Krásná a zdravá

Časopis o všem, co zajímá moderní ženu

PRAVIDLA  odličování

PRAVIDLA odličování

KAŽDÁ MÁME JINÝ TYP A KVALITU PLETI, A PROTO O NI PEČUJEME KAŽDÁ JINAK. PRO NÁS VŠECHNY BY ALE MĚLO PLATIT, ŽE SE O SVOU PLEŤ MUSÍME STARAT PRAVIDELNĚ, PEČOVAT O NI A ČISTIT JI VEČER I RÁNO.

5 Pravidel odličováni

1. Pleť čistíme šetrnými přípravky

V první řadě vybírejte kosmetiku, vhodnou pro váš typ pleti a při jejím výběru dbejte pozornost na to, zda neobsahují alkohol. Ten, jak známo pleť vysuší a zbaví jí přirozeného lesku a co víc, podporuje tvorbu mazu. V případě, že je vaše pleť velmi senzitivní, můžete vybírat z řad hypoalergenní kosmetiky.

2. K odlíčení používáme kvalitní tampónky

Máte-li tampónky, které se žmolkují, trhají a dráždí vaši pleť, zahoďte je a kupte si nové kvalitní, které vydrží a zároveň mají jemný povrch, který zbytečně nedráždí jemňounké partie kolem očí.

3. Odličujte se šetrně a vyměňujte tampónky 

Používejte i více než jeden tampónek na jedno odličování, dopřejte tak své pleti jemnost a nedrážděte ji zbytečným drhnutím. Důkladně vyčištěná pleť bude jen tehdy, když budete tampónky během odličování dostatečně často měnit, jinak si nanášíte nečistoty zpět a ucpáváte si zbytečně opět póry.

4. Odličujte vlhkou tvář

Před samotným odlíčením použijte pleťové tonikum nebo jen tvář navlhčete vodou, protože tak ji snáze odlíčíte bez podráždění. Používáte-li ovšem nekvalitní tampónky, výsledkem pak budou rozpadlé tampónky a pokožka plná vatových chloupků.

5. Nebuďte nikdy líná a pleť odličte vždy večer před spaním a nezapomínejte na správnou péči ani ráno!

PRAVIDLA správného postupu

1. Začínáme odlíčením očí

Právě oči máme nejvíc nalíčené, a proto je také odličujeme nejdřív. Že byste měly vždy použít přípravek, který je na oči určen, připomínat asi nemusíme, protože každá z nás již zažila situaci, že neměla to správné odličovací tonikum, a výsledkem pak byly zarudlé a pálící oči a podrážděná pokožka kolem nich. Odstranit kvalitní voděodolnou řasenku není jen tak, pokud nepoužijete ten správný, ideálně olejový odličovač.

2. Následuje čelo a postupujeme směrem dolů na nos a tváře

Když jsme perfektně odlíčily oči, zahodíme tampónek a vezmeme nový, nejlépe velký a oválný. Na čistý tampón naneseme odličovací mléko a jemně odstraníme make-up a pudr z čela, a dále pak i tvářenku z tváří. Správný postup je shora směrem od čela k nosu. Pleť čistíme tak dlouho, dokud nemáme čistý tampónek. Okolo rtů postupujeme od středu „srdíčka“ směrem ke koutkům. K dočištění můžeme použít pleťové tonikum.

3. Nezapomeňte na rty

Ano, i rty je potřeba očistit, a to tampónkem s emulzí nebo vodou a rtěnku či lesk setřít krouživými pohyby po celé ploše rtů.

4. Odlíčit se musí i krk

Podle kvality kůže, její jemnosti se pozná na první pohled, kolik vám skutečně je let. Pokožka na krku je totiž velmi jemná a náchylná k tvorbě vrásek. Z toho jasně vyplývá, že se o pokožku krku musíme starat stejně dobře jako o obličej. Používejte větší tampón a odličujte krk směrem od brady až k dekoltu.

Tip redakce:

VLHČENÉ UBROUSKY JSOU VHODNÉ SPÍŠE NA DOVOLENOU NEBO PŘESPÁNÍ NA JEDNU NOC, NEPOUŽÍVEJTE JE KAŽDÝ DEN.