsobem, jak dosáhnout vlnitých vlasů, jsou natáčky. Pamatujete, jak maminka chodila v kovových natáčkách spát? Já ano a dosud z toho mám noční můry. Dnes máme natáčky pěnové,papiloty, nahřívací, samodržící. Než jednotlivé prameny namotáte, zvolte velikost natáček.

-Pro malé kudrlinky a hojné vlny volte natáčky malé. Pro velké vlny natáčky velké a nezapomeňte vetřít do vlasů tužidlo a emulzi pro zvlnění vlasů. Potřebujete-li vyrazit z domova brzy, pomožte si fénem. Sice to vlasy také poškozuje, ale konečky jsou schované, takže tolik trpět nebudou. Fénujte z větší vzdálenosti nebo jestli máte doma tzv. kuklu, bude to ještě lepší a vysoušení rovnoměrnější. Když máte dost času, nechte vlasy proschnout. Po odstranění natáček vlasy nerozčesávejte hřebenem, ale naneste si na prsty vosk a vlnky lehce promačkejte. Nakonec nezapomeňte zafixovat lakem na vlasy.

-Další možností, jak si vytvořit romantický účes je použití difuséru. Na mokré vlasy naneste tužidlo a přípravek podporující vlnitost vlasů. Předkloňte se a vysoušejte. Jak budete pomalu odspodu nabírat hřívu na difusér, krásně si vlasy zvlníte. Nevysoušejte je najednou, protože tím pálíte vlasy. Vysušte se jen zčásti, a pak dopřejte vlasům i fénu chvíli oddech.

Když budete mít účes úplně suchý, čeká vás stejný postup jako u návodu s natáčkami. Nanést naruce a prsty vosk a vlasy promnout. Nebojte se účes trochu načechrat, protože pak to bude ta pravá romantika. Posledním krokem je opět zafixování lakem na vlasy.

-Použít můžete také kulmu, která ale vaše vlasy poničí a ještě víc vysuší. Postupně navíjejte prameny jeden po druhém. Opět fixujte voskem a lakem. Tento postup je hodně pracný a časově náročný. Navíc vyžaduje určitou obratnost a šikovnost.

-Jak ještě udělat vlasy vlnité? Když jste líná na předchozí způsoby nebo jen nejste doma a tudíž nemáte potřebnou výbavu, můžete použít starý dobrý a zaručený způsob, který je k vlasům navíc šetrný. Zapleťte si vlasy do klasického copu nebo dvou. Pro mnoho malých vlnek budou ideální copy čtyři. Sice budete vypadat legračně, ale v noci je to jedno a ráno budete jako princezna. Skvělé by bylo, kdybyste si zapletla již polosuché vlasy, a to z toho důvodu, aby stačily dostatečně proschnout. Jestli seženete tužidlo, vosk a lak na vlasy, body pro vás.

Ať využijete jakýkoli z uvedených způsobů, každopádně vyhovíte módě a stanete se éterickou něžnou vílou. A to za trochu námahy stojí, co říkáte?