Výsledky vyhledávání pro dotaz nehty

Výsledky vyhledávání v sekci: Krása

Pedikúra pro krásu Vašich nohou

Přirozená krásaAbyste se přes léto mohli chlubit krásnýma nohama, měli byste si pravidelně dopřávat pedikúru. Pravidelná pedikúra Vám zajistí krásné nohy, a to nemusíte mít nehty ani nalakované nebo jinak zdobené. Pamatujte si, že přirozená krása se u ženy vždy cení ze všeho nejvíce. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak by měla vypadat dobrá pedikúra.Dopřejte svým nohám kvalitní pedikúruNemusíte nutně chodit do salonů, aby se Vašim nohám dostalo kvalitní péče. Pedikúru si můžete udělat sami doma. Stačí jen, když budete dodržovat zásady dobře provedené pedikúry.Před začátkem stříhání nehtů si namočte nohy do lavoru s mírně teplou vodou. Nehty na nohou Vám pěkně změknou a pedikúra tak bude mnohem snazší. Když si navíc do vody přidáte koupelovou sůl, vonný olejíček nebo sušené bylinky, získají Vaše nohy vitalitu a krásu. Z bylinek či z olejíčku může navíc pokožka na nohách načerpat minerální látky či stopové prvky.Pedikúru provádějte ihned po koupeli nohou, když jsou nehty hezky měkké. Nehet na palci nezastřihávejte do obloučku, ale do rovna. Nestane se Vám potom, že by nehet na palci zarostl do kůže.Pilníkem zaoblete všechny ostré hrany, které Vám po pedikúře na nehtech zůstaly. Pečlivě zjemněte i hrany nehtu na palci (opět kvůli zarůstání).Abyste získali krásné nohy, natřete si celá chodidla krémem na nohy. Pokožka pak bude dostatečně vyživená a pružná a nebude Vám praskat. Vtírání krému můžete využít na jemnou masáž nohou. Masáž pokožku na nohách hezky prokrví a uvolní veškeré napětí.Myslete také na pravidelné používání pemzy, která odstraní ztvrdlou pokožku z Vašich pat.Po pedikúře si můžete nehty nalakovat. Doporučuje se nanést nejdříve vrstvu bezbarvého laku, poté vrstvu barevného laku a na závěr vše zafixovat opět bezbarvým lakem.

Pokračovat na článek


Pedikúra? Ano

Co je to pedikúra?Pedikúra je název pro péči o nohy. Pedikúra je činnost, při které se zákazníkům poskytujeodborná péče o nohy a jejich nehty. Podle živnostenského zákona jde o řemeslné službyzahrnující speciální koupele, změkčování kůže, nanášení masek, masáže, upravování, lakování,stříhání a broušení nehtů na nohou. Je možné provádět i speciální úkony jako uvolňovánízarostlých nehtů, obrušování ztvrdlé kůže pat a nehtů. Pedikúra zahrnuje i depilaci nohou. Upedikúry jde především o zdraví nohou, i když estetický vzhled nelze také zanedbat. Provádí se vkosmetických salonech nebo provozovnách označených jako pedikúra. Včasnou péčí o nohy lzepředejít pozdějším nepříjemným komplikacím.Je jen pro ženy?Pedikúra patří do oblasti služeb pro zdraví i krásu stejně jako péče o vlasy a pleť. I muži objevili,jak je snadné udržovat si ruce i nohy, aniž by museli dramaticky měnit své zvyky.Historie pedikúryPrvní zmínky o péči nejen o tělo, ale i nohy, sahají daleko do historie. Na jednomobraze starém asi 2400 př. n. l. a nalezeném v egyptské hrobce je vyobrazena péče o nohy.Ve starověkém Římě a Řecku měla hygiena těla vysokou úroveň. Oblíbeným místem očisty,odpočinku a zábavy se staly lázně. Úroveň hygieny, ale i odívání a obouvání ve středověku bylanízká. Závadná obuv zhoršovala anatomicky tvar nohy a poškozovala její funkci. Lazebníci aranhojiči věnovali zvýšenou péči nohám. Používali léčebné koupele s přísadami bylin, solí a odvarů.Na přelomu 19. století se ve Francii, v Německu, začala rozvíjet léčebná péče o lidskou nohu. Veměstech se objevovaly živnosti zabývající se péči o nohy.Dr. Scholle je zakladatelem moderní pedikúry. Zavedl a rozšířil pedikérská pracoviště po celémsvětě. Pracovali zde vyškolení pedikéři, kteří vládali péči o nohy po stránce praktické i teoretické.Doporučovali klientům ortopedické pomůcky, které Dr. Scholle vyráběl. V péči o nohy znamenalototo spojení teorie a praxe veliký pokrok.Asociace pedikérů České republiky - na svých sjezdech seznamuje členy s novinkami v péči onohy, pořádají se rekvalifikační kurzy. Péče o nohy se dostala do popředí zájmu pedikérů aortopedů.Druhy pedikúryMokrá pedikúra je ošetření, při kterém nohy dosáhnou odpočinku v hřejivé, bylinné či mentolovékoupeli, jenž uleví pocitu těžkosti a napětí. Odstraní se zatvrdlá, zrohovatělá kůže na patách aploskách nohou. Suchá pedikúra představuje bezbolestné odstranění zatvrdlé, zrohovatělé kůže rotačnímibruskami,ošetření okolí nehtů. Kombinace mokré a suché pedikúry je kombinací lázně a úpravy zatvrdlé kůže pedikérskýminástroji a rotačními bruskami.Součástí všech druhů pedikúr je úprava nehtů (zkrácení, pilování délky i šířky), odstraněnínehtových kůžiček, aplikace změkčujících olejíčků, lakování a další estetické úpravy nehtů, jako jenapříklad gelová modeláž nehtů.Po obsolvování pedikúry se doporučuje ošetření kosmetickými přípravky k péči o nohy.

Pokračovat na článek


Gelové nehty pro vaše krásné nehty

Krásné gelové nehty zvládnete i sama doma ... ...Upravené, čisté a pěkné nehty jsou naší vizitkou. Postarejte se o to,aby vaše nehty vypadaly vždy krásně. Nezanedbávejte sebe ani své nehty.Dbejte na jejich tvar, barvu, vzhled, zdobení, kůžičku kolem nich apod.Uvidíte, že s krásnými nehty se budete cítit mnohem lépe.Gelové nehtyO krásných nehtech sní snad každá žena. Některé ženy mají nehtypřirozeně krásné a zdravé, nelámou se jim, netřepí a dokáží narůstpřesně tak, jak si přejí. Bohužel ne každá žena má takový dar odpřírody. Jednou z variant, jak docílit krásných a pevných nehtů, jsougelové nehty.Vždy upravené, a pokud jsou i šikovně udělané, na pohledk nerozeznání od vlastních. Gelové nehty jsou zkrátka to právě, jakdocílit perfektního vzhledu a jak si zvednout sebevědomí.Populární gelové nehtyV dnešní době už nejsou gelové nehty nic cizího. V současné doběse jedná vyloženě o velice populární trend v oblasti módy. Gelové nehtymají hned několik kladných vlastností. Jsou odolné, trvanlivé, ohebné apevné. Na takové nehty si snadno a rychle zvyknete a uvidíte, že život beznich si už ani nedokážete představit.Pokud vás láká, udělat si gelové nehty, zkuste Rájnehtů.cz, kde najdete veškeré pomůckyk jejich tvorbě. Od pilníků, gelů, laků, po ozdoby až celé nehtovésady. Pokud nechcete trávit čas v nehtových studiích a salónech, můžetesi udělat nehty sama v klidu domova.3 týdnyTrvanlivost gelových nehtů je zhruba tři týdny. Někomu vydrží krásnéi tři měsíce. Během této doby se o nehty nemusíte vůbec starat.Nejdůležitější roli hraje rychlost růstu vašich přirozených nehtů.Gelové nehty po odrůstání nevypadají hezky a musí se nechat doplnit.Výhodou nehtů mimo trvanlivosti, tvrdosti, ohebnosti, lesku a vzhledu i jevysoká trvanlivost laku, možnost vybrat z různých ozdob (nail art) atd.Jsou velice populární a univerzální, hodí se ke každépříležitosti.Módní doplněkGelové nehty se stávají módním doplňkem posledních let. Užívají jes velkou oblibou nejen mladé ženy, ale také starší generace žen. Jepravda, že každá žena bez ohledu na svůj věk si zaslouží mít své nehtyupravené, krásné a moderní.Upravené nehty dokážou, zvednou sebevědomí a jednoduchým ozdobením,lakem či kamínky zazáříte nejen ve společnosti.Trendy nehtyStejně tak jako oblečení a móda, tak i gelové nehty podléhají módě.Největší zájem je o třpytivé nehty, zvířecí motivy a květinovévzory. Velice oblíbený se stává také tzv. 3D efekt, kdy např. kytičkyv gelu jako když plují. Při výběru zdobení nehtů se snažte zvolittakový styl, aby vám slušel a typově seděl k vaší osobnosti.

