244ZOBRAZENÍ

Akné se nemusí zdaleka vyskytovat jen na obličeji. Kromě něj se akné často vyskytuje na zádech, a to i v mnohem zákeřnějších podobách.Právě tam je problematická oblast, kvůli velkému množství pórů.Pokožka která je na zádech silnější a hrubší se často stává živnou půdou pro cystickou formu akné. Ta může v konečném důsledku véstk obtížně odstranitelným jizvám, a proto není radno akné na zádech podcenňovat, i když je většinou skryto pod oblečením.

Prevence především!

Nejdůležitější je v boji proti akné na zádech prevence. Platí zde stejné zásady,jako pro akné kdekoliv jinde na těle. I přes složitou dostupnost, se musíme snažit pravidelnou hygienou udržovat zádovou pokožku čistou. Vlivna vývoj akné na zádech má také oblečení. Mělo by bát vyrobenoz kvalitních přírodních materiálů, které nedráždí pokožku a pod kterými se záda nezapařují. Pak bychom totiž usnadňovali bakteriím rozmnožování. Oblečení bychom také měli častěji měnit a používat nedráždivé prací prostředky. To vše může přispět k zamezeníšíření akné na zádech.

Léčba akné na zádech

Pokud nám akné na zádech propukne a obtěžuje nás, měli bychom se zcela určitě poradit o postupu léčby s dermatologem. Názory odborníků na léčbu akné na zádech se často různí. Někteří z nich volí zásadně léky na předpis, o kterých jsou přesvědčeni jako jediné možnosti řešení. Jiní zase prosazují léčbu akné benzoyl peroxidem,který má silné antibakteriální účinky. Zádová pokožka je odolnější,a proto mohou být pro léčbu akné na zádech využity poměrně agresivní metody.