Krásná a zdravá

Časopis o všem, co zajímá moderní ženu

PŘIPRAVTE vlasy na podzim!

PŘIPRAVTE vlasy na podzim!

LÉTO SE CHÝLÍ KE KONCI A S NÍM KONČÍ I PŘÍVAL HORKÝCH DNÍ PLNÝCH SLUNEČNÍCH PAPRSKŮ.  SLUNCE PŘIKRYJÍ MRAKY A NASTANE CHLADNÉ SYCHRAVÉ POČASÍ, VE KTERÉM NAŠE VLASY ČASTO OKUSÍ VÍTR A DÉŠŤ. JE TEDY ČAS, PŘIPRAVIT VLASY NA POMALÝ PŘÍCHOD ZIMY.

DOKONALÁ OČISTA

Vlasy jsou po létě plné produktů chránících vlasy před poškozením vysokými teplotami, sluncem a UV zářením. Teď nastal ten ideální čas je všechny odstranit a začít nové roční období s důkladně čistými a maximálně lesklými vlasy. Pořiďte si kvalitní čisticí šampón, který z vlasů odstraní veškeré nečistoty, a udělejte tak  tlustou čáru za létem a připravte vlasy na pravidelnou podzimní péči.

HLOUBKOVÁ VÝŽIVA

I když je to smutné, musíme si přiznat, že léto již skončilo a je nutné vlasům věnovat patřičnou péči. Vlasy jsou po horkých letních dnech vysušené a oslabené. Pro regeneraci slabých vlasů použijte hloubkovou regenerační masku v kombinaci s vlasovým olejem. Regenerační maska proniká do hloubky vlasů, kde jej restrukturalizuje a obnovuje poškozené části vlasu. Vlasy získají zpět svou ztracenou vitalitu, hebkost a poddajnost. Doporučujeme použít masky s vysokým obsahem arganového oleje, který jim dodá zářivý oslnivý lesk a eliminuje vznik statické elektřiny.

PRYČ S ROZTŘEPENÝMI KONEČKY

Nevzhledné konce nejsou tím správným krokem jak začít nové roční období. Na trhu existuje celá řada profesionálních výrobků eliminujících efekt roztřepených vlasů. Mezi nejoblíbenější patří tekuté krystaly a arganový olej. Nicméně nejlepší volbou je návštěva kadeřníka. Ustřižení nevzhledných konců nejenže omladí vizáž, ale udělá vlasy lehčí a na pohled svěžejší a zdravější.

NECHCI BÝT KREPATÁ

Chladno, deštivo a větrno jsou věční podzimní nepřátelé účesů. Na rozdíl od léta, kdy je vzduch suchý, je na podzim vzduch vlhký. Zvýšená vlhkost negativně ovlivňuje vzhled vlasů. Vlasy tedy přijímají okolní vlhkost a začínají se nepravidelně a nevzhledně krepatět. Produkty zabraňující krepatění vlasů jsou na podzim nutné a nezbytné. Kvalitní kosmetika s anti–frizzy efektem navíc zabraňuje zacuchávání vlasů a usnadňuje jejich rozčesávání. Vlasy si budou držet svůj tvar a hladkost po delší čas.

PRAVIDELNÁ HYDRATACE

Časté střídání vytápěných a nevytápěných prostor či fénování vlasů v kombinaci se svetry, roláky či límce kožešin a bund podporují vznik statické elektřiny. Bez pravidelné dávky hydratace budou vaše vlasy rozlítané a zcela nepoddajné. Ideální je používání hydratačního šampónu či kondicionéry. Vlasy dostanou potřebnou vlhkost, čímž se eliminuje riziko elektrizování a polétání vlasů. V případě opravdu suchých vlasů se doporučuje aplikace hloubkové hydratační masky minimálně jednou týdně.

PÁDÁNÍ VLASŮ

Pro zvířata je charakteristické, že před zimou mění svou srst. Také u lidí dochází v podzimním období ke zvýšenému padání vlasů. Tomu není potřeba věnovat zvýšenou pozornost, neboť samo ustane s příchodem zimy. V případě, že padání vlasů neustává a množství vypadnutých vlasů se neúměrně zvyšuje, doporučujeme použít vlasovou vodu určenou pro zastavení vypadávání vlasů. Vhodné jsou také masáže vlasové pokožky pomocí kartáčů z kančích štětin. Jemnou relaxační masáží pomocí kartáče z kančích štětin zvýšíte cirkulaci krve ve vlasové pokožce. Vlasové folikuly získají větší přísun kyslíku a výživných látek, čímž se urychlí růst nových a zdravějších vlasů. Masáž je vhodné provádět každý druhý až třetí den. Optimální délka masáže je 10 až 15 minut.

Tip redakce:

DOPORUČUJEME POUŽÍVAT VLASOVÉ PŘÍPRAVKY S VYSOKÝM OBSAHEM ARGANOVÉH O OLEJE, KTERÝ DODÁ VLASŮM ZÁŘIVÝ OSLNIVÝ LESK.