Pokračovat na článek


Zkrášlující tipy pro mladé dívky

Pro dospívající dívky je velmi snadné vytvořit vzhled, který je přirozený a bezchybný, ale také je velmi snadné líčení pokazit. Stejně jsou tu problémy, se kterými „teenageři“ dennodenně bojují. Akné, zarudlinky a další kožní problémy můžou nadělat velkou škodu.Abychom vám zlepšili den, připravili jsme pro vás 30 zkrášlovacích tipů, které vám účinně pomůžou v boji proti nepříjemnému akné.Důvěra a sebeúctaI po zaučení, jak se líčit se stále najdou dívky, které se o sebe neumějí správně starat. Stručně řečeno, důvěra a sebeúcta jsou velmi důležité při „tvoření“ krásného vzhledu. Samozřejmě je vše spjato i s vaším charakterem!Důvěra je něco, co na dívky upozorní a sebeúcta jim dodává správnou dávku sebedůvěry. To vše zahrnuje ochotu zkusit nové věci a opustit své hluboce zakořeněné (zlo)zvyky. Každý bývá občas nejistý, ale přijmutí svých nedostatků je klíčem k pravému osobnímu potenciálu.A teď se vrhneme na vaši krásu, co myslíte?Sekce č.1: Péče o pleťTip č.1: Test s kapesníčkemJednou z nejdůležitější věcí, kterou je dobré vědět při péči o pokožku zahrnuje perfektní znalost své pleti, přesněji řečeno její typ. 5 základních druhů jsou: citlivá, normální, mastná, kombinovaná a suchá. Při pátrání vašeho typu proveďte snadný ranní test s kapesníčkem. Po probuzení přitiskněte papírový kapesníček po celém vašem obličeji. Jemně zatlačte, aby byl dotyk kapesníčku s pokožkou co nejblíže a pomocí našich ukazatelů najděte druh své pleti:Druh pleti č.1: Citlivá pokožka-Pokud na kapesníčku nejsou žádné stopy po oleji, máte s největší pravděpodobností citlivou pleť. Tento typ je opravdovou výzvou, protože sama víte, že vás občas trápí její napínání, suchost a červená místečka. Svědění, napínání a zanícení mohou vést k jejímu poškození, což není zrovna nejpříjemnější.Jak o ni pečovat: Vyhněte se peelingům s obsahem pískových nebo hruškových zrníček, protože tyto hrubé částečky mohou způsobit zbytečná zarudnutí. Místo toho dejte přednost pleťovým gelům s vysokým obsahem peroxidu benzoylu, AHA (alfa-hydroxy-acid) a BHA (beta-hydroxy-acid). Bohužel může být tvrdým oříškem najít takovouto ošetřující kosmetiku, protože drogerie se hemží klasickými peeling s velkými čisticími zrníčky.Druh pleti č.2: Normální pleťKapesníček by na vaši pleti neměl zanechat žádný kožní maz. Vaše pleť je kyprá a elastická. Máte štěstí, víte to? Tento typ pokožky je tou nejideálnější a je velmi snadné se o ni starat, protože vám správně funguje cirkulace krve. Někdy skoro není třeba se o ni extrémně starat, ale věřte, že každá pleť si zaslouží vyživující péči!Jak o ni pečovat: To nejlepší, co pro ni můžete udělat ji čistit každý den, nejlépe ráno a večer. Jemný čisticí gel nebo pěna vám zaručí rovnováhu pokožky a její stálou pružnost. Pokud chcete, můžete používat i toner a samozřejmě nezapomeňte na každodenní používání hydratačního krému.Druh pleti č.3: Mastná pleťJe-li váš kapesníček potřísněn kožním mazem, s největší pravděpodobností trpíte mastnou pletí. Tzv. T-zóny jako je nos, čelo, tváře a brada se vám často lesknou. Tato mastnota trápí mnoho dívek, protože způsobuje nerovnost povrchu pleti, její lesknutí a často nepříjemné akné, kterého se těžko zbavuje.Jak o ni pečovat: Abyste ji udržela pružnou a v pozdějším věku i bez vrásek, používejte čistící kosmetiku určenou pro mastnou pleť. S hledáním takovýchto přípravků nebudete mít sebemenší problém, protože jich v drogeriích najdete opravdu mnoho. Jednou až dvakrát týdně dopřejte své pokožce peeling, který ji odmastí a zbaví ji odumřelých buněk. Největší chybu, kterou byste mohla udělat je umýt si obličej klasickým mýdlem na ruce!Druh pleti č.4: Kombinovaná (smíšená) pleťPokud má ubrousek flíčky jen na oblasti nosu a čela, pak máte kombinovaný druh pleti. Patříte mezi skupinu žen vlastnící pleť , která se nachází mezi suchou a mastnou. Každá oblast vaší pleti totiž vyžaduje jiný druh péče.Jak o ni pečovat: Suchá místa bývají obvykle tváře a oblasti očí, která do vašich 30 let nepotřebují nijak zvláštní pozornost. Zato však mastná místa vašeho obličeje vyžadují každodenní čištění a jednou týdně budete muset provést peeling (použijte kosmetiku určenou pro mastnou pleť).Druh pleti č.5: Suchá pleťDívky trpící suchou pletí budou mít úplně suchý kapesníček. Jejich kůže bývá suchá, napnutá a „vločkovitá“. Vysušená pokožka je velmi problematická, protože v pozdějším věku je náchylnější ke vzniku vrásek v porovnání s mastnou a kombinovanou pletí.Jak o ni pečovat: Abyste zabránila předčasnému vzniku vrásek, je třeba zahrnout do rutinní péče velké množství hydratačního krému, který obsahuje hypoalergenní složky. Použijte vlažnou vodu pro osvěžení a umytí pleti, nikdy ne teplou, protože by mohla kůži zbytečně podráždit. Hlavně v zimě byste své pokožce měla obstarat kvalitní hydratační krémy, které ji ochrání před popraskáním a krutým mrazem.Sekce č.2: Tipy pro líčeníLíčení dělá ženy starší, sofistikované a samozřejmě i trendy. Díky němu můžeme zakrýt pupínky, jizvy a zarudlinky na obličeji.První důležitá věc je make-up, ale mnoho dívek používá jeho špatný odstín. Hon za správným make-upem bývá velmi těžké, protože na trhu najdete mnoho kosmetických značek, hodně textur a velké množství odstínů. V úvahu musíme vzít i to, kolik jste ochotná investovat!Zkrášlovátka jako jsou make-upy, korektory, bronzery, tvářenky, oční stíny, oční linky, řasenky, lesky na rty a rtěnky jsou na trhu velice rozšířená a každá kosmetická značka vám nabízí jiný sortiment.Tip č.1: Jak si vybrat správný make-upMůžete je najít hnedka v několika konzistencích: tekutý, pěnový, krémový a práškový (v pudru). Tekuté sice padnou každé pleti, ale ne vždy jsou tou nejlepší volbou. Při výběru make-upu berte v potaz typ své pleti, protože špatná konzistence může z vašeho líčení udělat nepřirozenou masku. Následujte našeho rádce, jak si koupit správný make-up:Pro suchou pleť: Máte.li tento druh pleti, je velmi příhodné používat make-up v  tyčince nebo matující tekutý. Tyto druhy make-upu mají krémovou texturu, takže vaši pleť krásně hydratizují.Pro mastnou pleť: Tekutý nebo pudrovitý make-up s nápisem matující jsou to nejlepší pro vaši pokožku. Minerální make-upy vám také skvěle sednou, protože obsažené složky absorbují přebytečný olej a vaše pleť bude nádherně hladká. Tyto typy zároveň používané s korektorem báječně zakryjí akné a tmavé kruhy pod očima. Trápí-li vás akné, použijte make-up obsahující salicylic acid, který vám pomůže v boji proti protivným pupínkům!Pro smíšenou pleť: Krémová, pěnová nebo prášková textura make-upu je to nejlepší, co můžete pro vaši pleť udělat. Jejich hydratační a krycí vlastnosti si určitě brzo oblíbíte. Navíc, tyto druh jsou snazší pro aplikaci než make-upy v tyčince nebo klasické tekuté.Pro citlivou pleť: Trápí-li vás různé druhy ekzémů, určitě máte současně problémy s akné. Je nutné brát v potaz, že je vaše pokožka napnutá, rudá a podrážděná, je velmi vhodné použít zbarvený hydratační krém (nebo-li 2 v 1-krém a make-up v jednom). Tento speciálně zbarvený krém vytvoří na vaší pokožce tenkou hydratační vrstvu, kterou určitě oceníte. Dalším tipem je minerální make-up, u kterého se ale může stát, že vaši pleť mírně vysuší. V tomto případě použijte toner ve spreji, abyste svou kůži dostatečně ochránila.Pro normální pleť: Pleť která netrpí žádným akné a vysoušení si může dovolit všechny make-upové konzistence.Tip č.2: Jaký odstín je pro mě ten pravý?Až budete v drogeriích bloumat nad odstíny, je třeba si vše řádně otestovat. Měla byste mít na paměti, že pokožka na zadní straně vaší ruky má nejpodobnější barvu k barvě vašeho obličeje, takže make-up testujte na rukou, nikoliv na svých tvářích! Zabráníte tím vzniku zánětů, protože testery používá mnoho žen. Pouze přirozené denní světlo vám ukáže pravou „barvu“ make-upu, což může být při umělém osvětlení v drogeriích často tvrdým oříškem. Samozřejmě je nutné, aby byly vaše ruce čisté, a abyste později nemísila různé odstíny make-upu dohromady!Pro světlou pleť: Máte-li viditelné žilky a jste v obličeji bledá, je dobré si koupit make-up v narůžovělém nebo béžovém odstínu.Pro olivovou pleť: Make-upy v béžových, zelených nebo žlutých odstínech se budou skvěle vyjímat na olivové a asijské pleti. Vyhněte se make-upům a pudrům v broskvových nebo růžových odstínech, vypadala byste nezdravě a nepřirozeně.Pro střední odstín pleti: Neutrální, béžové nebo zlaté odstíny dobře podtrhnou latinsko-americký nebo střední typ pleti. Pokud používáte pudr, rozhodně by měl být v neutrálních tónech.Pro tmavou pleť: Banánový nebo mango odstín make-upu a pudru rozjasní váš typ pokožky. Vyplatí se zmínit, že studené barvy mohou snědší pleť dělat popelavou, takže je třeba se vyhnout těmto odstínům make-upů a pudrů. Nezapomeňte na to, že můžete použít dva rozdílné odstíny make-upů, pokud máte rozdílný odstín pleti.Tip č.3: KorektorMáte-li problémy s tmavými kruhy pod očima, je třeba nanést korektor před aplikací make-upu. Jestli máte akné, pak by měl být korektor nanesen až po make-upuSice existují speciální štětečky pro korektory, ale nemusí být nutnou součástí vaší kosmetické taštičky. Jednoduše použijte prsty nebo vatové tyčinky a naneste korektor přesně na pupínek, nikoliv na celé oblasti obličeje!Je dobré vědět, že vám některé kosmetické firmy nabízejí korektory s léčivými složkami proti akné. Také se často vyplatí koupit si krycí make-up, který vás ušetří používání korektoru.Tip č.4: ObočíKaždá žena byla Matkou přírodou obdařen obočím, ale ne všechny se o ně umějí postarat. Je příhodné je ve zdravé míře vytrhávat, aby dostaly krásného tvaru. To nejhorší, co jim můžete udělat je jejich přílišné vytrhávání. Nejlépe uděláte, když si pořídíte sadu pro vytrhávání obočí obsahující návod, jak ho správně vytrhat, pinzetu, speciální pudr a kartáček na obočí.Bohužel ne každá žena si takový set může dovolit, proto jsme pro vás nachystali užitečné tipy, jak udržet své obočí v dobré formě.Základní údržba vašeho obočí:Při jeho vytrhávání byste měla pinzetu umístit co nejblíže ke kořínku a zatáhnout ve směru růstu. Máte-li řídké obočí, použijte speciální pudr na obočí a vyplňte prázdná místa.Pokud tento pudr nevlastníte, místo něj naneste oční stín, který má nejpodobnější barvu vašemu obočí.Použijte speciální kartáček na obočí a trochu ho učesejte. Pokud kartáček nemáte, postačí vám starý kartáček na zuby nebo ten malý mezizubní. Tužkou na obočí vyplňte viditelné mezírky malými čárkami. Začněte ve vnitřní straně a postupně se propracujte až ke konci. Opět použijte kartáček a obočí přečesejte. Malým množstvím speciálního gelu na obočí své obočí sčešte.Pokud jste si obočí ještě nikdy nevytrhávala, očekávejte, že na vytrhaných místech budete mít rudé skvrnky. Je dobré si obočí vytrhat večer před spaním a poté pokožku v oblasti očí uklidnit kosmetickými tampónky namočenými ve studené vodě.Najděte tvar svého obočí:Vezměte si rovný předmět (například tužku) a držte ji vertikálně podél strany vašeho nosu. Takto zjistíte, kde přesně by mělo vaše obočí začínat.Opět za použití rovného předmětu pokračujte v určování. Tentokrát předmět posuňte ke do středu vašich víček. Tímto naleznete, kde by měl být váš obočnicový oblouk správně umístěn.Abyste našla zakončení obočí, držte dolní část předmětu u nozder a horní část posuňte ke vnějšímu koutku oka (předmět by měl být našikmo). Tam, kam předmět nahoře směřuje je přesně místo, kde by mělo baše obočí končit.Jsou-li vaše oči blízko u sebe, je dobré, když bude vaše obočí začít o něco dále nad vnitřními koutky oka. Vaše obočnicové oblouky budou lépe vypadat, když budou umístěny o trochu dále (směrem ven) od středu vašeho oka. Vaše obočí bude vypadat nejestetičtěji, když bude končit o něco dále od vnějších koutků oka.Pokud máte oči dál od sebe, je dobré, aby vaše obočí začalo přesně nad vnitřními koutky oka. Oblouky umístěny přesně nad prostředkem oka vyvolají dobrý ohlas. Samozřejmě bude obočí vypadat lépe když skončí přesně nad vnějším koutkem vašeho oka.Sekce č.3: Nehty na rukou a na nohouMožná je to zvláštní, když lidé odsuzují druhé kvůli jejich rukám, ale pamatujte, že ruce upravené nehty jsou ukazatelem vašeho životního stylu a péče o sebe samu. No jen si představte první setkání s někým, kdo by měl okousané nehty s polovičně sloupnutým lakem. Estetické a zdravé to rozhodně není! Abyste na někoho udělala dojem, je třeba své nehty udržovat čisté a upravené.Nikdy si nekousejte nehty! Je to nehygienické a narušíte tím tvar a stukturu nehtu. Pokud si nemůžete pomoct, pořiďte si speciální průhledný lak na nehty proti okusování nehtů. Jeho nepříjemně hořká chuť vás při okusování 100% odradí!Používejte skleněný pilník, abyste udržela pěkný tvar nehtů. Pilujte je pravidelnými pohyby, abyste zabránila třepení a lámání.Každý týden nezapomeňte odstranit nehtovou kůžičku. Nejlépe ji odstraňte po teplé koupeli a vmasírujte růžový olej do nehtového lůžka. Pomocí speciálních dřevěných tyčinek zatlačte kůžičku směrem dovnitř.Délku svých nehtů udržujte podle povolání. Pracujete-li s počítačem, určitě není vhodné je mít dlouhé. Speciálními stříhajícími kleštičkami na nehty je pravidelně zkracujte. Stříhejte je po malých sekcích, abyste zabránila třepení a lámání.Sekce č.4: VlasyNení každý den požehnání a je třeba, aby měla každá žena své záchranné účesy. Pokud své kadeře nestíháte fénovat, žehlit nebo kulmovat, vytvořte si stylový drdol. Nepotrvá to ani 5 minut, a navíc ušetříte vlasů zbytečného poškozování horkem.Abyste vytvořila nezvyklý culík, povolejte i na pomoc kulmu nebo žehličku. Všechny vlasy až na jeden pramínek natočte a upevněte gumičkou. Zbylým pramínkem omotejte oblast gumičky a pinetkou vše upevněte.Dodejte svým vlasům vůni svým oblíbeným tělovým sprejem. Nastříkejte ho na hřeben, kterým následně vlasy učešte.

