88ZOBRAZENÍ

Aby vás už netrápily vrásky!

Chuť do života a nárůst sebevědomí. I takové pocity se objevují u pacientů, které si nechají odstranit po letech nepříjemných pohledů do zrcadla vrásky. Stačí jen pár minut na lékařském křesle a po unavené kůži není ani stopa.

Botulotoxin vyrovná kůži

Osvědčená a rychle účinná je látka zvaná botulotoxin. V místě, kam je aplikována, uvolňuje křeče svalů a blokuje přenos nervového impulzu na motorické ploténce svalu. V počátcích se botulotoxin léčebně využíval u nemocí s hyperaktivitou svalů, pak k léčbě strabismu, třesu a křečí. Dnes pomáhá vyhladit hluboké vrásky na čele a v horní části obličeje. Botulotoxin oslabuje svalový tonus a povrch kůže se tak vyrovnává. „Před zákrokem jsem se cítila stará a nepřitažlivá. Mám hluboké vrásky na čele od třiceti a mrzelo mě, že mi lidé hádají o několik let víc. Rozhodla jsem pro zákrok a dnes jsem velmi spokojená,“ říká Helena Karasová z Prahy.

Zákrok bez testů a příprav

Před zákrokem mívá řada pacientů obavy, že půjde o bolestivou záležitost. Postup při používání této metody je ale velmi jednoduchý a není proto důvod k obavám. Lékař aplikuje botulotoxin několika jemnými vpichy do problémové partie obličeje. Může také použít znecitlivující krém, ale tato metoda je velmi šetrná. Lokální anestézie proto ani není nutná.V místě vpichu se přeruší nervosvalové spojení, čímž se zabrání mimickému svalu v smršťování - hlavní důvod vzniku mimických vrásek. Pacient při aplikaci sedí, aby se omezilo riziko vniknutí botulotoxinu do vedlejších partií. Injekce může vyvolat mírné krvácení, někdy i hematom, proto se po vytažení jehly místo lehce stlačí. V místě vpichu se může objevit mírná bolestivost a zarudnutí. Zákrok se provádí ambulantně, je časově nenáročný, nevyžaduje žádné testy či předchozí přípravu.

léčba využívající botulotoxin dokáže vyhladit dynamické vrásky

tvář je po zákroku mladistvější a svěžejší

pacient se nemusí bát jizev

po zákroku není nutná rekonvalescence

Výsledek už za tři dny

Účinek botulotoxinu nastupuje dva až tři dny po aplikaci, plné doléčení může pacient očekávat do sedmi dnů. Po první aplikaci přetrvává efekt zpravidla tři až šest měsíců, proto je vhodné ji zopakovat. Doporučujeme zákrok opakovat asi 2 – 3krát do roka pro zlepšení efektu a prodloužení účinku. Botulotoxin je stejně účinný u žen i u mužů.

Botulotoxin i na kuřácké vrásky

Ptáte se, kde všude vám botulotoxin pomůže? Odstranit se s jeho pomocí dají vodorovné vrásky na čele, hluboké vrásky při kořeni nosu (mezi obočím), vějířky vrásek při zevních očních koutcích, drobné vrásky kolem úst, kuřácké vrásky, vrásky na bradě, na krku a drobné asymetrie obličeje.

Zákrok pouze od odborníka!

U speciálních korektivních metod, kam aplikace botulotoxinu patří, je nezbytná přítomnost odborného lékaře (vyškolený specialista), který vám nejlépe poradí a eventuelně aplikuje kvalitní přípravek. Na naší klinice aplikujeme přípravek BOTOX. Jedná se o vysoce čistou formu botulotoxinu typu A, která je jedna z nejsilnějších a nejúčinnějších.