68ZOBRAZENÍ


Barvení vlasů je velmi stará záležitost. První zmínky o barvení vlasů najdeme ve starém Egyptě. Ženy tehdy toužily po havraních černých vlasech, a tak hojně používaly hennu k dosažení požadovaného odstínu. Římankám naopak učarovaly světlé vlasy. Používaly vývary z heřmánku a citrónu, avšak platinové “kštice” nikdy nedosáhly. Nezbývalo jim, než použít paruku. V dnešní době naštěstí tento problém nemusíme řešit. Na trhu je spousta odstínů a typů barev, stačí si jen vybrat.

Chemické barvení

Chemické barvení a odbarvování vlasů je dnes asi nejčastěji používaný způsob. Bohužel, jeho největší nevýhodou je, že i přes veškerou snahu vlasy ničí. Proto je lepší nepodlehnout lákadlu levných barev z drogérie a zajít ke zkušenému kadeřníkovi, který zjistí stav vašich vlasů, navrhne způsob barvení a poradí vám. Při barvení na sobě nemějte žádné kovové předměty. Požádejte kadeřníka o maximálně šetrnou barvu k vašim vlasům, s nízkou koncentrací peroxidu a amoniaku. I světlé blond dnes lze dosáhnout celkem šetrnou cestou.

 Pár tipů při barvení vlasů pro:

- Ty, které touží být blondýnky – Pokud máte od přírody světlé vlasy, přesto chcete ještě světlejší, stačí použít velmi slabý peroxid, nebo vlasy dotónovat melírem. Pokud jste tmavovlasá a ráda byste se přeměnila v blondýnku, čeká vás náročný úkol. Vlasy odbarvujte postupně melíry, ať jim tolik neublížíte. Používejte přípravky pro barvené vlasy, barvením vlasy dostanou “zabrat”.

- Pro ty, které láká hnědá – Hnědá barva je kouzelná v tom, že má tolik krásných odstínů – oříšková, čokoládová, zlatohnědá… Přírodním brunetkám doporučuji použít regenerační přeliv, který jak dodá super odstín, tak i vlasy “uzdraví”.

- Určeno černovláskám – Pokud jste přírodní černovláska, není důvod barvit a když už, tak barvou na přírodní bázi, hennou. Pokud váháte, zda se černovláskou stát či ne, zvažte, zda to opravdu chcete, černá jde z vlasů odstranit pouze velmi zdlouhavou a pro vlasy namáhavou cestou.

- Bez červené ani ránu – Pokud jste zatoužila po rudě krvavém odstínu, bude vám v cestě stát jen jedna překážka – a to rychlé vymývání barvy. Proto doporučuji nešetřit a koupit si kvalitní barvu, která vydrží.