Pokračovat na článek


Zimní péče o pleť

Mastnější krém na obličej má pro zimní období téměř každý. Speciální ochranu však potřebují také další části těla.Zvláštní pozornost věnuj v zimě očím. Pleť kolem očí je nejslabší a zvlášť vlivem suchého mrazivého vzduchu (a případně i zimního smogu) může dost trpět. Lehké hydratační oční gely proto vyměň za hutnější oční krémy proti vráskám (a vůbec nevadí, že žádné ještě nemáš). Čas od času si dopřej zklidňující obklady z černého čaje (mokré vylouhované čajové sáčky přilož na oči a 15 minut odpočívej). Jde o nejlepší prostředek proti zarudlým očím. Černý čaj totiž obsahuje tanin - kyselinu tříselnou , který okamžitě stahuje překrvené cévky.V zimním období trpí i rty, které mají tendenci praskat. Prasklinky na rtech nevypadají hezky, mohou bolet a může se do nich dostat i infekce. Ošetřuj je proto mastnými tyčinkami nejlépe s obsahem včelího vosku. A neolizuj je! Rty také ochrání kvalitní rtěnka. Suché šupinky kůže ze rtů nestrhávej. Raději si rty večer promasíruj vlhkým kartáčkem na zuby. Kartáček působí jako mechanický peeling. Navíc kůžičku rtů prokrvuje, díky čemuž se zlepšuje její výživa. Pokud se vydá na hory, nezapomeň, že i tady může nebezpečně zářit slunce. Odrazem od bílého sněhu se negativní účinky ultrafialových paprsků ještě zvyšují. Proto nezapomeň na krém a tyčinku na rty s vysokými UV filtry. Jistou ochranu poskytují i make-upy a pudry. Jde vlastně o další vrstvu, pod kterou pleť schováme. Ale opět platí, že make-up by měl mít bohatší krémovou texturu. A pozor - UV filtry krému a make-upu se nesčítají. Vždy chrání ten vyšší. Máš-li si však vybrat, raději než kvalitní make-up si pořiď kvalitní krém.Nezapomínej na ruce!I když nosíš rukavice, chlad ti „za nehty“ přeci jen zaleze. Pořiď si proto mastný krém na ruce a maž se raději po každém mytí rukou. Jeden krém měj i v práci a občas se přimaž. Krém rozmazávej i do kůžičky kolem nehtů. V zimě se nehty častěji lámou, takže bude možná lepší, ostříhat si je na krátko. Nebudou se tolik namáhat. Ošetřuj je také bezbarvými zpevňujícími laky s keratinem. Proti lámajícím se nehtům pomáhá rovněž vitamin H (biotin). Doporučuje se proto tříměsíční užívání tabletek (2,5 mg denně). V kosmetickém salonu si nechej udělat parafínový zábal.

Pokračovat na článek


Svěží jarní líčení

Během pařížské módní přehlídky „Couture Fashion Week“  jsme v zákulisí narazili na okouzlující jarní líčení, které svou bezchybnou pletí, dlouhými řasy a nahými rty omámilo všechno obecenstvo. Hledáte-li božské líčení, které by vás úspěšně vypravilo do prvních jarních dnů, neváhejte a inspirujte se slavným francouzským stylem.Paříž patří do epicentra módy, kde se slavní návrháři a vizážisté mohou náležitě vyřádit. Samozřejmě, že je outfit důležitým prvkem vaší osobnosti, ale vždy byste měla dbát na vhodné líčení, které podtrhne váš osobnitý styl. Svěží tvář, vysoké podpatky a sebedůvěra vévodí letošní sezóně!S kapkou jednoduchosti, romantiky a elegance vytvoříte perfektní denní i noční vzhled, nad kterým budou všichni slinat. Na nic nečekejte a vyzkoušejte nejnovější trendy, které vás vyšvihnou na vrchol krásy.Tip č.1: Líčení Christiana DioraDiorův živý a jemný vzhled zároveň zabodoval u obecenstva ze všeho nejvíce, proto jsme se rozhodli ho jmenovat kralujícím vzhledem této sezóny. Sofistikovaný vzhled referuje hlavně na nahé a růžové odstíny. Samozřejmě nesmíme opomenout pleť, která se může pyšnit prvotřídní péčí a bezchybným povrchem. Projděte obchody s kosmetiku a vyberte si make-up s přírodními výtažky, který vaši pleť náležitě rozzáří. Aby vám líčení vydrželo co nejdéle a vaše pleť byla perfektně ochráněna, je příhodné si pořídit kvalitní bázi pod make-up. Pokud je třeba, korektorem zakryjte kruhy pod očima, červené zarudlinky a žilky. Kulatým štětcem a krouživými pohyby naneste tenkou vrstvu pudru, který vám vše zajistí. Rozjasňovačem zvýrazněte nejvyšší body svého obličeje (lícní kosti, bradu a nos). Černé tekuté oční linky vám zaručí neodolatelný pohled. Při jejich líčení se držte horní linie řas. Vaší oblíbenou řasenkou prodlužte délku svých řas. V případě, že toužíte po okouzlující délce, je dobré použít nalepovací řasy. Růžovou tvářenkou poprašte svá líčka a rtěnkou v přirozené barvě zakončete toto jedinečné líčení.Náš tip: Nehty jsou dalším ukazatelem vaší osobnosti, proto je třeba se o ně správně starat. Letošní jaro kralují tmavé barvy kovového lesku!Tip č.2: Líčení Giorgo ArmaniJednoduchost obsažená v tomto stylu jen potvrzuje fakt, že minimalismus nemusí nutně znamenat nudu! Vyjádřete svou krásu elegantním a hlavně nesmrtelným líčením, které se skvěle hodí i na speciální události. Klíčem tohoto kouzla je samozřejmě bezchybná pleť. Důraz je kladen i na obličejové rysy, které tvoří velkou část vzhledu. Opět je třeba vlastnit produkty špičkové kvality. Báze pod make-up vám vytvoří pevný základ. Pomocí štetce rozetřete make-up rovnoměrně po celém obličeji (nezapomeňte i na krk). Tekutým korektorem překryjte všechny nedokonalosti a pudrem vše „uzamkněte“. Oční líčení není nijak složité, postačí vám černá nebo kakaová tužka na oči. Zvýrazněte jí horní víčka (oblast vnitřních víček). Černou řasenkou dodejte svým řasám šťávu a pokud je třeba, naneste broskvovou tvářenku na oblast lícních kostí. Líčení zakončete růžovou rtěnkou v přirozené barvě, která vám dodá jemný dotek elegance a sofistikovanosti.Tip č.3: Líčení Christiana Diora podruhéChristian Dior nám opět ukazuje svou moc nad ženami! Sexy kočičí linky na bílém podkladě zazářily na jarní módní scéně, takže proč nepoužít tento vzhled jako účinnou sváděcí zbraň? Asi není třeba opakovat, jak důležité je, abyste vytvořila perfektní pleť. Použijte produkty z tipů č.1 a 2. Na horní pohyblivé víčko oka naneste bílý nebo světle růžový stín. Černými tekutými linkami vytvořte kočičí oči (vnější část linie zakončete elegatní „fajfkou“). Aby byly vaše oči rozjasněné, použijte prodlužující řasenku nebo umělé řasy. Tvářenkou v růžovém odstínu rozajsněte své tváře a jemně růžovou rtěnkou dodejte svým rtům delikátní nádech jara. 

Pokračovat na článek


Gelové, nebo přírodní nehty?

