Krásná a zdravá

Časopis o všem, co zajímá moderní ženu

Štěstí  najdeš ve skle

Štěstí najdeš ve skle

Záleží vám na tom, co jíte, sledujete složení a původ potravin, pečlivě čtete etikety? Ale podívali jste se někdy na obaly, které se za etiketou skrývají? Co když právě ty přinášejí zdraví a štěstí.

To, v čem jsou potraviny a nápoje zabaleny a skladovány, je stejně důležité, jako produkt samotný. Ne, nejsme povrchní a netvrdíme, že si máte vybírat čistě podle estetických měřítek, víme však, že obal může ovlivnit svůj obsah. O plusech a mínusech jednotlivých druhů obalů se diskutuje už dlouho, k oblíbeným tématům patří svět zamořený plasty, vratné nebo nevratné lahve apod. Jedno je však jasné: z pohledu hygienické čistoty a schopnosti zachovávat chuť a čerstvost balených potravin a nápojů vede jednoznačně skleněný obal.

Váš soukromý aroma-trezor na dobroty i vzpomínky

Pro někoho jsou nejdůležitější bezpečně uložené peníze v bance, někdo dává přednost uchování vzpomínek, pocitů a chutí. Pak je nejlepší bankou spíž a zavařovací sklenice nejbezpečnějším trezorem. Sklo nejlépe chrání potraviny a nápoje, protože je inertní a nepropustné. To znamená, že nic se nedostane ze skla do výrobku, nic nepronikne do výrobku sklem ani zvenčí a nic neuniká ven. Uvnitř zůstávají vitaminy, původní chuť, šumivost i čerstvost. Skleněný obal je jako trezor, který chrání a uchovává svůj drahocenný obsah po mnoho let. A nemusí jít zrovna o luxusní archivní šampaňské, ale třeba o marmeládu z borůvek, které jste sbírala to léto, kdy jste se seznámila se svým budoucím mužem.

Čisté a přírodní

Sklo je 100% přírodní, vyrábí se pouze z písku, sody a vápence. Je chemicky stálé, neuvolňuje toxické chemikálie, takže nepoškozuje přírodu ani lidské zdraví. A na rozdíl od jiných obalových materiálů nepotřebuje žádné další vrstvy či přísady, aby chránilo potraviny a nápoje. Neobsahuje bisfenol A, který nedávno zakázala Evropská unie v plastových lahvích pro děti, či jiné škodlivé látky jako acetaldehyd nebo antimon, obsažené v jiných obalových materiálech. Neobsahuje ani chemikálii bisfenol S, která nahradila škodlivý bisfenol A. A buďme rádi, protože nyní vědci z České zemědělské univerzity (ČZU), Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni a Výzkumného ústavu živočišné výroby prokázali, že ohrožuje plodnost, a je tedy nebezpečný stejně, ne-li více.

Sklo je stoprocentní sklo a je krásné. Dovedete si představit romantickou večeři s vínem a vodou v něčem jiném než ve skle, v němž se odráží plamínky svíček? I džemům, jogurtům a džusům u bohaté nedělní snídaně, při které se sejdete s celou rodinou, to nejvíc sluší ve skleničkách. Sklo je ozdobou každého stolování a vytváří noblesní atmosféru.

Pokud chcete najít štěstí, je vaše volba křišťálově jasná.

text a foto: Vetropack Moravia Glass, a.s.

Přátelé a milovníci skla se scházejí na facebook.com/friendsofglasscesko