714ZOBRAZENÍ

Studie ukazují, že strava nehraje roli pro vznik akné. Avšak to, co se doporučuje jako  preventivní péče před akné, je toto: to, co je nejlepší pro vaše tělo je nejlepší pro vaši pokožku, zejména proto, že vaše kůže je největším orgánem těla. Tak tady jsou zdravé vitamíny, minerály a další doplňky, které byly známy, a které můžeme doporučit:

Vitamin A nebo Retinol se nachází nejen v některých kosmetických krémech, ale také v játrech, rybím tuku a u mléčných výrobků. Produkován rostlinami, je tento vitamín také známý jako tzv. beta-karoten, a je nalezený třeba melounu, mrkvi, meruňce, a v zelenině, jako je špenát, kapusta, petržel. Dejte si pozor, že vysoké dávky vitamínu A jsou toxické.

Anti akné vitamíny 2:

Vitamin B komplex. Tyto vitaminy se nacházejí v listové zelenině, rybách, mléce, vejcích a v celozrnných výrobcích a mají mnoho funkcí. Například, i když B-2 mohou dráždit akné, můžou pomoci zmírnit stres. B-1, B-6 a B-12 jsou také známé pro prokázání odlehčení. A B-3, v avokádo, vejce, arašídy, libové maso a játra, údajně snižuje hladinu cholesterolu, má protizánětlivé účinky na pokožku a zlepšuje metabolismus a krevní oběh, navíc zlepšuje akné podle některých studií.

Anti akné vitamíny 3:

Vitamin C – forma tohoto vitamínu, ester C má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti a pomůže zabránit návratu akné

Anti akné vitamíny 4:

Vitamin E,  se nachází v mandlích, brokolici, burských oříškách, slunečnicových semínkách a v rostlinným oleji, ale mnoho zdravotníků se domnívá že tyto potraviny nepomůžou při prevenci akné. Místo toho vědci uvažují, že forma tocotrienolu může mít antioxidační vlastnosti, které mohou být pro zdraví kůže přínosné.