Nehty jsou jedna z věcí, která na vás ihned zaujme. Pokud je máte neupravené, omlácená či dokonce okousané, věřte, že s nimi moc parády neuděláte. Nehty jsou vizitka, a to vizitka nejenom u žen, ale i u mužů. Zvláště u žen můžou být nehty opravdovou ozdobou.V dnešní době existuje spoustu úprav nehtů, péčí o ně, různých přípravků jak na péči, tak na ozdobu, že je až hřích tyto věci nevyužívat a mít ošklivé nehty. První, pro co se musíte rozhodnou, je zda si chcete nechat nehty přírodní nebo si udělat u profesionálů nehty umělé. Je třeba zdůraznit, že je až zbytečné nechávat si umělé nehty, pokud s vašimi nehty jste spokojená, co se týče vzhledu a kvality, protože pod umělými nehty ty vaše změknou a začnou se lámat. Pokud se rozhodnete ponechat si pouze svoje nehty, je třeba věnovat jim mimořádnou péči, protože jsou velmi křehké a náchylné k různým poškozením. O co to vůbec je, ta správná péče? Je dobré pilovat nehty do takzvaného mandlového tvaru a ne je zapilovávat příliš do rovna. V tomto tvaru jsou více odolné proti lámání. Pilování rozhodně nenechávejte, až budou nehty příliš dlouhé a vždy, opakuji vždy, používejte kvalitní pilník, buď vypolstrovaný, nebo skleněný. Používejte krémy, které se starají nejenom o nehty, ale i o okolní pokožku. Díky tomu vypadají vaše ruce fantasticky. Používejte nejenom hydratační krémy nanášené na noc, ale i krémy proti stárnutí pleti, které vás ubrání proti slunečním paprskům, ale i proti stařeckým skvrnám. Jednou z nejdůležitějších položek péče o nehty je ta správná strava. Dostatek vitamínů A a B, či zinku s vašimi nehty udělá zázraky. Důležitá je i správná technika malování a lakování nehtů. A jaká tedy ta technika je? Nehet je třeba před lakováním odmastit odlakovačem a až poté nanášet lak. U světlých laků stačí jedna vrstva, ale u tmavých se důrazně doporučují dvě. Poté, co lak zaschne, ho ještě přelakujte bezbarvým, stvrzovacím lakem, který dodá nehtům ten správný lesk.Pokud jste se přeci jenom rozhodla udělat si umělé nehty, máte pořád na výběr. Umělé nehty mají dvě podkategorie. První z nich jsou gelové nehty a druhé jsou akrylové nehty. Oboje z nich mají stejný způsob „výroby“. Na co nejvíce zkrácený přírodní nehet nalepíme nehet umělý, asi do půli nehtu, ten zapilujeme a poté už je na řadě doplnění. U gelového nehtu doplňujeme přímo gelem, který dostaneme již hotový, zatímco u akrylových je postup o malinko složitější. Gel se totiž vyrábí prášku a speciální vody, které se smísí přímo na štětci, kterým se gel nanáší na nehet. Poté je postup už zase stejný, nehet se dopiluje do správného tvaru a vyleští se ze shora. Dostatek vitamínů, či zinku s vašimi nehty udělá zázraky Další věc, kterou si můžete u umělých nehtů zvolit je, kde si je necháte udělat, protože v poslední době jsou velkým hitem vietnamská nehtová studia, které pomalu, ale jistě české nehtařky válcují. Já osobně preferuji vietnamské nehty, které vynikají cenou (mnohdy je třetinová oproti českým nehtům), ale jsou podle mého názoru i kvalitnější. Vietnamci používají speciální brusky, nejenom pilníky a konečný efekt, lak či francouzskou manikúru, zatvrdí speciálním, v podstatě nezničitelným gelem, takže vám výzdoba nehtu vydrží celou dobu, dokud se nerozhodnete, že je čas doplnit. Letošním nehtovým hitem jsou nehty mandlového tvaru. Vítězí tělové barvy, jako je mléčné bílá, béžová nebo světle růžová a naopak temně rudé a tmavě hnědé. Je to ale zcela na vás, protože každému se něco jiného líbí, něco jiného mu sedí a něco jiného k němu ladí. Nenechávejte se proto ovlivnit módními trendy, které se stejně zase změní, a buďte svá. Ať už se rozhodnete pro cokoliv, rozhodně nehty nenechávejte bez té správné péče. Pořád si opakujte, že nehty jsou vaše vizitka, ale hlavně radost a pýcha a věnujete jim tu správnou péči. 

Pokračovat na článek


Kosmetické nástroje: Co Vám nesmí chybět

Jaké kosmetické nástroje by neměly chybět žádné ženě v kosmetické výbavě? Kleštičky na řasy, pinzeta, hřebínek na řasy, kartáček na obočí, pilník na nehty, leštička na nehty, kleštičky na nehty a pemza. PinzetaPokud si vytrháváte obočí, neměla by ve Vaší kosmetické výbavě chybět kvalitní pinzeta. Nejvhodnější je pinzeta se zešikmenými konci – chloupek se s ní lépe uchytí a vytrhne.Pinzety se vyrábí z nerezavějící oceli nebo z uhlíkové oceli. Povrch může být poniklovaný, pozlacený nebo pohromovaný, lesklý nebo matný a v mnoha barvách.Hřebínek na řasyPokud používáte kvalitní řasenku, neměly by se Vám řasy slepit, někdy se Vám však může stát, že se Vám řasy slepí. Jak řasy od sebe oddělit? Hřebínkem na řasy. Ještě než Vám řasenka zaschne, pročešte řasy hřebínkem. Jednotlivé řasy se oddělí a také se z řas odstraní přebytečná barva.Kartáček na obočíNeposedné chloupky obočí zkrotíte pomocí kartáčku na obočí. Stačí jím pročesat obočí a všechny chloupky se srovnají do jedné linie a Vaše obočí bude vypadat upraveně.Pilník na nehtyJedním z nejdůležitějších kosmetických nástrojů, které nesmí chybět v žádné kosmetické výbavě je pilník na nehty.Jak správně používat pilníkNehty zapilováváme vždy jedním směrem v mírném úhlu podél nehtu. Hrubší stranu pilníku používáme k tvarování nehtu a hladká strana se používá k zarovnání konce nehtu.Leštička na nehtyVelmi ceněným pomocníkem při manikúře je leštička na nehty. Vyhladí povrch nehtů, nehty tak budou lesklejší a lépe se na ně bude nanášet lak.Leštičky na nehty mají většinou tři různé druhy povrchů (některé i více). Hrubý povrch odstraňuje z nehtů hrbolky a uhlazuje povrch nehtů. Střední část (zrnitá vrstva) slouží k zapilování nehtu a hladká strana ke konečnému dokonalému dopilování nehtu.Kleštičky na nehtyNehty na nohou zkracujte kleštičkami. Kleštičkami na nehty jednoduše odstraníte dlouhé nehty a navíc také zabráníte zarůstání nehtů, ke kterému dochází při stříhání nůžkami dokulata.PemzaHrubá kůže na patách nevypadá vůbec hezky a to zvláště v letních měsících, kdy nosíme sandálky a žabky. Kupte si pemzu. S pemzou obrousíte hrubou kůži na patách a Vaše chodidla pak budou hladká a jemná. 

Pokračovat na článek


Gelových nehty

Gelové nehty jsou vhodné pro všechny typy nehtů. Zejména na zpevnění slabých nehtů. Nesmí seaplikovat na nehty velmi krátké a okousané, umělý nehet nemá na čem držet. Jak přijdeme ke krásným nehtům? Nejdříve se nehty dezinfikují, odmastí a zdrsní, pak se nalepí umělé nehty. Dále pak naneseme prvnízákladní vrstvu gelu, která se v UV lampě nechá vytvrdit. Následuje druhá vrstva gelu, která je užsilnější a opět se nechá vytvrdit v UV lampě. Na závěr se vypilují nehty do požadovaného tvaru.Módní jsou pořád nehty zapilované do hranata, módní je i styl asymetrický. Takto vytvořené nehty nalakujeme. V současné době kraluje francouzská manikúra. Gelové nehty však nemusíme lakovat,vypadají přirozeně.Po první aplikaci se chodí pravidelně na doplnění gelu jedenkrát za tři týdny nebo jedenkrátza měsíc. V průběhu, jak umělé nehty odrůstají, je třeba doplnit gel, který se nanáší přímo napřírodní nehty. Doplnění gelu s lakováním trvá asi hodinu, jinak žádná vlastní úprava není nutná,pouze v případě, že nehty dost odrostly a je třeba nehty zkrátit. Nevýhody gelových nehtů chodit pravidelně na doplňování gelu, je to určitá ztráta časumusíme si ze začátku zvyknout na to, že máme umělé nehtypři špatné aplikaci mohou umělé nehty pukat nebo se odchlipovatPokud si však vybereme zkušenou manikérku, gelové nehty nám budou sloužit dokonce lépe, nežpřírodní – jsou totiž měkčí a ohebnější. Při nárazech tolik nepraskají. Lak na umělých nehtechvydrží déle, než na přírodních. Co na závěr? Výhody gelových nehtů jsou větší, než nevýhody. Co z toho plyne? Nebát se a udělat si radost z nových nehtů. Samozřejmě tehdy, pokud naše nejsou příliš krásné.

Pokračovat na článek


Zaměřeno na nohy aneb letní pedikúra

Nejen v létě svoje nohy často vystavujeme na odiv. V nerůznějších žabkách, sandálkách nebo jiných otevřených botách se nic neschová. Proto bychom měli péči o nohy a také nehty věnovat zvýšenou pozornost právě teď. Suchá kůže musí pryč, pak stačí pár tahů pilníkem, trochu laku na nehty a otevřené boty čekají.Mokrá nebo suchá pedikúraNaše nohy si určitě zaslouží pozornost – „nosí“ nás celý život a my na ně někdy zapomínáme. Pedikúru si můžeme provést sami doma nebo vyhledat odborníka. Vždy je ale na místě opatrnost, protože i banálním špatným zastřihnutím nehtu si můžeme koledovat o nejrůznější infekce. Pedikúra obvykle zahrnuje odstranění ztvrdlé kůže z chodidel, úpravu nehtů, u žen může být tato úprava završena i lakováním nehtů. Existuje několik typů pedikúry. Mezi nejběžnější dělení patří to na mokrou a suchou. V případě tzv. mokré pedikúry se nohy nejprve odmočí v připravené lázni – obvykle jde o teplou vodu s přídavkem kosmetické soli. Po asi 15-ti minutové  koupeli dochází k samotné pedikúře – tedy úpravě nehtů i kůže. Tzv. suchá pedikúra se provádí pomocí vysokootáčkových fréz, bez předchozího namočení. Proces je bezbolestný. Doporučuje se lidem, kteří mají problémy se žílami či tepnami dolních končetin nebo trpí lupenkou a klasická pedikúra pro ně není vhodná. Obě metody se dnes rovnocenně využívají, mají své příznivce a ideální je vyzkoušet obě a pak se rozhodnout.Bio pedikúraAsi nikoho nepřekvapí, že existuje už také bio pedikúra. Jde o zdravou formu péče o nohy. Více informací je k dispozici na adrese www.bio-pedikura.cz. V čem spočívá zvláštnost této metody? Při pedikúře jsou používány jen čistě přírodní produkty, procedura také slibuje, že si odpočinou nejen naše nohy, relaxovat a odpočívat bude celé naše tělo. Využívá se např. kozí mléko či med. Nezapomíná se ani na alergiky a k dispozici je čistě přírodní bambucké máslo. Aby to nebylo pánům líto, při péči o jejich nohy se využívá účinků chmele a medu. Zákazníci mohou využít také nejrůznější zábaly. V péči o nohy se osvědčil také jejich peeling.Přírodní pomocníciSlyšeli jste už o netradiční pedikúře? K obrušování suché a ztvrdlé kůže lze využít přírodních pomocníků – rybiček se zvláštním jménem Garra rufa. Tato procedura je běžná např. ve Francii, kde ženy těmto vodním tvorům své nohy bez obav svěřují. U nás se tento trend teprve objevuje, ale mnoho kosmetiček se domnívá, že by tento postup mohl mít úspěch. Naopak,  proti jsou někteří kožní lékaři a také veterináři. Nápad se nelíbí ani Státnímu zdravotnímu ústavu. Protistrana totiž argumentuje tím, že rybičky musí být vyhládlé, aby se do naší kůže „pustily“, což může být v určitém smyslu považováno za týrání zvířat. Rybičky se tak u nás mohou používat pouze k lékařským účelům – např. jako doplněk léčby lupénky.

Pokračovat na článek


Ruce bohyně

Ruce jsou část těla, které si všimne úplně každý, potřebujete je ke všemu. Musíte je používat v práci, v obchodě při nakupování, při sportu.Tuto část těla vystavujete denně mnohokrát všem na obdiv.Ruce jsou vaše vizitka.Víte jak se o ně starat?Základem k péči o ruce by měl být kvalitní krém, který používáme po každém umytí rukou.Krém se musí snadno vstřebávat a nezanechávat ruce mastné.Na noc používáme alespoň jednou týdně mastnější krém v silnější vrstvě a přes něj natáhneme bavlněné rukavice.Takovýto zábal necháme působit celou noc.Jednou týdně věnujeme rukám náročnější péči.Nejdříve si konečky prstů vykoupeme v mýdlové vodě, aby změkla kůžička okolo.Potom si vezmeme pilník, nejlépe skleněný a upravíme si tvar nehtů.Nehtíky pilujeme vždy ze strany do středu.Po úpravě nehtů natřeme kůžičku odstraňovačem, kůžičku nestříháme, pouze ji zatlačíme ke kořeni nehtu kulatým dřevěným předmětem.Kůžičku kolem nehtu natřeme krémem na nehty, abychom podpořili jejich pružnost.Chceme-li nehty lakovat, jen dobře.Ochráníte je tak před nežádoucími vlivy okolního prostředí, omezíte jejich třepení a lámání.Při lakování nesmíme zapomenout, že nejdříve nanášíme podkladový lak, který povrh nehtu připraví.Pak teprve nanášíme barevný lak.Na závěr je dobré nanést tzv.top lak,je tvrdší než obvyklý lak, takže zajistí, že nehty budou dlouho pěkné, lesklé a barva se z nich nesloupne.Jestliže se vám zdá tato péče náročná, navštivte kosmetický salon, kde manikúru provádějí.V salonu přidají k péči i masáž rukou.I tato návštěva není jednorázová.V péči o ruce je potřeba pravidelnost, pak vám budou vaše ruce vděčné a stanou se pro vás opravdu luxusní vizitkou.

Pokračovat na článek


Znáš typ svých nehtů? Podívej se, jak se o ně starat!

Staráš se pravidelně o své nehty? Investovala jsi do nich už spoustu peněz a také času? Ale stále to není ono? Ne každý výrobek je na tvé nehty vhodný, a proto je potřeba si nejprve zjistit, jaký typ nehtů máš. Poznej své nehty lépe a začni se o ně správně starat. Se správnou péčí docílíš krásných a zdravých nehtů.Pokud používáš nevhodné produkty, pak na svých nehtech uděláš více škody než užitku. Všechny nehty nejsou totiž stejné a podobně jako vlasy, tak i nehty se rozdělují do několika skupin. Pojď se s námi podívat, co potřebují tvé nehty a co jim zase naopak škodí.Suché nehtyPrvní variantou jsou suché nehty, které se nelesknou a postrádají vláčnost. Často takové nehty vypadají neudržovaně, i přesto, že jim věnuješ dostatečnou péči. Jak ale poznat, že zrovna tvé nehty jsou příliš suché? Stejně jako je to u suché pleti, někdy může pálit a pnout.Určitě se ráda díváš na gelové nehty fotogalerie, kde mají dívky krásné a upravené nehty. Ty je takové můžeš mít i bez použití UV gelu. Stačí vrátit nehtům ztracenou vitalitu a hydratovat je. Dej svému organismu vitamin E, který začne působit tam, kde má. Vyvaruj se ale perleťovým lakům, které vysušují.Křehké nehtyDalší variantou jsou křehké nehty, které poznáš tak, že se snadno ohnou. Takové nehty postrádají hydrataci a pružnost. Dokonce se často lámou či třepí. Na křehké nehty je ideální mandlový olej, který je vhodné aplikovat na noc. Vyhýbej se ale přípravkům, které tvé nehty vysuší.Poškozené nehtyNejčastěji se u dívek vidí poškozené nehty, také jsou viditelné na první pohled. Odlupují se, štěpí se a mají problémy s hydratací. Takovým nehtům byste měli dodat jejich ztracené vitamíny pro pevnost, pružnost a zdravý vzhled. Důležité je nehty pravidelně zastřihávat. Nehty se vám mohou poškodit v případě, že jste měli aplikované gelové nehty, gelové laky a podobně.Normální nehtyPoslední a nejideálnější jsou normální nehty, které vypadají normálně a zdravě. Důležité je udržovat jejich péči a používat hydratační krémy na ruce.

Pokračovat na článek


Zbořte mýty o kráse

Víte jak se říká „Červená a modrá, pro blázny dobrá.“, obdobně jako u módy, tak i u krásy máme vybudovaná jistá pravidla, která bychom neměli porušovat. Napadlo vás někdy proč? Je to mýtus anebo vskutku pádně vytvořené pravidlo. Nebojte se bořit mýty, zaveďte nová pravidla!Červené vlasy a červená rtěnkaNeznámo, kdo vytvořil mýtus, že k červeným vlasům není červená rtěnka absolutně vhodná. Je to naprostý nesmysl. Barva vlasů jako taková neovlivňuje výběr rtěnky. Každý z nás má trochu jinou barvu rtů, které dají i jiný podtón rtěnce. Barva rtěnky by tedy měla korespondovat s pletí a ne vlasy. Odstínů červené je bezpočet, a tak si tu svou červenou najde nejen brunetka, ale i zrzka, či blondýnka. Navíc v letošním roce je nošení červené rtěnky velice trendové.Neklidné obočíPodle jistých stanov se obočí trhá od spodní části čela. Zachovat ten správný tvar je nesmírně důležité a sotva se někde objeví nějaký ten chloupek, měli byste okamžitě vyrazit do boje. Skutečně? Zrovna letos se do módy vrací rozcuchané mohutné, nejlépe havraní obočí, jaké se nosilo šedesátých a sedmdesátých let. Takže letos zapomeňte na pinzetu a neustálé vytrhávání, pokud chcete být in, mělo by být vaše obočí pěkně huňaté.Roztřepené konečkyNěkdo má sklon k roztřepeným konečkům větší a někdo menší, závisí to na typu vlasů a jejich kvalitě. Říká se, že pokud chcete předejít, musíte chodit pravidelně k holiči. Proč však zbytečně utrácet za stříhání dvou centimetrů? Ostříhat se můžete i doma. Potřebujete k tomu však jedny šikovné ruce, které se stříhat nebojí a umí to a jedny pořádně ostré nůžky.Oční linka na vnitřní hraně okaPodle odborníků vnitřní oční linka oko zmenšuje. Ano, to je i pravda. Pokud byste si na vnitřní okraj nanesly černou linku, nebude to nejspíše to nejlepší, ale proč se bránit experimentům? Zkuste modrou, zelenou, či hnědou linku a uvidíte, že výsledek může být velice zajímavý.Když kouřové oči, tak nevýrazné rtyJisté pravidlo říká, že když se namalují oči výrazně, tak byste na rtech měly šetřit a naopak. Letos je rok boření všech pravidel. Letos si můžete dovolit, jak kouřové oči, tak i výrazné rty.Nehty na rukách i nohách musí být stejnéNo tak toto je doopravdy již zastaralé pravidlo. Vzhledem k tomu, že dnes si již nehty nelakují pouze ženy, je celkem zřejmé, že liberální postoj nastal i vůči odlišnému zdobení nehtů. Letos se v na nehtech můžete doslova vyřádit. Vyzkoušet můžete různé metalické odstíny i třpytky. Letošní rok je o zábavě a o rozbití všech předsudků, takže se nebojte a buďte kreativní. 

Pokračovat na článek


Najděte správný odstín rtěnky

Nalezení správného odstínu rtěnky nejen obohacuje rysy vašeho obličeje, ale může také odrážet vaši náladu a osobnost. Dobře vybraná rtěnka může být vše, co je potřeba k vaší proměně, vypovídá o tom, jak vypadáte a jak se cítíte. Jak víme, ne všechny odstíny vypadají na všech stejně, některé barvy vypadají na různých typech pleti odlišně. Proto první věc, kterou byste při výběru rtěnky měli udělat, je určení vaší pleti.Zjistěte, zda jste studeně laděni nebo teple ladění. Ti, kteří jsou studeně ladění obvykle mají hnědé nebo popelavě blonďaté vlasy a modré nebo tmavé oči. Jejich kůže má načervenalý tón, někdy inklinuje k růžové.Teple ladění lidé mají blonďaté vlasy, zelené nebo oříškové oči a jejich kůže má žlutý podtón. Pro ty, kteří mají teplý tón pleti, budou nejlépe sedět barvy jako je karamelová, kapučínová, hnědá se zlatým nádechem nebo také bronzová.Růžová, červená a béžová bude nejlepší pro lidi se studeným tónem kůže. Používejte dva různé druhy rtěnky – jednu denní a jednu pro večerní příležitosti. Během dne noste světlý odstín a večer použijte sytou barvu, jako je červená, bronzová, hnědá či korálová.Když na sobě máte výraznou barvu rtěnky, snažte se, aby tváře a oči měli neutrální tón, zvolte světle růžovou, béžovou, hnědou nebo švestkovou. Takto se tvář a rty krásně doplní a váš pohled bude báječný.Používejte konturovací tužky na rty, která skvěle ohraničí rty. Vyberte konturovací tužku, která bude odpovídat vaším rtům a rtěnce nebo použijte konturovací tužku, která bude tmavší než rtěnka. Ohraničte jí lehce rty a vyplňte ji rtěnkou. Tmavší odstíny jsou ideální pro zvýšení přirozeně bledé pleti. Jasně zelené nebo modré oči udělají ohromující efekt. Rtěnka této barvy vypadá skvěle v kombinaci se zlatými, bronzovými a hnědými očními stíny pro báječné večerní líčení.-přírodní odstíny zvýší zlatavost pleti a dají jí elegantní, ale jemný pohled-slaďte vaši rtěnku s lakem na nehty a s tvářenkou-pro tmavou pleť můžete použít svůdnou červenou rtěnku a pro světlou pleť barvy jako je švestková nebo světle růžová-pokud chcete zvýšit trvanlivost rtěnky, namalujte rty a pak je obtiskněte do papírového kapesníku, poté přepudrujte tvář a naneste druhou vrstvu-aby byly vaše rty vláčné, používejte každý den balzám na rty-použijte make-up, poté pudr přes obličej a rty, který vytvoří základ pro rtěnku 

Pokračovat na článek


Historie manikury

Egyptská královna Kleopatra nedala dopustit na hennu, aby docílila svých terakotových drápů,zatímco ve Středozemí manželka římského císaře Nerona Poppaea k obarvení nehtů namíchala kombinaci "dračí krve"a jehněčího tuku. Henna byla vhodným "líčidlem" rukou až do 17. století, pak vynalezly ženy v Orientu mnohem rafinovanější způsob. Do nehtového lůžka vstřikovaly organická barviva, aby jim již přímo rostly kolorované nehty. Rok 1917byl pro barevné nehty rokem vskutku revolučním - představil se první tekutý růžový lak. A od roku 1920 jste si mohly barevné laky na nehty zakoupit v drogériích i lékárnám na celém světě. Z barevné škály představoval nejoblíbenější odstín červenou, po ní následovala zelená,zlatá, kaštanová a dokonce i černá. Myšlenka kombinace podlaku a nadlaku pomohla na konci 30. let minulého století rozšířit popularitu lakování nehtů. Poté, co se během II. světové války chemikálie používané k produkci laků staly vzácnými, hledali chemici k jejich výrobů nový zdroj. Nakonec materiál vytvořili natavením filmu s přidanými barvivy. Tento produkt s vysokým leskem byl předchůdcem dnešních laků na nehty.HLAVNÍ PROUDLegenda moderní manikúry se zrodila ve Francii 18. století díky dnes prostému odstranění záděry, které si "objednal" francouzský král LudvíkXV. Doktor Sitts, jemuž se pocty králi vyhovět dostalo, vytvořil následně péči o ruce s použitím pomerančového dřívka přejatého z dentálních nástrojů. Sitts své zkušenosti poskytl neteři, která novou službu rozšířila dál po královském dvoře. Komercializace péče o ruce serozmohla na přelomu 19ř a 20ř století, kdy firmy (jako newyorský salon Riker's Manicure Parlour) zásobovaly Ženy jednoduchými i luxusními sadami k péči o nehty prodávanými v drogeriích. Sady obsahovaly leštící pudr, leštěnku, kelímek s krémem na ruce a pomerančové dřívko. Jak zájem o péči o ruce vzkvétal, produkty byly vylepšovány přidáním lesku na nehty, čímž se celkový vzhled rukou zkrášlil. První laky na trhu byly ve formě pasty, ta se nanášela na nehty a poté leštila.ČÍM DELŠÍ, TÍM LEPŠÍObliba délky nehtů byla vždy řízena a určována pouze kulturou, zdalekane časem. Za vlády čínské dynastie Ming (1368 - 1644) si šlechtičny naznamení toho, že nemusejí manuálně pracovat, nechávaly růst nehty až do délky 25 centimetrů. Stříbrné nebo zlaté kryty nehty chránily před poškozením. Čínští muži té doby také nosili dlouhé nehty -symbolizovaly jejich mužnost a schopnost chránit se od zlého. Pokud dlouhé nehty nenarostly, umělé se upevňovaly na konce prstů tak, aby je o několik centimetrů prodloužily. Ženy ve starověké Číně si k zesílení nalepovaly na vlastní nehty rýžový papír. "Juliette manicure", která se z Francie dostala do USA v roce 1930, přikládala na povrch nehtu pláténko nebo papír z čajového sáčku a fixovala jej silným nánosem laku. Než se v roce 1980 objevil takzvaný "fiber glass", manikérky upřednostńovaly hedvábí a plátěné obaly před papírem, jelikož držely lépe.PŘEDCHŮDCE MODELÁŽE NEHTŮOd 50. let minulého století se péče o nehty stala běžnou součástíŽenského zkrášlování. Úprava nehtů rozšířila obzory Ženské módy. Každýtoužil mít skvostné nehty a všem, kterým nehty přirozeně nechtělypovyrůst, nezbývalo než zkoušet alternativní způsoby. Ženy vytvářelynehtové tipy povětšinou z jakýchkoli tuhých materiálů. Řadaprofesionálních manikérek té doby používala části skutečných nehtů naprodloužení konců nehtů svých klientek. "Nástavce" se přilepovaly apotahovaly papírem. Nehty na prodloužení byly odkupovány přímo odjedinců nebo z takzvané nehtové banky, kde byly uloženy ve zvláštnímroztoku zabrańujícím jejich kroucení. Legenda praví, že jeden dentistadocela náhodně odstartoval nehtový průmysl tak, že zamaskoval akrylovýmdentálním přípravkem okousané nehty své ženy. Psal se rok 1960, kdyžchemici začali prodávat akryl manikérkám a nehtový průmysl vstoupil dodnes už vyjetých kolejí.ROZVOJ MODELÁŽE NEHTŮ - AKRYLAkryly rozjely nehtový průmysl 60. a 70. let 20. století nabídkou dlouhých a silných nehtů všem milovníkům módy. Od 80. let nastal průmyslový boom: objevila se první obchodní publikace, na veletrzích se setkávaly manikérky všech zemí a vývoj nových přípravků urychloval vznik nail designu jako profese. Nové akrylové nehty měly i své stinné stránky, za nimiž stála klíčová ingredience, tzv. methyl metakrylát -nehty byla příliš tvrdé, což je skvělá kvalita pro zuby, ale nebezpečný moment pro umělé nehty. Navíc aplikační proces nevábně voněl amanikérské salony tak byly místem k nepřežití pro zákazníky i nail designérky. Na konci 70. let tento materiál nahradil ethyl metakrylát,flexibilnější materiál, jenž při práci tolik nezatěžoval vzduch. Na začátku 80. let stále panovala nespokojenost se zápachem akrylových materiálů, hledaly se proto nové alternativy. A výsledek? Gely.  Měly ovšem tvrdý start, bylo těžké s nimi pracovat a celkově vykazovaly nízkou kvalitu. Proto příliš nezaujaly a následně je výrobci stáhli z kosmetického trhu. Až počátkem 90. let vylepšená technologie vrátila sofistikovaný UV gelový systém zpět do hry. Klasikav podobě tmavých laků na nehtech. Pastelové, perleťové a jiné nenápadné odstíny se do historie nezapsaly tolik jako uhrančivě temné laky. Od 50. let minulého století se dostaly do módy akryly a nabídly možnost všem, kteří toužili po dlouhých nehtech, aby je skutečně takové mohli nosit, doba 90. let přinesla revoluci i pro akryly. Nové technologie umožnily výrobcům splnit nejrůznější potřeby nehtových designérek. S přípravky se příjemněji pracovalo, i výsledky byly neporovnatelnělepší. Inovované systémy bez zápachu představené v tomto desetiletí a nové produkty (jako rychletvrdnoucí systémy a barevné akryly) poskytly nehtovým designérkám ideální prostor pro uspokojení přání každého klienta.

Pokračovat na článek


Nic netrvá věčně aneb jak dlouho vydrží kosmetické výrobky

Pořídila sis make-up, krém či rtěnku, ale právě je nepoužíváš? Tak si dejte pozor na dobu trvanlivosti. Nic nevydrží věčně a u kosmetických přípravků, které mají za úkol hýčkat a zkrášlovat tvou pleť, to platí dvojnásob. Vyschlý lak vyhodíš, ale prošlý krém může tvojí pleti ublížit.Řasenky toho opravdu mnoho nevydrží. Když je nepoužíváš, po třech až šesti měsících začnou vysychat, stará barva na řasách nedrží a drolí se. Právě při koupi řasenek si dávej velký pozor. Starou řasenku bez milosti vyhoď. Žádné slinění či ředění vodou jí nepomůže. A můžeš do očí dostat zánět.Rtěnky jsou na tom mnohem lépe. Zvlášť ty mastné vydrží dva až tři roky. Po této době začnou být „divně“ cítit, měnit barvu a na rtech nebudou držet. Pokud tedy doma máš rtěnku v odstínu, který asi nosit nebudeš, dej ji raději kamarádce a nečekej až se zkazí.Pudry a oční stíny vydrží opravdu dlouho. Určitě tři roky a déle. Sypké pudry pak ještě mnohem víc. Jen se podívej, jestli doma nemáš pudr s labutěnkou po babičce. Může se stát, že ještě dnes bude „funkční“. Jediným problémem je, že pudry i oční stíny mohou časem změnit odstín (zvlášť pokud je neschováváš na tmavém místě).Tužka na oči - když ji uložíš pečlivě ořezanou, vydrží až čtyři roky. Časem však začne vysychat, takže se pak bude hůře nanášet. Laky na nehty vydrží maximálně rok, dva. Pak začne houstnout a vysychat a na nehty ho už naneseš jen ztěží. Někdy pomůže zředit ho trochou odlakovače a pořádně protřepat. Krémy - nepoužitý kvalitní krém vydrží i dva roky. Použitý daleko méně. Právě u krémů buď ostražitá, protože žluklý či kontaminovaný krém vyvolává ty největší alergické reakce. Sleduj proto pozorně expirační dobu!Opalovací a samoopalovací krémy vydrží maximálně jednu sezónu. Tyto výrobky jsou většinou směsi vody a tuku a podléhají zkáze nejrychleji. Totéž platí o odličovacích emulzích a pleťových a tělových mlékách.Parfémy, pokud jsou neotevřené, vydrží léta. Některé přitom i nabývají na ceně a po třiceti letech je můžeš prodat sběratelům. Jednou otevřené (byť pečlivě uzavřené) vyprchávají velice rychle. Alkohol se začne odpařovat, parfém zhoustne a ztmavne a začne jinak vonět.

Pokračovat na článek


Dekorativní kosmetika

Kosmetika a péče o nehtyDnes každá žena touží mít krásné upravené nehty a hebké ruce. Ne, ale každému příroda nadělila krásné dlouhé prsty a hedvábné ruce a k tomu ještě zdravé a silné nehty, s těmito problémy nám dnes pomáhají takzvané gelové nehty. Kosmetika a péče o ruce má dnes opravdu velké možnosti. Může pomoci ohledně krému, kdy docílíte hebké pokožky a popřípadě laky na nehty, které mnohdy ledacos zakryjí. Kdo nemá čas, chodit k manikérce kosmetika může i sám doma o své nehty dobře pčeovat, dnes existuje spousta vymožeností, které nám v práci o nehty pomáhají.Kosmetika a holeníDnes je v módě hladká pokožka bez chloupků, holení je dnes také každodení rutinou kterou člověk provádí než vyjde mezi lidi. Kosmetika zaměřená na holení je dnes také technologicky na vysoké úrovni můžeme si vybrat mezi širokou škálou žiletek epilátorů a vosků. Další převratnou novinkou v odstraňovaní chloupků, je laiser, díky kterému se nevzhledných chloupků, můžeme po několika návštěvách této procedury zbavit už napořád, bohužel je tato technologie ještě finančně dost nákladná.PeelingPeeling je tzv. Brousek na krásu, jedná se o druh kosmetického přípravku, který nám pomáhá k odstranění odumřelých buněk kůže a tím pomáhá naší pokožce aby byla svěží a dýchala.. Při provádění peelingu si dejte pozor, aby jste byli ke kůži šetrní. Peeling je vhodný pro lidi kteřý mají například akné, pigmentacích v obličeji nebo k oživení mladé, ale unavené pleti. Na naších stránkách najdete krémy, která můžete aplikovat po peelingu aby jste docílili ještě lepšího efektu než se samotnou peelingovou procedurou. Kosmetika a toto její odvětví je velmi podceňované ale pro zdraví naší pokožky je tato kosmetika velmi důležitá a neměla by se opomínat.Kosmetika a péče o zubyJe důležité starat se nejen o tělo, tvář ale také o zuby. Zubní kosmetika zahrnuje různé speciální zubní pasty a gely, které nám dávají přislib zdravějších a bělejších zubů, na to jak jsme dnes vyspělá civlizace se na zuby opravdu zapomíná. Kosmetika zabývající se zubní hygienou jsou spousty, buď to jsou specializované instituce nebo i samotní zubaři se tímto zabívají. Pokud chce, ale někdo urychlit bělost svých zubu může navštívit svého stomatologa a říct o invazivní metodu bělení zubu, která slibuje bělost již po minutách aplikace. Tento způsob je sice nejefektivnějí ale bohužel oslabuje naší sklovinu. Kosmetika a péče o naši pokožkuKosmetika která se zaměřuje na péči o naši pokožku je opět široká škála, můžeme si vybrat mezi krémy také můžeme pro zkrášlení naší pokožky používat séra a emulze které jsou u nás dostupná za velmi příznivé ceny. Tato kosmetika dodává tělu na hebkosti, jemnosti a svěžesti. emulze na tělo vhodná pro všechny typy pletí. Pokožka je po aplikaci ideálně hydratovaná, jemná, vláčná a vypadá mladší a svěžejší, a také příjemně voní. Obsahuje stopy vzácných švýcarských minerálů, které dodávají vaší pokožce ideální vlhkost. Kůže je orgán který je na nás nejvíce vidět, proto bychom péči o něj neměli podceňovat.LupyLupy jsou dnes jedním z nepříjemných problémů určité skupiny z nás. Lupy jsou vlastně malé bílé šupinky, které se tvoří lidem kteří mají suchou pokožku hlavy, znepříjemňují život mnohým z nás. Je nepříjemné když jdete na jednání máte sice perfektní oblečení a make-up ale bohužel máte lupy, naštěstí existuje spoustu kosmetických přípravku v podobě šamponů, které jsou konkrétně proti lupům bojují, používá se široká škála přípravků nejen šampony většinou kosmetika pro tuto problematiku efektivně tyto nepříjemnosti řeší. Kosmetika určena na vlasy je k dostání na naších stránkách a to za velmi příjemné ceny. Kosmetika, která bojuje proti lupům je k dostání v e-shopech a také v každé drogerii, nebo kadeřnickém salonu.

Pokračovat na článekVýsledky vyhledávání v sekci: Mix

Chaotická a nepořádná? Šťastnější než puntičkářka!

Nádobí myjete jen tehdy, když už došly všechny talíře a víno pijete už týden přímo z lahve? Pračku zapínáte ve chvíli, kdy zjistíte, že si i v - 10 stupních musíte obléci mini sukni, jelikož se již šestery Vaše kalhoty krčí v přeplněném koši na prádlo? Konkurujete leckterému muži, o nichž se především traduje, že jsou....nepořádní. Ač se to na povrch nezdá, tímto neduhem je „postižena“ řada žen. Skrývají však svou chaotickou a nepořádnou povahu rafinovaněji než muži, kteří jsou schopni vyjít z domu s každou ponožkou jinou či co hůře, s ponožkami děravými. I když mají ženy ve svých šatnících nezřídka kdy větší chaos než jejich protějšky, jejich přirozená vůle reprezentovat jim nedovolí odejít z domu s vědomím, že jsou nedokonalé.Již v dětství je spousta dívek svými matkami „očkována“ takto: „Jsi bordelářka, s Tebou nikdy žádný chlap nemůže vydržet, kdo by mohl žít v tom Tvém bordelu...kdybych po Tobě všechno neuklízela, ani nevíš, kde co máš, nevím, po kom to máš...“ Možná právě v těchto nepříjemných apelech tkví původ neschopnosti mít vše uklizené,  podvědomě chceme být rebelkami a ve chvíli, kdy máme první vlastní domácnost, boříme veškeré představy matek, jak má co být. Komínky z triček, vyžehlené kapesníky /my navíc většinou používáme ty papírové/ a v lednici v každé z přihrádek jiný druh potravin, to jsou jen některé z rad, které nám naše matky po celé dětství a zejména pubertu poskytovaly, a kterými se nikdy nebudeme řídit.Stejně tak v práci se neomylně poznají ženy „bordelářky“ od puntičkářek na první pohled. Patříte-li k prvně jmenovaným, vždy trvá pár desítek vteřin, než najdete příslušný diář, fakturu či evidenční list, a to poté, co ze stolu shodíte fotku svého drahého v barevném rámečku, vázičku, lak na nehty, popř. celou kosmetickou taštičku a tři hrnky. Právě tyto „nezbytnosti“ Vám totiž bránily se k pracovním dokumentům dostat. Puntičkářka má naopak vše rozděleno dle přesných kritérií, ať po ní chcete dokument o zaměstnanci, který ve firmě pracoval před 6 lety, nebo plán pohovorů na příští dva měsíce, během pěti vteřin je máte v ruce.Jestliže se v líčení bordelářčiných vlastností poznáváte, není třeba se znepokojovat. Pokud nejste až tak chaotická, že kromě nepořádku na pracovním stole zapomenete do práce přijít úplně či že se Vám v ledničce kromě všelijak rozbalených a roztrhaných obalů od sýrů neskrývá i zašlá vrstva plísně, není třeba se snažit jakkoliv přiblížit puntičkářce.Právě ta má život mnohem složitější, požaduje totiž naprostou preciznost a organizovanost nejen co se úklidu či domácnosti týče, ale i v osobním životě. Pokud jí tak partner či kamarádka odřekne či posune naplánovanou schůzku nebo jí cestovka změní plánované datum odletu, puntičkářce hrozí skutečné zhroucení, poněvadž se jí nabouraly plány a na to není zvyklá.Takováto reakce je pro bordelářku zcela nepochopitelná. Tato žena žije většinou ze dne na den, s kým půjde večer „pařit“ plánuje nejdříve v poledne a co bude příští víkend Vám tento týden rozhodně neřekne. Pokud se tedy k tomuto typu ženy řadíte, můžete být naopak ráda - je přece dramatičtější a veselejší žít v neustálé dynamice než se hroutit z jakékoliv změny, ne? A to, že doma necháte nánosy zašlého prachu, který jste neutíraly už od poslední návštěvy matky, která tu byla před třemi měsíci, a místo úklidu, který by Váš byt už sakra potřeboval, raději odjedete s přáteli na chatu, jen dokazuje, že bordelářky jsou v životě šťastnější.

Pokračovat na článekVýsledky vyhledávání v sekci: Zdraví

Péče o uši - svíce

Ušní svíčky  - účinná prevence i první pomoc. Ušní svíčky nabízí rychlou pomoc i preventivní ošetření při mnoha obtížích. Hořením duté svíce v oušku dochází nejen k prohřátí, ale také k mírnému podtlaku, který nasává sekret. Vyčištěním dutin se uvolní tlaky v hlavě, uších, očích. Léčebný efekt zaznamenáváme u migrén, infekčních onemocněních dýchacích cest, nespavosti, nedoslýchavosti, problémech s očima, depresích, únavě a poruchách krevního oběhu.Svíčky jsou vyrobeny z kvalitního včelího vosku a jsou napuštěny vonnými silicemi podporujícími léčebný účinek.Mít doma ušní svíčky v lékárničce se vyplatí rodičům, seniorům i pracujícím ve stresovém prostředí.Aplikace ušních svíček je velmi jednoduchá - potřebujete k ní však pomocníka. Nelze si terapii provést sám. Najděte si klidné místo, lehněte si na bok a udělejte si pohodlí. Doporučujeme přikrýt se dekou a podložit si hlavu polštářkem. Aplikace jedné svíčky totiž trvá asi 20 minut. Je vždy nutné aplikovat svíčky na obě uši. Manipulace se svíčkou je velmi bezpečná, vosk nestéká, plamínek je stálý.Výborné zkušenosti máme s kombinovanou terapií. Použijeme ušní svíčky s aromatickými oleji a vybereme vonný olej stejné vůně. Aplikujeme ušní svíčky, zapálíme aromalampu s olejíčkem. Vhodné je také před použitím ušních svíček stimulovat potřebné akupresurní body na šlapce nohy.Výborné zkušenosti máme s kombinovanou terapií. Použijeme ušní svíčky s aromatickými oleji a vybereme vonný olej stejné vůně. Aplikujeme ušní svíčky, zapálíme aromalampu s olejíčkem. Vhodné je také před použitím ušních svíček stimulovat potřebné akupresurní body na šlapce nohy.Typy ušních svíček a možnosti použití :- pelargónie-kakost - hučení a šumění v uších, záněty vedlejších dutin /ucho, hrdlo, nos/ - santálové dřevo - chronické záněty dýchacího ústrojí, při úzkosti, depresi,stavech neklidu, je antiseptický - skořice - silně prohřívá, rozproudí krev, vhodná při nedoslýchavosti, bolestech hlavy, posiluje imunitní systém u starších lidí - meduňka citrónová - nespavost, stress, deprese, únava - sibiřská jedle - antiseptická, vhodná při dýchacích problémech, prevence chřipky, rýma - tymián - má desinfekční a čistící účinky, používá se při nachlazení, rýmě, působí antisepticky - rozmarýn - únava, malátnost, desinfekční účinky, zvyšuje krevní tlak, používá se při léčbě bronchytíd, nedoslýchavosti - máta kadeřavá - uvolňuje hleny a desinfikuje. Výborná pro ucpané dutiny, rýmu, astmatiky. - heřmánek žlutý - pomáhá při nespavosti, stresu, hysterii, přepracovanosti, depresích a bolestech hlavy - jalovec -je vynikající pomocník při bolestech hlavy. Podporuje tok lymfy, má protizánětlivé a antiseptické účinky.Postup aplikace ušních svící: Zapálíme zploštělý konec svíčky a necháme hořet dokud ze spodní části svíčky nezačne unikat bílý dým ,poté prostrčíme svíčku ochranným alobalovým kroužkem a jemným krouživým pohybem zasuneme do ucha. Svíčka musí být kolmo ke zvukovodu - to ovsem neznamená kolmo k podlaze - respektujte náklon hlavy a tím pádem i ucha, klienta nesmí svíčka nikdy tlačit ..Zkontrolujte, že svíčka sedí v uchu těsně - neuniká kouř .Je důležité zaujmout vhodnou polohu - svíčka hoří asi 20 minut a mohla by se projevit únava - ideální je když klient leží na boku, hlavu na polštáři - druhá osoba si ke klientovi sedne a po dobu hoření přidržuje svíčku a jistí ji tak. Je důležité opřít si ruku, která podpírá svíčku např. o nohu....pokud máte paži ve vzduchu a držíte pouze svíčku, přenášíte váhu své paže na svíčku a příliš tlačíte do ucha klienta !!!!!!! Může jej z toho silně bolet hlava a celý proces pro něj bude nepříjemný. Jakmile už nemůžete pro blízkost plamínku udržet svíčku, vyjměte ji opatrně z ucha a uhaste v připravené sklenici s vodou. Potom aplikujte svíci na druhé ucho ve stejném postupu. Tipy : malými nůžkami na nehty můžete rozstřihnout zbytek svíčky ať vidíte co vše jste z ouška vytáhli část sekretu může zůstat v uchu - je třeba jej vyčistit - vzhledem k tomu, že v uchu zůstane často velký špalíček sekretu je nejlepší vytáhnout jej nějakým dřívkem či špachtličkou. Vatovou tyčinkou, která je silná,by jste mohli zatlačit sekret zpět do ucha .Je vhodné aby po aplikaci svíček klient ještě chvíli ležel. případně převažte ouška šátkem, ať se ještě prohřejí.Je nezbytné aplikovat svíčky vždy na obě uši - vyrovná se podtlak a pocit uvolnění v hlavě !Po zkontrolování obsahu zbytku svíčky, můžeme dle barvy sekretu stanovit rozsah zanesení dutin - světle žlutý sypký sekret či čistá svíčka /to ale bývá jen výjimečně/ signalizují, že bychom měli opakovat aplikaci po 14 dnech až měsíci /můžeme i dříve, dle libosti/. Pokud v sekretu naleznete tmavší zrnka a částice - většinou tmavě žluté, oranžové až hnědé doporučujeme aplikaci opětovnou - např. po týdnu.

Pokračovat na článek


Co mohou prozradit nehty...

Nahnědlé nehty vznikají následkem působení dehtu, nikotinu, objevují se také u ledvinových potíží.Možnost péče- manikúra, zpevnění i prodloužení. Žlutozelené až zelené nehty.Toto zbarvení prozrazuje plísňové onemocnění (onychomykóza). Většinou se vyskytuje jen na několika nehtech, objevuje se ale častěji na nehtech nohou. Zasažena bývá vždy část nehtu na prokrvovaném lůžku. Plíseň se usadí na okrajích nehtů. Pokud se nezačne okamžitě léčit, může se v dalším průběhu nehet odlučovat od volného okraje, ztlušťovat se a třepit. Když je plísní napaden i kořen nehtu, bývá většinou řešením odstranění nehtové ploténky. Je nutná návštěva lékaře!Možnost péče- manikúrní péče není vhodná.Žluté nehtyŽlutavá barva souvisí s výrazným zpomalením růstu nehtů. Nehty mají velmi hladký povrch a chybí kutikula. Zbarvení nemusí mít zjevnou příčinu, v některých případech je diagnostikována mykobakterióza plic (druh infekčního bakteriálního onemocnění, které je podobné tuberkulóze, ale má jiný způsob přenosu). Je těžké odlišit od ostatních infekcí nehtů a je nutná návštěva lékaře!Možnost péče- manikúrní péče není vhodná. Nažloutlé až žlutohnědé zabarvení nehtůTakto zbarveno bývá jen několik nehtů, většinou nehtů nohou při onychodystrifii. Nehtová ploténka je ztluštělá, drobí se a je bez lesku. Toto zbarvení provází rovněž ekzém nebo lupénka. Také je těžké odlišit od ostatních infekcí nehtů a je nutná návštěva lékaře!Možnost péče- manikúrní péče není vhodná. Tmavé ohraničené útvary pod nehtemKrvácení (důležité- nezaměnit za maligní melanom!), subunguální (pod nehtem) nádory, veruky, a jiné…Může jít o reakci po nějakém úraze, pokud není poslední článek prstu bolestivý, nechat útvar klidně odrůst.Možnost péče- manikúrní péče není vhodná, je dobré počkat, až útvar odroste nebo úplně zmizí. Tmavé, černé zbarvení nehtů (melanonychie)Popisuje se tak proužkové zabarvení např. v důsledku chemoterapie, léčby AIDS. Je nutné dávat pozor na zaměňování s černým zabarvením pod nehtem- může jít o pozůstatek krvácení, je třeba brát v úvahu i možnost nádoru melanomu.Možnost péče- je možná manikúra.Olejové skvrny na nehtechCharakteristický projev lupénky na nehtech. Skvrny mají voskový vzhled a žlutohnědé zabarvení. Jsou způsobeny uvolněním nehtové ploténky od lůžka v místě psoriatického tlaku (tj. ložiska lupénky) lokalizovaného v nehtovém lůžku.Možnost péče- manikúrní péče není vhodná, aby nedošlo ke zhoršení stavu. Změny barvy (nehtové dyschromie)Barva nehtů se hodně mění i působením chemikálií, barev, potravin, apod. Pozorovat ji můžeme např. u kadeřnic, laborantek, po čištění některé zeleniny..Možnost péče- pokud jsou vyloučeny závažné příčiny zabarvení, je možná manikúra, zpevnění, prodloužení. Změny tvarů nehtů. Defektní tvary nehtů se týkají změny reliéfu, zakřivení nehtu, tloušťky nehtové ploténky a změny pevnosti nehtu. Příčné rýhyZměny reliéfu vzniknou dočasným poškozením buněk matrix, těžkými infekcemi, traumaty, porodem, lupénkou, menses. Objevují se na palcích. Možnost péče- manikúra, velice vhodné je zpevnění i prodloužení. Podélné rýhyI tyto rýhy vznikají dočasným poškozením buněk matrix- mohou být také příznakem onemocnění slinivky břišní, cukrovky, poruch látkové výměny, žaludečních a střevních potížích.Možnost péče- manikúra, velice vhodné je zpevnění i prodloužení. Dolíčkování a tečkování nehtůKulaté, hluboké, mnohočetné, ostře ohraničené prohlubeniny jsou typické doprovodné znaky lupénky, plicních onemocnění, plísní a revmatických onemocnění. Trhlinky a prasklinky se vyskytují na povrchu ploténky a nezasahují do matrix. Nejčastější výskyt je po mechanickém a chemicko- toxickém poškození.Možnost péče- pakliže nejsou nehty citlivé, je možná manikúra, zpevnění i prodloužení. Beauovy linieJsou to různě hluboké vkleslinky, které probíhají příčně po celé nehtové ploténce. Objevují se nejprve na bazi ploténky a postupně se růstem posunují k okraji nehtu.. Jejich vznik má souvislost s prodělaným závažným onemocněním- šok, sepse, cykly protinádorové chemoterapie.Možnost péče- pakliže nejsou nehty citlivé, je možná manikúra, zpevnění i prodloužení. Paličkové prstyPoslední článek prstů je nepřirozeně rozšířen, nehty mají tvar „hodinového sklíčka“. Vznikají při vadách srdečních chlopní, plicních onemocněních, jaterních poruchách, často se však vyskytují v rodině bez patologického významu.Možnost péče- je možná manikúra, velice vhodné je zpevnění Lžičkovité nehty (koilonychie)Prohloubené nehty, kdy volný okraj směřuje vzhůru. Nehet může být i důlkovitý. Vznikají při nedostatku železa.Možnost péče- je možná manikúra, velice vhodné je zpevnění. Odloučení nehtu od nehtového lůžka (onycholysis)Nejčastěji vzniká po úrazu Možnost péče- manikúra. Zpevnění ani prodloužení se nedoporučuje, neboť je-li část nehtu, která je připevněna k lůžku, příliš malá, nemusela by unést páku nehtu a mohlo by dojít k odloučení celého nehtu. Papouščí nehty, drápovité nehty, gryfóza nehtuVznikají na základě chronických chorob spojených s poruchou periferních cév a nervů. Mohou být na ukazováčcích, nejčastěji ovšem vznikají traumaticky na nohou po tlaku těsné obuvi.Možnost péče- manikúra, velice vhodné je zpevnění. Šupinkovaté nehty (onychoschisis)Jsou to vlastně suché štěpící se nehty. Objevují se po působní chemikálií (acetonu, benzenu, formaldehydu), po saponátech nebo vlivem stéle vlhkého prostředí a nedostatkem plnohodnotných bílkovin.Možnost péče- manikúra, velice vhodné je zpevnění. Rozštěpené nehty (onychorrhesis)Nehty nerostou vcelku a štěpí se podélně- jsou jakoby rozděleny na 2 poloviny podélnou bílou linií. Je to vlastně prasklina vnitřních vrstev nehtu. Štěpení může být způsobeno silným poškozením (úrazem) matrix. Vyskytuje-li se na všech nehtech, příčina může být ve špatné výživě (nedostatek vitamínu A), v pobytu ve vlhkém prostředí nebo ve snížené funkci štítné žlázy.Možnost péče- pokud není nehet citlivý na dotek, lze provést manikúru, velice vhodné je zpevnění i prodloužení. Ztluštělé nehty (pachyonychie)Nehet je ztluštělý, bez lesku, při broušení se drobí. Někdy se pachyonychie zaměňuje s mykózou nehtů, na což je třeba dát velký pozor.Možnost péče- velmi vhodná preventivní návštěva lékaře. Akutní deformaceDochází k ní většinou poškozením matrix např. při práci. Místo je zduřelé a citlivé na dotek. Možnost péče- vhodná desinfekce a návštěvy lékaře. Po vyléčení je vhodná kompletní manikúrní péče. Chronická deformaceK chronické deformaci dochází při práci nebo neodborné (neopatrné) manipulaci s ostrými předměty. Jde o velké narušení lůžka. Špatným nebo neodborným léčením se akutní poranění stane chronickým. Tato deformace není bolestivá, ale většinou neodrůstá.Možnost péče- manikúra, velice vhodné je zpevnění i prodloužení. Zhrubění a oploštění nehtové ploténky (trachyonychie)Jde o těžkou poruchu výživy nehtů, která postihuje většinu nebo všech 20 nehtových plotének. Může také vzniknout u některých kožních chorob (lupénky, lichen planus, aj.)Možnost péče- manikúra.

Pokračovat na článek


Prevence akné - Hygiena a léky

Jedna z nejběžnějších mylných představ o akné je, že jeho vznik je způsoben špínou. To není! Akné vzniká kvůli kombinaci faktorů, které nemůžete ovládat, stejně jako vaši hormonální rovnováhu a přirozené tempo systému obnovení pokožky. Naštěstí existuje několik věcí, které můžete ovládat a které vám pomohou udržet akné pod kontrolou. Začněte následováním těchto jednoduchých doporučení pro zdravou pleť.Prevence akné – Tip č. 1:Nemyjte se přespříliš. Vzhledem k tomu, že špína není příčinou vzniku akné, nadměrné drhnutí a mytí ho nevyléčí. Snažte se mytí omezit na dvakrát za den, což vaši pokožku nevysuší a nepodráždí. Navyklé přílišné mytí může také vyvolat nadměrnou produkci mazu, která by mohla mít za následek další propuknutí.Prevence akné – Tip č. 2:Vyhněte se tvrdému drhnutí. Je v pořádku, že se pokožka odlupuje, ale použijte krém s jemným složením s malými, hladkými zrnky. Vyvarujte se výrobkům se stopami mandlí nebo meruněk, které mohou podráždit nebo dokonce potrhat kůži a akné zhoršit.Prevence akné – Tip č. 3:Řekněte ne alkoholu. Pokud používáte toner, vyhněte se výrobkům s vysokou koncentrací isopropylalkoholu, nebo běžného líhu. Silný alkohol zbaví pokožku svrchní vrstvy, což způsobí, že vaše mazové žlázy začnou produkovat vice mazu. Výsledek? Suchá, červená pokožka – a možná i více pupínkůPrevence akné – Tip č. 4:Nemačkejte. Mačkání pupínků – nehty, špendlíkem nebo čímkoliv jiným – může zanést bakterie hlouběji do kůže, což způsobuje větší zánět a infekci. Také více poškodí okolní pokožku, takže pupínek pravděpodobněji zanechá trvalou jizvu.Prevence akné – Tip č. 5:Ruce pryč! Propionibacterium acnes (bakterie, která způsobuje akné) je normálním obyvatelem kůže, ale nevede k akné, dokud se neuvízne uvnitř vlasového folikulu. Nadměrné dotýkání se tváře, včetně tření nebo i opírání brady v dlaních, může zanést bakterie do pórů – kde může začít jejich řádění.Prevence akné – Tip č. 6:Po cvičení se umyjte. Když cvičíte, váš pohyb vytváří teplo a oblečení a vybavení tělocvičny způsobuje tření. Dokud si neosprchujte, v okolí kůže se udržuje teplo a vlhkost a vytváří tak ideální živnou půdu pro šíření bakterií. Takže pokaždé, když můžete, se osprchujte ihned po cvičení.Léky na aknéPrevence akné – Najděte si režim a držte se ho. Většina případů mírného akné může být zlepšena volně prodejnými léky nebo přípravky. K dispozici je široká škála způsobů léčby, a je dobrá šance, že jeden z nich u vás bude zabírat. Pokud začnete léčbu dříve, než se akné přehoupne do vážnějšího stadia, budete mít větší šanci vyhnout se tělesným a psychickým problémům. Ale pokud vaše akné zhorší nebo trvá déle než několik týdnů, vyhledejte lékaře. Zde je krátký seznam nejběžnějších produktů používaných k léčbě akné – pro další informace o konkrétní léčbě klikněte na odkazy.

Pokračovat na článek